Ještě jste je nezkusili? Konopí opravdu léčí!

konopnaMěsto Tábor má pro své obyvatele novinku. Od března najdou zájemci v Obchodním domě Dvořák první Konopnou lékárnu s širokou nabídkou produktů z konopí. Pro zákazníky je na místě k dispozici proškolený personál, který je schopen podat veškeré informace o konopných produktech a individuálně poradit těm, jež s nimi teprve začínají. Návštěvníci Konopné lékárny si mohou vybrat masti, oleje, krémy ale i čaje, víno nebo těstoviny.

V rostlině konopí léčí látky zvané canabinoidy a ty se nacházejí jen ve vzrostlé zelené rostlině. Vůbec nevadí, že cannabis sativa (konopí seté) obsahuje jen minimální množství THC, protože obsahuje řadu dalších léčivých canabinoidů. Konopí nemá nežádoucí účinky jako farmaceutické léky.

Pro výrobu našich produktů používáme kvalitní české suroviny a přírodní ingredience pěstované bio způsobem. Výroba zdravotnických prostředků probíhá v nejpřísnějších farmaceutických podmínkách podle ISO 13485,“ uvedl zakladatel ryze českých lékáren z Carun Pharmacy Jiří Stabla.

Mezi nejoblíbenější produkty patří bezesporu univerzální konopná mast Carun, která na na londýnském veletrhu přírodních a organických produktů Natural & Organic Products Europe obdržela 2. místo v kategorii Nejlepší nový přírodní produkt.

Carun univerzální konopná mast je doporučovaná na různé bolesti, při léčbě kožních potíží, jako jsou lupénka, akné, opruzeniny, opary, ale i na odřeniny, popáleniny, bodnutí hmyzem či odstranění bércových vředů.

Čím se univerzální konopná mast Carun odlišuje od podobných přípravků

Konopná mast, stejně jako všechny ostatní výrobky Carun, obsahuje zákonem povolený výtažek z BIO konopí českého ekologického zemědělství. Jedná se o legálně pěstované odrůdy, které se vyznačují velmi nízkým (do 0,3 %) obsahem psychotropního tetrahydrocannabinolu (THC), ale také vysokým obsahem ostatních účinných cannabinoidů, zejména cannabidiolu (CBD). Velmi účinně tak pomáhá tam, kde jiné obdobné produkty nezabírají.

Aktivní cannabinoidy prokazatelně zlepšují celou škálu kožních problémů, včetně akné a ekzému. Cannabinoidy jsou mocné antioxidanty,které pracují na principu redukce zánětu a pokud se kombinují s hydratujícími oleji, můžou pomoci k udržení funkce přírodní kožní bariéry,“ popsal účinky Carunu Jiří Stabla.

V Konopné lékárně nechybí ani doplňky stravy

Zajímavou součástí Konopné lékárny jsou pak i potravinové doplňky, které jsou vhodné i pro sportovce nebo maminky s dětmi a další vyznavače zdravého životního stylu a výrobků z konopí. Co zkusit třeba konopný sirup? Ten je podle tradice výborný při prevenci našeho zdraví, je vhodný pro dospělé i děti s dýchacími potížemi, při nachlazení, zažívacích potížích a oslabené imunitě.

Konopný sirup Carun obsahuje vodní extrakt z konopí a tak je vhodný při léčbě horních a dolních cest dýchacích, bolestech v krku, kašli, zahlenění, při chřipce, únavě nebo při poruchách trávení.  Sirup neobsahuje cukr a je slazen přírodně jablečným bio koncentrátem té nejvyšší kvality, má příjemně sladkou chuť, takže ho mají velmi rády i děti.

„Lidé mají možnost zjistit, jaké má konopí účinky v té nejlepší formě,“ míní Stabla.

Léčivé konopí jako přírodní zázrak

Konopí využívali k léčbě již ve starověkém Řecku. Konopný extrakt díky svým silným protizánětlivým, antibakteriálním a hypoalergenním účinkům, příznivě působí při léčbě pleťových problémů (akné, ekzémy, kožní vyrážky) a zmírňuje bolesti kloubů či svalů. Je vhodný při potížích se suchou, podrážděnou nebo přecitlivělou pokožkou, pomáhá při puchýřích a popáleninách, při bodnutí hmyzem, případně při léčbě odřenin a jizev. Konopný olej obsahuje velké množství minerálů (vápník, hořčík, draslík) a antioxidantů (nejvíce ze všech rostlinných olejů), které blahodárně působí při revitalizaci organizmu a proti stárnutí.

(tz)