Vydaná čísla

Níže si můžete stáhnout v PDF vydaná čísla přílohy Fresh Time. PDF obsahují kompletní vydání.

Červen 2024

Otevřít v PDF
Jak si letos vede Burza cenných papírů Praha, o tom informoval její generální ředitel Petr Koblic v našem fresh rozhovoru, v němž se zmínil také o umělé inteligenci a jejím vlivu na investování. Tomáš Hudera je pokračovatelem rodinné tradice ve výrobě uzenin a jeho firma Hudera a syn představuje už třetí generaci vyhledávaných pražských uzenářů, na jaře oslavila 100. výročí. Firma Zepter má zvuk, a proč tomu tak je, prozradil Petr Uhlík, obchodní ředitel Zepter International pro ČR. Miroslav Kotík je majitelem firmy EFKO-karton a Tomáš Bělka založil firmu Betexa. Společnými silami vyvinuli a EFKO nyní vyrábí unikátní hru pro nejmenší děti KukiKuk. Že se dají připravit povidla také z višní, o tom nás přesvědčil Tomáš Kořínek z Ovocňáku, neboť je právě nyní jmenovaná společnost uvedla na trh. Začala grilovací sezóna a proto jsme se vydali za Ladislavem Francouzem a jeho firmy Řeznictví a uzenářství Francouz.

Květen 2024

Otevřít v PDF
Letošní páté číslo přílohy Fresh Time otevřel Lukáš Benzl, ředitel České asociace umělé inteligence a rozebral řadu otázek, které se revolučních změn v našich životech dotýkají. Jan Doležal, prezident Agrární komory ČR, promluvil o květinářích a floristech a prezentoval zajímavá čísla. Firma DEVINN věří vodíku a podniká tímto směrem odvážné kroky, komentoval Luboš Hajský, spoluzakladatel. Nadace pojišťovny Kooperativa rozšiřuje své aktivity a sklízí obdivná slova, dověděli jsme se z rozhovoru s Hanou Machačovou, předsedkyní správní rady nadace. Jaké možnosti mají manažeři 50+, kteří opouštějí korporace a zájem cílí k menším českým firmám? O tom napsal Jiří Jemelka, zakladatel společnosti JPF Czech. Úvahy o tom, proč začala značka Nupreme vyrábět jeden navýsost zajímavý produkt a jak v těle fingují všechny omega kyseliny, poskytl Petr Žemlička, marketingový ředitel. Spolumajitel firmy Acan Premium Spirits Andrej Slávik prodává alkohol a specializuje se kvalitní rumy.

Duben 2024

Otevřít v PDF
Letošní Fresh Time číslo čtyři otevřel Jiří Jemelka, zakladatel firmy JPF Czech, a hovořil o tom, proč je výhodné investovat ve firmách do pozice kvalitního ředitele. Radim Krejčí založil platformu Portu.cz, která umožňuje bez velké námahy investovat jednotlivcům i firmám, důchodový účet DIP nabízí nesporné výhody. Zážitková firma TEPfactor už nepůsobí jen na vltavských Slapech, ale také v Polsku nebo Dubaji, nastínil majitel Tomáš Chroust. Že i knedlíky se patrně zrodily v Asii, dokladuje Petr Kosiner, šéfkuchař firmy Knedlíky Láznička. Portál Buqez.eu nabízí zajímavou dovolenou, uvedl Jakub Čejka, který spravuje několik vil v Chorvatsku, a nejen to, chystá se na velkou expanzi. Jednatel společnosti Apertia Tech David Strejc se zaujetím vyprávěl o příchodu Obecné umělé inteligence a odvážně nastínil její vývoj.

Březen 2024

Otevřít v PDF
Hlavní rozhovor měsíce v březnovém čísle Fresh Time patří Jiřímu Rušikvasovi, šéfovi firmy FUTTEC, která světu přinesla výjimečnou technologii na opravy asfaltových silnic. Martin Ondáš je v čele firmy BizMachine, která se věnuje práci s daty, jejich propojování a interpretaci. Že se čmelák může stát významným prvkem businessu, o tom se rozpovídal Jan Nedělník, ředitel společnosti Výzkumný ústav pícninářský, ale také o řadě zajímavostí, které nás dokáží u čmeláků překvapit. Miroslav Bukva je hoteliérem-ikonou, pod jeho rukama vzkvétá každý hotel, jemuž věnuje svou energii, optimizmus i nápady; je tomu tak i v případě Aquapalace Hotel Prague je v Průhonicích-Čestlicích, jenž nyní šéfuje. A jak je to se zájmem žen o gastro průmysl, to prozradil Luboš Kastner ze společnosti bc21.

Únor 2024

Otevřít v PDF
Náš fresh rozhovor, tedy ten stěžejní v únorovém vydání Fresh Time, patří Luboši Rejchrtovi, který je jednatelem a COO Plaček Group, a ta provozuje prodejny Super zoo. O jejich rozvoji a přáních zákazníků hovořil otevřeně a s nadhledem zkušeného manažera. Petr Beneš založil firmu Beneš nábytek a specializuje se na výrobu kuchyní na míru a zastupuje také zahraniční značky, na práci ho baví hlavně komunikace s klienty. Jaroslava Vyskočilová z hotelu Diplomat v Praze je propagátorka housekeepingu, napsala o něm první knihu v českém jazyce a sklidila velký úspěch. Nový koncept Happy spatřil ve firmě RAPETO světlo světa a zájemcům o lepší spaní a psychickou pohodu přinesl první přípravek Happy Speed, více se dovíte z rozhovoru s Rdkem Sajverou, majitelem. Jiří Oslizlo vybudoval firmu AGROP NOVA, která vyrábí stavební systém z masivního dřeva a sklízí světové úspěchy. Šéf českého Intersportu Miroslav Kopřiva není jen manažerem, ale také hraje na trumpetu v kapele a rád cestuje. Ojedinělý projekt intimních zážitků patří do podnikatelského portfolia Patrika Dudy a jmenuje se Naughty Harbor.

Leden 2024

Otevřít v PDF
Jan Wiesner je osobnost politického a společenského života, zakladatel Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR, v těchto dnech předává agendu svému nástupci a odchází na zasloužený odpočinek, který však bude vyplněn další prací, o tom je titulkový rozhovor v příloze Fresh Time. Mixit je značka, jejíž potenciál roste, potvrdil Martin Wallner, jeden ze spoluvlastníků. Holcim je nové jméno významné stavební firmy, jejíž generální ředitel Miroslav Kratochvíl vysvětlil, jak zde vnímají udržitelnost a společenskou odpovědnost. Daňové zákony 2024 je název publikace, již vydala GRADA, podílel se na ní Roman Vybíral, jenž komentoval osobitý a pro mnohé z nás velmi složitý obor. Jak starému nábytku dává nový život, vysvětlil Adam Karásek, který pod značkou Nanovo dělá radost nejen českým zákazníkům. Ovocňák je firma, která do zajímavé nabídky začlenila nyní i vynikající čaje z rakytníku, a proslula i specialitami z arónie, jednatel Tomáš Kořínek popsal, jak je to u nich s inovacemi.

Prosinec 2023

Otevřít v PDF
Martin Novák, hlavní analytik Broker Consulting, zopakoval v rozhovoru měsíce naší přílohy Fresh Time zásadní pravidlo pro hospodaření s financemi: spravovat je komplexně a dlouhodobě. Průzkum této společnosti ale ukázal, že zdaleka ne každý to umí. Starožitník Martin Cinolter si před lety otevřel v historickém centru Prahy Starožitnosti Antiques Cinolter a vede se mu velmi dobře, vysvětlil, proč má podnikání v tomto směru význam a je nadčasové. Jeden z vítězů soutěže MANAŽER ROKU, Pavel Ryba, vybudoval společnost GOLDEN GATE s úctyhodnými výsledky a velkým know-how. Do stejného klání byl nominován letos také předseda KOOPERATIVY, výrobně obchodního družstva Uhlířské Janovice, Miloslav Meloun, jehož sny, plány i vize vedou k jasnému cíli prosperity. Jiří Stabla, neúnavný propagátor dobrých účinků konopí na lidský organizmus, se rozdělil se svými názory a zkušenostmi a vysvětlil, že konopí má smůlu, protože je buď zneužíváno nebo nepochopeno. O Království železnic, jeho vzniku i možnostech a stále větší popularitě vyprávěl Matěj Horn, statutární ředitel Ústavu modelů a vzdělávání.

Listopad 2023

Otevřít v PDF
Titulní strana listopadového Fresh Time patřila Tomáši Pilskému, řediteli pro nové technologie společnosti VEKRA, největšího českého dodavatele oken, dveří a stínění. O chlebu a chlebovém someliérovi je rozhovor s Bohumilem Hlavatým, šéfem Svazu pekařů a cukrářů v ČR. Jednatel a obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE Petr Paksi je výraznou osobností českého stavebnictví, proto jeho jméno i letos figurovalo mezi oceněnými v soutěži MANAŽER ROKU. Firma AGADOS se stala na českém i mezinárodním trhu pojmem, potvrdil její jednatel a majitel Petr Ostrý, když zmínil inovativní, vysoce sofistikovaný a nadčasový sortiment přívěsů. Petr Kosiner léta reprezentuje firmu Knedlíky Láznička, která vyrábí až 100 druhů nejrůznějších knedlíků.

Říjen 2023

Otevřít v PDF
Už 25 let v jednom kole, to je titulek hlavního rozhovoru v listopadové příloze Fresh Time, který jsme připravili s Liborem Rajdlem, jednatelem a ředitelem společnosti ALCAR Bohemia. Jakub Pok je autorem knihy Dokonalá paměť, kterou vydala Grada, v rozhovoru vysvětlil, jak to s lidskou pamětí je a kolik toho může člověk obsáhnout, pokud ji bude trénovat. Otcem čtyř kluků a vrcholovým manažerem v UNIQA je Jakub Mertl, aby vše zvládl, dbá na dobrý time management. Slavomir Nitek vede firmu Action v Polsku, České republice, Slovensku a Rakousku, strategií jsou nízké ceny zboží a stálý přísun novinek. Značku Peugeot obohatily dva faceliftované modely 508 a 2008, co nového přinášejí, o tom hovořil Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

Září 2023

Otevřít v PDF
Hana Eckert je podnikatelka, kterou potkáte na jednání s obchodními partnery v automobilovém, leteckém či zbrojním průmyslu. Nezastírá, že cesta k takovým možnostem byla vykoupená tvrdou a houževnatou prací i přísnou disciplínou ve firmě CLARKSON. Rozhovor na toto téma najdete na stranách 2-3 v říjnovém vydání Fresh Time. David Rejhon působí jako šéfkuchař restaurace The Artisan v pražském hotelu Marriott. Pod jeho vedením zde vznikají neuvěřitelné pochoutky, třeba chlebová zmrzlina. Vladimír Zubričan v roli uměleckého skláře vytváří pro Českou marketingovou společnost a soutěž Marketér roku nádherné, originální dárky pro vítěze – skleněné delfíny. Obdivuhodnými znalostmi nejen o sýrech vyniká osobnost mlékárenství, Jiří Kopáček, který vede Českomoravský svaz mlékárenský. Jednu pražskou školní jídelnu vede Petr Klíma jako šéfkuchař, snaží se o to, aby se děti stravovaly zdravě a získaly správné návyky. Živnostník-mistr uzenářský Tomáš Hudera se chystá na letošní 15. ročník soutěže Česká chuťovka s unikátními dobrotami, vyrábí také novinku Hovězí vuřt podle receptury po dědečkovi.

Červenec 2023

Otevřít v PDF
Hlavní rozhovor v příloze Fresh Time patřil Janu Doležalovi, prezidentu Agrární komory ČR, který již druhé volební období hájí požadavky českých zemědělců. Jiří Štekr vede zastoupení firmy Zehnder Group pro ČR a SR, v rozhovoru vysvětlil, jak správně nahlížet na efektivní vytápění a jak vyšperkovat interiér pomocí barevných radiátorů. Výzkumné aktivity pro praxi, tak by se dal shrnout obsah rozhovoru s Janem Nedělníkem, který vede Výzkumný ústav pícninářský a Zemědělský výzkum, výsledky řady projektů jsou úctyhodné. Klub českých turistů se stal platformou k seberealizaci známého manažera v důchodovém věku Ladislava Macky, přiblížil také obdivuhodné aktivity Klubu ve značení turistických tras. Vlastimil Rasocha vede firmu MEDIPO AGRAS, která dodává rané brambory do všech řetězců, je to rovněž velký odborník ve šlechtění brambor.

Červen 2023

Otevřít v PDF
Martin Dolský je známý marketér, v prestižní soutěži Marketér roku získal v květnu Zeleného delfína, jedno z nejvyšších ocenění. O kampani a aktivitách, které porotce zaujaly, vypráví na stranách 2-3. Více než 100 druhů knedlíků nabízí pro catering firma Knedlíky Láznička, o tom vyprávěl majitel Vladimír Zikmunda, vydavatel unikátní Velké knedlíkové kuchařky. Tomáš Hejtmánek, galerista, který pořádá nezapomenutelné aukce uměleckých děl v Arthouse Hejtmánek, nás do tajů adrenalinových okamžiků zavedl již po několikáté. Výrobci uzenin to v poslední době nemají jednoduché, zákazníci šetří, o to cennější je, že Ladislav Francouz, majitel Řeznictví a uzenářství Francouz, o ně nepřišel. Prožít letní dovolenou v Krkonoších, třeba v hotelu Horizont, je pro mnohé dobrou inspirací, naznačil Pavel Bednář, obchodní a marketingový ředitel. Cukrárna Buchalovi v Praze si zakládá na kvalitě a poctivých českých surovinách, v létě má otevřeno každý den, uvedl spolumajitel František Buchal.

Květen 2023

Otevřít v PDF
Trh výrobků, zážitků a osvěty v jednom představuje obchodování na erotickou notu, pod značkou Růžový slon uvedl postupem času ve známost tento segment Adam Durčák, s nímž je rozhovor na stranách 2-3. Michal Vaněček je spolumajitelem firmy T-SOFT, která kdysi založila i nadaci T-SOFT ETERNITY, a ta proslula vydáváním knih, jež se zapisují do života mnoha lidí. Peter Vavrda, majitel firmy ALPHA CZECH, nabídl spotřebitelům unikátní izolační nátěr, který šetří energie. Známý kouč Marian Jelínek rozebírá téma úspěchu a štěstí, právě mu v GRADĚ vyšla publikace Zdravé hranice úspěchu. O tom, že model Peugeot 408 je tak trochu exot, přesvědčil čtenáře Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

Duben 2023

Otevřít v PDF
Patenty, průmyslové vzory, ochranné známky. Jak dobře chrání čeští podnikatelé své know-how a co se Úřadu průmyslového vlastnictví podařilo v minulém roce, o tom hovořil Josef Kratochvíl, jeho předseda. Martin Ludvík, šéf ovocnářské unie ČR, naznačil, jak je to s jablky na českém trhu a proč k takové situaci došlo. Tomáš Trávníček je farmář a ředitel strategie investičního Verdi fondu farem, a fandí robotům v zemědělství. Jiří Šafář obnovil před lety tradici v pěstování chřestu u nás a nyní se rozhodl, že dá stejnou šanci i křenu, který v rámci iniciativy ČESKÉ POLE můžete právě exkluzivně koupit v makru. Trochu nevšední je příběh naší ankety o tom, zda mají muži z businessu chuť a čas číst si večer před spaním. Bavte se nad stranami 16 a 17.

Březen 2023

Otevřít v PDF
Značka fin4Business se rychle dostala do povědomí odborné veřejnosti. Založil ji Pavel Ráliš, odborník ve financování úvěrů pro firmy, nyní se orientuje především na financování družstevního bydlení. Radek Sajvera pečuje o značku Pangamin a stále inovuje, brzy nabídne produkt cílený na hodně vytíženou skupinu lidí. GRADA vydala knihu pod názvem Řízení lidí v organizacích, autorem je Jan Barták, s nímž jsme hovořili o úloze manažerů. Jaroslav Tuček reprezentuje pražírnu kávy Doubleshot, přiblížil, co je to nápoj cascara. Za společnost Zlaťáky.cz se vyjádřil k nakupování a prodeji zlata Martin Štich, ředitel společnosti. Proč je logistika barometrem společnosti, to se dovíte ze slov Daniela Knaisla, jednatele firmy Geis. Roman Kubálek seznámil s výrobou dveří ve společnosti VEKRA.

Únor 2023

Otevřít v PDF
Jestli vás zajímá zdravá výživa, doplňky stravy a prvotřídní kvalita, pak si přečtěte rozhovor s Petrem Žemličkou, zakladatelem značky Nupreme. Pod ní se ukrývají poklady, které jsou nejen zdrojem cenných látek pro lidský organizmus, ale také výborně chutnají. Vladimír Pikora je známý ekonom a analytik, tentokrát se vyjadřuje k inflaci, která stále trvá. Málokdo umí tak báječně popularizovat vědu jako Pavel Suchan z Astronomického ústavu Akademie věd ČR. Rozhovor s ním je o astronomické observatoři v Ondřejově. Živnostník bez auta by byl ztracený. Co mu dokáže nabídnout značka Kia, se dočtete v rozhovoru s Martinem Králíčkem, vedoucím obchodního oddělení Kia Czech. Daniel Perner je majitelem známého mlýna ve Svijanech a nedávno představil novinářské veřejnosti novinku – směsi na pečení chleba. V nakladatelství Smart Press vyšla krásná a poučná kniha Postní kuchařka – od kořene po nať, jejímž autorem je Pavel Drdel, majitel restaurace Sůl a řepa ve Strakonicích. Jaká je jeho kuchařská cesta, se dočtete na stranách 14 a 15. Jaro je vždy ve znamení daní, proto jsme prostřednictvím rozhovoru s Romanem Vybíralem z Právnické fakulty Univerzity Karlovy, spoluautorem, připomněli publikaci Daňové zákony 2023, již vydal Nakladatelský dům GRADA, ale také se zamysleli nad věčnými diskuzemi na toto téma.

Leden 2023

Otevřít v PDF
Ovocňák je značka, která na trhu chutná, potvrdila slova Tomáše Kořínka mladšího ze stejnojmenné firmy, jež se specializuje na výrobky z ovoce, například ovocné plátky. Pavel Koňarik založil firmu AHORN, která vyrábí postele, rošty i matrace a pomáhá lidem dobře spát. Nakolik je závěť významný dokument v životě osobním i podnikatelském, dokumentují slova Pavla Strnada z Advokátní kanceláře Polverini Strnad. Nad uplynulým rokem se zamýšlí Ruslan Skopal, spolumajitel a CEO firmy Trenýrkárna.cz, a Ondřej Hyrš, spolumajitel módní značky Vuch. O tom, že v domácnostech i menších řeznictvích stále dobře slouží bytelné mlýnky na maso značky Porkert, jejíž historie spadá do období První republiky, jsme hovořili s Ladislavem Vymazalem, ředitelem firmy Hanhart Morkovice. Václav Suchan je ředitelem úřadu Agrární komory ČR, která před Vánoci uspořádala tiskovou konferenci o významu masa v našem jídelníčku. Potvrdil, že knedlo vepřo zelo není nutné zatracovat. Jak se změnil pohled na zdraví člověka i užívání kvalitních doplňků stravy, o tom se rozpovídal Jan Řepa, manažer firmy NaturaMed Pharmaceuticals.

Prosinec 2022

Otevřít v PDF
Jiří Jemelka je osobností, jež pomáhá vytvářet české podnikatelské prostředí. Založil firmu JPF Czech, věnuje se interim managementu, jeho doporučení a řešení vytvářejí prostor k tomu, aby se malým a středním podnikům dařilo. Asociace českých pojišťovacích makléřů má v čele Ivana Špirakuse, respektovanou tvář oboru, která ve světě pojišťovnictví hodně znamená. Pražská firma HUDERA A SYN patří Tomáši Huderovi, který pokračuje v rodinné tradici podnikání a staví na zavedených recepturách a inovacích i kvalitě, jeho speciality rozhodně stojí za to okusit. AUTOCENTRUM Dojáček je stálicí mezi dealerskými společnostmi u nás, založil ji a vede Karel Dojáček, nedávnou novinkou je prodej a servis značky Hyundai. Michal Pagáč nenosí své příjmení nadarmo, reprezentuje poctivé české kuchařské řemeslo, založil restaurant La Farma, kde nabízí pokrmy z brambor. Víte, co je to agilita? Pokud si nejste jisti, napoví vám Jan Doležal, lektor, který se právě agilitou zabývá a napsal o ní knihu Agilní přístupy, již vydala GRADA. O robotech a jejich úloze ve firmách jsme mluvili s Jakubem Kaufmanem z rodinné firmy Profika. Jiří Kopáček, předseda představenstva Českomoravského svazu mlékárenského, nastínil nové možnosti ochutnávání sýrů s čajem. Že si možná budete moci nechat osadit do svého domu okna, jež nebude potřeba umývat, o tom se dočtete v rozhovoru se spolumajitelem značky VEKRA Janem Tušlem.

Listopad 2022

Otevřít v PDF
Neodolatelnou atmosférou kolem Máchova jezera nás v hlavním rozhovoru listopadového čísla Fresh Time provedl Vladimír Reichert, ředitel společnosti Regata Máchovo jezero, která kromě jiného provozuje zdejší lodní dopravu a nyní organizuje romantické adventní plavby. Petr Paksi, vůdčí tvář firmy JAP FUTURE, je odvážný podnikatel a za své nápady, které umí dotáhnout do konce, sklízí patřičná ocenění. Úžasné masážní krémy, třeba Opodeldok, najdete v portfoliu firmy Edwin Ozimek, již založil muž stejného jména. Svaz českých a moravských výrobních družstev vede Leo Doseděl, který družstevní formě podnikání zasvětil celý život a ukázal, jaký potenciál družstva mají. Slatinné lázně Třeboň i přes složitosti celé naší ekonomiky rostou a vzkvétají, je to i výsledek manažerského řízení, za něž byl jednatel Vilém Kahoun oceněn v soutěži MANAŽER ROKU 2021. Jiří Jemelka, šéf firmy JPF Czech, připomněl význam humoru v podnikání. Test jednoho z modelů automobilky DS připravila Kateřina Šimková.

Říjen 2022

Otevřít v PDF
Trojice tváří na titulní straně říjnové přílohy Fresh Time patří Karlu Pacourkovi, generálnímu řediteli společnosti Družstevní závody Dražice strojírna s.r.o., Luboši Vrbatovi, vedoucímu divize DZ Solar, a Radku Červínovi, vedoucímu prodeje divize NIBE Energy Systems CZ z téže firmy. Vyjadřují se k novým službám, jež od léta poskytují, i k energetice v ČR. Miroslav Kobera působí ve Skanska Residential jako manažer udržitelného bydlení. Přiblížil, jak by chtěla společnost snížit uhlíkovou stopu. Mixit je známým e-shopem, o novinkách promluvil jeden ze zakladatelů Martin Wallner. VEKRA je zavedenou značkou na českém trhu, zakládá si na kvalitě a důvěře zákazníků, o tom je rozhovor s obchodním ředitelem Romanem Kubálkem. Jaroslav Sapík je nejen pohostinným šéfkuchařem, ale i odvážným podnikatelem, který nedávno oslavil své 70. narozeniny, k této příležitosti vydalo nakladatelství Albatros Media publikaci Sapíkův svět. Jak vydělat na drahých kovech informoval Michal Spurný, předseda představenstva TrustWorthy Investment Holding SE. A jak se tráví Vánoce v krkonošském hotelu Horizont, o tom si s námi popovídal jeho ředitel Karel Rada.

Září 2022

Otevřít v PDF
První podzimní číslo přílohy Fresh Time otevřel Cyril Svozil, jednatel firmy AERS, která patří do skupiny Fenix Group. Cesta výroby bateriových úložišť má budoucnost, nastává doba baterková, potvrdil přední hráč na trhu. Osud Miloši Kvasničkovi předurčil, že se bude věnovat mlékárenství, a tak se i stalo. Dnes vlastní a řídí Mlékárnu Polná a je hrdý na to, že může být užitečný. Zakladatel firmy SocioRating Jiří Majer v praxi jiným subjektům ukazuje, jak pomoci vztahů mezi lidmi dosahovat lepších výsledků. Česká firma Pumpa má za sebou třicítku let podnikání a stále roste, a to i s projekty, které pomáhají dobře hospodařit s vodou, potvrdil Martin Křapa, člen představenstva a ředitel divize maloobchod a velkoobchod. Rebetong je unikát, který vyvinula SKANSKA s českou firmou ERC-TECH a představuje stavební materiál, který šetří přírodní kámen. Řeznictví-uzenářství Francouz založil kdysi Ladislav Francouz jako živnost, dnes patří ke známým východočeským zpracovatelům masa a výrobcům vysoce kvalitních uzenin a dalších dobrot.

Červenec 2022

Otevřít v PDF
Tomáš Březina proslul nejen jako úspěšný podnikatel, ale také jako osobnost, která dokázala vždy obhájit svůj názor na dění v České republice. Nyní kandiduje na prezidenta. Rozhovor s ním najdete v červencovém vydání Fresh Time na stranách 1 až 5 pod titulem Chci vidět, jak země zase rozkvete. Luděk Pfeifer, partner společnosti M. C. TRITON, se zamýšlí nad budoucností podnikání u nás a podotýká, že každá krize společnosti přináší neskutečné příležitosti, ale i velké prohry. Důležité je nesetrvávat na zavedených principech, ale dívat se na věci úplně jinak a s odvahou. Co všechno dokáže umělá inteligence, o tom hovořil Michal Šotek, šéf kamerové divize české a slovenské pobočky společnosti Konica Minolta. Už jste navštívili Muzeum slivovice v Praze? Poutavě o něm a o zakládající firmě RUDOLF JELÍNEK vypráví ředitel muzea Roman Talman. Ač by se mohlo zdát, že budou nyní firmy opatrnější v rozhodnutích investovat, zájem o úvěry neopadá, potvrdil Pavel Ráliš, zakladatel značky fin4Business, která úvěry zprostředkovává a nabízí i poradenské služby na poli úvěrování.

Červen 2022

Otevřít v PDF
Kvalitní matrace je základ dobrého spánku, potvrdil v hlavním rozhovoru červnové přílohy Fresh Time Petr Vašíček, šéf největšího výrobce matrací a doplňků pro zdravé spaní na českém a slovenském trhu Hilding Anders. Fabriku postavil se svým týmem na nohy za pár měsíců poté, co vyhořela. Jan Nedělník je přední český inovátor v podpoře šlechtitelství a vede dva výzkumné ústavy, které úzce spolupracují se zemědělci i potravináři. Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj slaví 10. výročí svého vzniku a Petr. J. Kalaš, který stojí v jejím čele, se domnívá, že koncept trvalé udržitelnosti bude v ČR posilovat. Jan Zeman, majitel Biopekárny Zemanka, jde rovněž po stopách udržitelnosti a každým rokem dokazuje, jak se dají zpracovávat zdánlivě neužitečné suroviny. Lumír Františák, sales manager společnosti Jacobs Douwe Egberts Profesional, popsal nový koncept firemních kaváren. O zdravém sezení v domácí kanceláři hovořil Michal Hotmar ze společnosti RIM CZ.

Květen 2022

Otevřít v PDF
Kia na českém trhu boduje, neboť má co nabídnout, vysvětlit Arnošt Barna, generální ředitel Kia Czech v rozhovoru, kde se dozvíte, jak to bylo s jeho láskou k autům a co dnes světoznámá značka aut, již zastupuje, hodlá motoristům a planetě nabízet. Milan Polák šéfuje ZOOT a na otázku, jaká je filozofie tohoto e-shopu odpovídá, že je to přinášet radost zákazníkům. Farma Vraňany proslula pěstováním jahod, ale to zdaleka není vše. Právě otevřela unikátní prodejní centrum s kavárnou, vypráví emotivně spoluzakladatel Milan Hanč. Pirelli je na českém trhu 25 let a Jan Mulač, ředitel pro Česko a Slovensko, je stále manažerem s velkým optimizmem. Robert Sládek v začátcích covidové pandemie založil startup Vitapack, který vám sestaví balíček vitamínů a doplňků stravy na míru. Máchovo jezero ústy Vladimíra Reicherta, ředitele společnosti Regata Máchovo jezero, zve k dovolené snů. Tomáš Sysel z Institutu zdravého bydlení napověděl, jak přemýšlet o lepším bydlení či kanceláři. Ocenění NÁBYTEK ROKU 2022 získala firma Hon, informoval její předseda představenstva Václav Hon.

Duben 2022

Otevřít v PDF
Co všechno se loni dělo na půdě Úřadu průmyslového vlastnictví, prezentoval v rozhovoru měsíce jeho předseda Josef Kratochvíl. Spolumajitelem známé firmy T-SOFT je Michal Vaněček, jenž inicioval rovněž vznik Nadace T-SOFT ETERNITY, která letos slaví 12. výročí, a vydává jednu knížku za druhou s více než pozoruhodnými tématy. Ve Svijanech na zámku vznikly pivní lázně. Česká firma Lentiamo s globálním přesahem, zabývající se prodejem brýlí, se rozvíjí svižným tempem, potvrdil majitel Jiří Urban. Radek Sajvera kdysi užíval Pangamin, aby překonal následky žloutenky, a nakonec tento doplněk stravy začal sám vyrábět ve firmě RAPETO. Značka parádních opasků nese název REDFIR, mnozí ji znáte jako e-shop; založili ho manželé Daniela a Michal Červenákovi. Co je to elektrosmog a jak souvisí s naším zdravím, na to odpovídal Tomáš Sysel z Institutu zdravého bydlení. Kateřina Šimková testovala Peugeot 508 SW GT PHEV a byla nadmíru spokojená.

Březen 2022

Otevřít v PDF
Nadčasové myšlenky prezentoval březnovém čísle Fresh Time v rozhovoru měsíce Vladimír Velebný, majitel firmy Contipro, jednoho z největších výrobců kyseliny hyaluronové na světě. Ta nám může pomoci nejen v péči o pleť, ale v mnoha dalších případech, má totiž před sebou velkou budoucnost. Na Farmě Choťovice jsme se z úst majitele Karla Horáka a jeho syna Jiřího dověděli, jak to je v Čechách s chovem čuníků, ochutnali špičkové zabíjačkové dobroty a nahlédli do podnikatelských vizí. O zlatu z odpadu vyprávěl Michal Spurný, předseda představenstva TrustWorthy Investment. Josef Duchan je malíř, pod jehož rukama vznikají pozoruhodná umělecká díla. Člen prezídia a ambasador České manažerské asociace je Vadim Petrov, rozhovor s ním je o poslání manažerů v dnešní době. Zajímavé informace o životním pojištění jsme se dověděli od Petra Procházky, ředitele Úseku pojištění osob v Kooperativě. Jiří Jemelka, majitel firmy J.I.P. pro firmy, rozebral téma generační výměny ve firmách.

Únor 2022

Otevřít v PDF
Optimistickými slovy uzavřel titulkový rozhovor v únorové příloze Fresh Time Jiří Hanus, generální ředitel a spolumajitel firmy ACOND, v roce 2022 si totiž přeje otevřenou a fungující ekonomiku a veselé lidi. Daniel Knaisl, jednatel společnosti Geis CZ, rozebral zkušenosti z loňského roku, vyplatilo se reagovat na požadavky trhu „dříve“, než okamžitě. O tom, jak to vypadá v létě v hotelu Horizont v Krkonoších, poutavě vyprávěl Pavel Bednář, obchodní a marketingový ředitel. O velkých ambicích na cestě za lidským zdravím jsme se dověděli od Rodiona Schwarze, lékaře, který nastoupil cestu celostní medicíny a je rovněž příznivcem využití konopí. Ředitelka značky DS pro český trh je Martina Bedrnová, která v rozhovoru o novém modelu DS4, jenž právě přichází do prodeje, vyzdvihla jeho nadčasové vlastnosti. Mlýn Perner je slavný, protože nabízí nejen prvotřídní kvalitu na základě nejmodernějších technologií, ale snaží se také o mimořádnou přidanou hodnotu, ctí tradici rodinného businessu, potvrdil jednatel Daniel Perner. Peugeot je úspěšnou stálicí na českých silnicích, od března bude ke koupi atraktivní nový model 308, sdělil Marco Venturini, ředitel značky v ČR.

Leden 2022

Otevřít v PDF
TOS VARNSDORF je na nebi businessu velkou stálicí. O tom, jaké milníky tuto společnost utvářely, ale také o současných úspěších hovořil Jan Rýdl, předseda správní rady. Jiří Jemelka je zakladatelem společnosti J.I.P. pro firmy a jako známý interim manažer doporučuje majitelům firem nebát se delegovat povinnosti na spolupracovníky, pak získají prostor firmy utvářet a rozvíjet. V automobilovém světě má jméno Víta Pěkného zvuk, jde o vítaného profesionála, který však svoji profesní dráhu změnil, stal se moderátorem. Petr Klíma je šéfkuchařem Country Life a spisovatelem i fotografem, který již mnoha lidem ukázal, kolik dobrot se dá vykouzlit z luštěnin, zeleniny a netradičních obilovin. Jednatel firmy AERS, jež je součástí skupiny FENIX Group, je Cyril Svozil mladší, který na faktech ukazuje, jak potřebná je energetická soběstačnost – doma i ve firmách. A jak obědvat s umělou inteligencí, to naznačil Bronislav Neubauer ze skupiny PRINCIPAL.

Prosinec 2021

Otevřít v PDF
Že k stoletému výročí výroby kabelů v PRAKAB Pražské kabelovně patří i mnoho emocí, připomenul Tomáš Zieschang, generální ředitel, a v té souvislosti uvedl jména jako je Emil Kolben, Thomas Alva Edison, Nikola Tesla, František Křižík. Jaroslav Ďuriš řídí společnost Wero Energy, která nabízí ojedinělá řešení při hospodaření s vodou firmám i obcím, ale své know-how exportuje i do zahraničí, kde dává život vizionářským projektům. Uzeniny BETA vede obchodní ředitel Jiří Souček, který letos v České chuťovce dostal významné ocenění – Rytíř české chuti. Společnost Regata Čechy vlastní v Praze šest obchodních domů, jak se připravily na Vánoce, o tom hovořil ředitel závodu Obchodní domy Regata Filip Votruba. Prodejnu světové značky Manner v pražském Palladiu představil ředitel jejího zastoupení pro ČR a SR Aleš Aldo Koláček. Tomáš Popp je manažerem Asociace kuchařů a cukrářů ČR, nastínil, čím se toto profesní uskupení zabývá a jakou úlohu pro restaurace a od roku 2022 i pro cukrárny má projekt Czech Specials.

Listopad 2021

Otevřít v PDF
Štěpán Chára řídí družstvo Bohemia Apple v Tuchorazi. V titulkovém rozhovoru listopadového čísla Fresh Time vysvětlil, co zákazník kupující si v supermarketech jablka z této proslulé ovocnářské lokality vůbec netuší. Výkonný ředitel České manažerské asociace Ivo Gajdoš rozkryl osobnostní rysy dnešních manažerů a naznačil, že jsme velmi talentovaný národ. Osobnost světa obchodu je Zdeněk Juračka, v odpovědích na otázky naší redakce zhodnotil, jaké milníky ho v kariéře provázely a co všechno musel řešit. Tomáš Vacek, partner Contexto Consulting, s přehledem hovořil o marketingu a jeho praktickém dopadu na úspěch či neúspěch firem. Penny si váží seniorů a také je cíleně podporuje. Rodinný pivovar Bernard získal mnoho nejrozmanitějších ocenění, například to nejvyšší v letošní soutěži Marketér roku, které si odnesl Tomáš Lipták, šéf marketingu.

Říjen 2021

Otevřít v PDF
Říjnové vydání Fresh Time otevřel upřímnou zpovědí o poslání pojišťovny Kooperativa, která letos oslavila 30 let na trhu pojišťovnictví, její generální ředitel Martin Diviš. Společnost Moser přišla s unikátní novinkou, konfigurátorem, tedy možností, jak personalizovat hodnotný křišťál. Ing. Luděk Blahut má firmu nazvanou HODINOVÝ FINANČNÍ ŘEDITEL, co to znamená, se dovíte z rozhovoru s ním. Od ledna si budete moci pořídit nový model značky Peugeot 308. Abychom byli datově gramotnější, o to se nyní snaží Lubomír Husar, zakladatel společnosti LovelyData. Jak souvisí auto, jímž jezdil filmový Fantomas, s luxusní značkou DS, poodhalila Martina Bedrnová, DS Brand Director firmy P Automobil Import. Štefan Polgári v roli Managing Director reprezentuje firmu Dognet.cz, která se specializuje na affiliate marketing, jenž dává příležitost cílevědomým osobnostem vydělat slušné peníze.

Září 2021

Otevřít v PDF
Příloha Fresh Time v září připomněla, o čem je značka špičkové francouzské kosmetiky GERnétic a proč ji už 25 let zastupuje na českém trhu Ladislav Kavan, majitel společnosti LK SERVIS. Lukáš Ganeshpuri Klimpera se proměnil z programátora ve fyzioterapeuta a posléze začal vyrábět boty, které lidskému organizmu prospívají, a to pod značkou Ahinsa Shoes, a ty získávají náklonnost spotřebitelů už v řadě zemí. Sazka není jen o tiketech Sportky nebo o losech, ale profiluje se jako jedinečná firma, která fandí sportu, od toho vrcholového, až po dětský pohyb pro radost, o tom je rozhovor s Terezou Vyhnálkovou, která má sociální odpovědnost Sazky na starost. Že budeme na eshopu brzy objednávat pomocí lidského hlasu, se snažil přesvědčit Přemysl Vícha, ředitel divize E-business NWT/Patro.cz. Kamil Dunaj, ředitel developmentu společnosti Getberg, komentoval snahu Čechů bydlet v okolí měst, v zeleni. Z party stanu může být i parádní kancelář, potvrdil Martin Rajnoch, majitel firmy Prague Events & Management. O krásné dovolené v Krkonoších a nabídce hotelu Horizont je článek pod titulkem V září léto nekončí.

Srpen 2021

Otevřít v PDF
Ve Fresh Time jsme pro hlavní rozhovor zvolili téma Čechům blízké, tedy bezkontaktní platby, o nichž hovořil Michal Čarný, generální ředitel společnosti Mastercard. Máchovo jezero má raritu – pravidelnou lodní dopravu, již provozuje firma Regata Máchovo jezero. Michal Škoda šéfuje pivovaru Proud, který se zaměřuje na specialitky v nabídce piv a na trhu, ač nováček, boduje. Roboty už umí dojit krávy, o tom je rozhovor s Tomášem Hrůšou, ředitelem firmy AGRO-partner. David Strejc je majitelem firmy WYR je vyhledávaným architektem v oboru open source softwarů. Generální ředitel společnosti CIUR je Michal Urbánek, firma se proslavila výrobou celulózové izolace i postojem k hospodaření se zdroji naší planety. Vladimír Hičák vede firmu Pikto Digital, která má špičkovou technologii na digitální pigmentaci textilií, světový unikát.

Červenec 2021

Otevřít v PDF
Letošní sedmé číslo Fresh Time zahájily rozhovory otce Jiřího Kůse a jeho dcery Lucie Konečné, kteří společnými silami budují firmu nanoSPACE, jež se stala největším prodejcem českých nanovýrobků. Generální ředitel BASF pro Českou republiku Filip Dvořák hovoří o významu chemie pro udržitelnou budoucnost a naznačuje, jak se k tomu staví firma, již vede. Petr Hanka ze společnosti Hanka Mochov zmiňuje, co všechno souvisí s pěstováním raných brambor. Generál v záloze Andor Šándor má velké přání – abychom si z toho, co nyní prožíváme kvůli koronaviru, vzali poučení. Jiří Souček, obchodní ředitel firmy UZENINY BETA, nás nabádá, ať si léto užíváme plnými doušky. Manažerka produktů pojištění osob UNIQUA konstatuje, že skutečně stále více tloustneme a tvrzení dokládá řadou zajímavých čísel.

Červen 2021

Otevřít v PDF
Červnové vydání Fresh Time patřilo titulkovým rozhovorem Vladimíru Mikelovi, který řadu let svého profesního života věnoval jako jednatel společnosti ROSSMANN, a nyní se rozhodl užívat si důchodového věku a plnit si přání, na něž zatím nezbýval čas. Majitel skupiny JRD Group Jan Řežáb potvrdil, že jeho firma stála u zrodu zdravého bydlení u nás. Petr Paksi, obchodní ředitel JAP FUTURE, si váží spolupráce s náročnými klienty, které firmu posouvají dál. Luděk Pfeifer je jedním z trojice mužů, kteří dali firmě M.C.TRITON tvář i další rozměr. Jaké proměny prožívá bankovnictví, o tom hovořil Karel Kotoun, manažer v oblasti finančních služeb Accenture Česká republika. Matěj Chodelka, zakladatel značky zdravého stravování Blendea, prozradil, co stálo za vznikem jednotlivých výrobků a co je nejsložitější při jejich sestavování.

Květen 2021

Otevřít v PDF
V pořadí již páté vydání Fresh Time otevřel optimistickým pohledem na business podnikatel a majitel kliniky Asklepion Roman Šmucler když připomenul, že příležitosti k podnikání jsou stále, stačí se jen dívat kolem sebe. Že je úspěch stavem mysli, o tom je přesvědčen Antonín Baudyš mladší, astrolog. Leon Jakimič si předsevzal, že jeho firma LASVIT, spoléhající na zvuk českého sklářství a moderní design, bude nejlepší na světě. Majitelka firmy NADĚJE Jarmila Podhorná naviguje mužskou část populace k tomu, jak si vyladit kondici. Jiří Sobek společně s kolegy z Ústavu chemických procesů AV ČR a odborníky z papírenské společnosti SPM-Security Paper Mill vyvinuli papír proti covidu. Radek Cerha, šéf akvizic společnosti Star Group, poodkryl strategii této developerské společnosti. Pavel Strnad, vedoucí advokát a zakladatel AK Polverini Strnad je zastáncem předmanželských smluv, které v případě nutnosti ušetří mnoho starostí.

Duben 2021

Otevřít v PDF
Letošní čtvrté číslo přílohy Fresh Time zahájil rozhovorem Petr Baudyš, vedoucí oddělení kvality Penny Market a poznamenal, že strategie udržitelnosti znamená pro víc než 300 prodejen komplexní přístup k businessu. Tomáš Veselý je v čele značky VEXTA DOMY, přesvědčivě obhájil přínosy dřevostaveb pro pohodový život jejich obyvatel. Jak rozpoznat kvalitní čokoládu, to připomenul Peter Rudolf Braun, reprezentant značky RUDOLF BRAUN 1899. Českomoravský svaz mlékárenský ústy Jiřího Kopáčka představil roli mléčných výrobků ve stravování lidí, zejména v souvislosti s vitamínem D. Peugeot jako nejstarší stále fungující automobilka na světě má nové logo. Petr Šlajchrt řídí SAS Institute pro ČR a neskrývá názor, že umělá inteligence má sklon k zaujatosti. Martin Wallner a Tomáš Huber úspěšně budují značku a firmu MIXIT, která představuje výrobu a e-shop zdravých dobrot.

Březen 2021

Otevřít v PDF
Josef Klíma vede výrobní družstvo ELAP, které se specializuje na robotizaci pracovišť. V soutěži MANAŽER ROKU 2019 získal cenu Manažer digitálního věku. Odpověď na otázku, proč je jeho tým tak úspěšný, je třeba hledat v jeho pohledu na svět: činorodost, optimizmus a humor. Cyril Svozil založil holding FENIX GROUP a postupně se chystá předat řízení firem svým dětem, není to jednoduché životní téma, ale má východisko. Na finančním trhu se objevila nová značka fin4Business, spojená je se jménem Pavel Ráliš, výraznou osobností tohoto oboru. Česká firma Kitl je první na světě, která využila patentovanou technologii konzervace nápojů z výtažku růže stolisté, vysvětlil Jan Vokurka, jednatel. Sdílená mobilita je na vzestupu, uvedl Robin Švaříček CEO firmy HoppyGo. O výrobě nanoroušek a jejich budoucnosti vyprávěl Tomáš Mertlík, majitel firmy BATIST Medical. Radek Sajvera, šéf firmy RAPETO, naznačil, že značka Pangamin je žádaným inovátorem.

Únor 2021

Otevřít v PDF
Jaroslav Kurčík je špičkovým manažerem firmy PENAM. Loni stanul v soutěži MANAŽER ROKU 2019 na předním místě, stal se manažerem odvětví Zemědělství a jako charizmatická osobnost obdivuhodných schopností řídí ještě další podnik, a to United Bakeries. Michal Vaněček vtiskl před lety život firmě T-SOFT, ale také na svět přivedl nespočet knih s nejrozmanitějšími tématy, jež pomáhají překonávat všelijaké nástrahy našich dnů. Starostou Kyjova je František Lukl, i on bodoval v klání MANAŽER ROKU 2019, snaží se prosazovat podnětnou komunikaci s občany a při rozvoji svého rodného města se nechává vést jejich neotřelými nápady. Pavel Hrstka vyprávěl o firmě, již založil se dvěma kamarády pod názvem CityZen, začínali s výrobou triček mimořádných vlastností a míří dál. Ota Kulhánek je předsedou představenstva ABSL a v rozhovoru naznačil, jak se rodí z manažera lídr.

Leden 2021

Otevřít v PDF
Zajímavou myšlenkou obohatil komentáře o kvalitě Petr Koten, výkonný ředitel České společnosti pro jakost v titulkovém rozhovoru lednového Fresh Time, když podotkl, že kvalita znamená v podstatě slušnost. Jan Tušl a Jan Čajan jsou výkonní ředitelé značky VEKRA a v hodnocení uplynulého roku se shodli na tom, že jejich předpoklady se naplnily, značka si vedla velmi dobře. Interim management je cestou pro ty firmy, které potřebují nový vítr do plachet, alespoň tak to vidí Jiří Jemelka, majitel společnosti, která se na takové služby specializuje. Značka Baumit má zvuk a mnohým stavebníkům poskytla to nejlepší, co si jen mohli jen přát. A aby byla stále na špičce, o to bude usilovat ředitel stejnojmenné společnosti pro ČR Pavel Med.

Prosinec 2020

Otevřít v PDF
Přesvědčit nás o tom, že zase budeme cestovat i chodit do restaurací, se snažil v rozhovoru měsíce Ilja Šedivý, předseda představenstva společnosti Regata Čechy, která vlastní například hotel Port u Máchova jezera a hotel Horizont v Krkonoších. Tomáš Hejtmánek, majitel aukčního domu Arthouse Hejtmánek, má v nabídce opravdové skvosty, například Ladovy obrazy. V Gradě vyšla pozoruhodná kniha Dominika Stroukala, hlavního ekonoma Banky Creditas, o temném Dark Webu. Jiří Brych ze společnosti Asseco Solutions přiblížil Helios Nephrite, nový nadčasový ERP systém pro velké firmy. Albert je generálním partnerem soutěže Česká chuťovka, o jejím významu jsme si povídali s Pavlem Mikoškou, ředitelem kvality tohoto řetězce. Sazka přišla s projektem Hraj s rozumem, jehož základ je především o zodpovědnosti k zábavě. Hugo Kysilka je malíř s bohatými marketingovými zkušenostmi a smyslem pro nadsázku, humor i satiru, letos se na výstavách po jeho plátnech doslova zaprášilo.

Listopad 2020

Otevřít v PDF
Rodinné podnikání vás zbavuje pocitu smrtelnosti, řekl v úvodním rozhovoru listopadového vydání Fresh Time Cyril Svozil, jednatel společnosti Fenix Group, která se z Jeseníku rozrostla do mnoha dalších zemí. Ján Anguš založil značku Fusakle jako česko-slovenské podnikání se zajímavým podtextem o vzájemných hodnotách i životním stylu. Penam je mezi potravináři pojem, a jak připomenul Martin Dolský, šéf marketingu, je to proto, že má správně nastavenou vizi. Pavel Ráliš jako osobnost finačního trhu ukončil v létě svou misi ve společnosti Artesa a vydal se cestou vlastního businessu. SONNENTOR je firma, která uplatňuje principy udržitelnosti a daří se jí to, připomenul jednatel Josef Dvořáček, nejen proto získala letos ocenění v soutěži E.ON ENERGY GLOBE. Jan Krejsek, přednosta Ústavu klinické imunologie a alergologie FN v Hradci Králové a LF Univerzity Karlovy v Hradci Králové je muž, který umí vysvětlit roli mléka a mléčných výrobků v imunitě člověka.

Říjen 2020

Otevřít v PDF
Říjnové číslo Fresh Time se přesně po roce vrací do společnosti ROSSMANN, a to rozhovorem s jednatelem Vladimírem Mikelem, který má vytříbený vztah ke společenské odpovědnosti. Sazka už není jen o sázení, ale čím dál více o zábavě, jak dokládá marketingový ředitel Aleš Veselý. Lukáš Ontl vede oddělení inovací a rozvoje produktů firmy Asseco Solutions, která právě nyní vstoupila na trh s novinkou – systémem Nephrite. O mužích a kosmetické péči hovořil František Šalek ze společnosti dm drogerie markt. Adrop je firma, která zprostředkovává zážitky, jak na to jde v době koronavirové, se dovíte z odpovědí majitele Rostislava Peníšky. Stěžejním materiálem je rozsáhlá pětistránková anketa osobností z businessu na téma význam české kuchyně. Vyplynulo z ní, že máme být nač hrdi.

Září 2020

Otevřít v PDF
Zářijové číslo Fresh Time nabízí pestrý obsah. Zdeněk Jandejsek, generální ředitel skupiny firem RABBIT Trhový Štěpánov, kdysi začínal s chovem králíků ve velkém stylu, a přesto, že se jeho aktivity od té doby značně rozrostly, ušákům zůstal věrný. Šlechtit plodiny tak, aby lidem přinášely větší užitek, se už dávno rozhodl Jan Nedělník, dnes uznávaná kapacita v oboru. Vede Výzkumný ústav šlechtitelský a pícninářský a Zemědělský výzkum v Troubkách a patří k reprezentaci Asociace výzkumných organizací. Michal Chour v roli ředitele hotelu Alcron v Praze si myslí, že pomoc podnikatelům se státu určitě v dobrém vrátí. O celosvětových zakázkách pro Preciosu – Lustry mluvil obchodní a marketingový ředitel Jan Volšík, znalec globálního trhu. Jaké jsou preference zákazníků při nakupování designových a uměleckých kousků značky Moser, to přiblížil obchodní ředitel Pavel Krajčík.

Srpen 2020

Otevřít v PDF
Fresh Time s osmičkou v tiráži otevřel Jan Kašpar, ředitel rozvoje sítě Luxor, největšího knihkupectví u nás, a nechal čtenáře nahlédnout do firemní filozofie i vlastního optimistického uvažování. Jiří Souček není na našich stránkách nováčkem, tentokrát jsme s s ním povídali na téma počasí, špekáčky a humor. Jan Cikler, Product Manager společnosti CRIF – Czech Credit Bureau hodnotil koronavirové období v kontextu vývoje české ekonomiky. Alan Vápeníček v roli jednatele firmy DTO CZ citlivě popsal, jak vnímal on i jeho tým letošní jaro. Největším znalcem vietnamského trhu je Marcel Winter, který nabádá k tomu, aby české firmy využily nových podmínek obchodování se zemí, která je nám stále velmi nakloněna. Mlékárna Polná vyrábí sýry, jež stojí za to ochutnat, novinkou je krájený pařený sýr Koliba. Vyšla unikátní publikace Toalety a nočníky, jíž autoři Renáta a Jan Sedláčkovi přiblížili svoji soukromou sbírku i nespočet témat, která s delikátním světem hygieny souvisejí.

Červenec 2020

Otevřít v PDF
Letní číslo Fresh Time otevřel Vlastimil Rasocha, ředitel firmy MEDIPRO AGRAS, která se specializuje na pěstování brambor, tvrdí, že brambora je největší vitamínová pilulka na zeměkouli. Sazka upozornila na novou kampaň týkající se odolnosti lidí a jednoduchého návodu, jak ji posílit. Vladimír Pikora ze společnosti Next Finance komentoval stav naší ekonomiky a předpověděl, že se více než v minulosti budou u nás rozvíjet služby. Uzenář Ladislav Francouz si už 28 let plní sny podnikáním. Funkci ovocných sadů v české krajině osvětlil Martin Ludvík, šéf Ovocnářské unie ČR. Miroslav Krupa je generálním ředitelem ve firmě U & SLUNO, která zavádí v obchodních společnostech špičkové technologie zvyšující efektivitu práce.

Červen 2020

Otevřít v PDF
Školství patří v ČR k hodně diskutovaným, a nejen v souvislosti s koronavirem. Aleš Zpěvák z Univerzity Jana Amose Komenského Praha potvrdil, že získání akreditace pro obor Právo v podnikání je významným krokem v rozvoji této vysoké školy a bude i přínosem pro praxi firem a institucí. Asociace poskytovatelů sociálních služeb, již léta vede Jiří Horecký, prošla životní zkouškou. Pivovar HOLBA ústy ředitele Vladimíra Zíky poodhalil, jak fungoval během letošního jara. Firma BEDNAR FMT je významným inovátorem a exportérem a má i své patentové oddělení, sdělil Jan Bednář, obchodní ředitel. Nejen o tom, jak ovlivňuje obouvání naši pohodu, vyprávěl Dominik Šprunk, který kdysi založil firmu SANTÉ – zdravotní obuv.

Květen 2020

Otevřít v PDF
Fresh Time věnoval úvodní rozhovor známé osobnosti akademické půdy, a to rektoru Univerzity Karlovy Tomáši Zimovi, který se domnívá, že dnešní složitá situace zdravotní, společenská i ekonomická otevřela nové hranice v každém z nás. Česká firma EVONA začala šít roušky namísto klasického sortimentu ze dne na den a za dobrý skutek byla podle vyprávění ředitele Stanislava Pantůčka odměněna zakázkami. Alex Koníček vytvořil vlastní značku BIG BOY. Místo hraček začala firma EFKO-karton dodávat na trh ochranné štíty a majitel Miroslav Kotík potvrdil, že nestačí vyrábět. Martina Koláčka baví obchod i vaření a tak se s výrobky jeho značek setkáte nejen na eshopech. Jana Erbová a Martin Erba vlastní síť prodejen PROFI-ODĚVY a stejnojmenný e-shop s unikátním sortimentem pro řemeslníky i volný čas. Jak uvedl Petr Týbl, v Sazce posiluje sázení online, a to díky seniorům. Stejně tak je zaujaly počítačové hry, což potvrdil Lukáš Pazourek z firmy SMART Comp.

Duben 2020

Otevřít v PDF
Fresh Time věnoval úvodní rozhovor známé osobnosti – Janu Wiesnerovi, prezidentu Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR, která byla mezi prvními, kdož upozornil na nastávající problémy podnikatelů a celé ekonomiky. Jak EDENRED pomáhá restauracím, o tom jsou slova Jakuba Ryby, šéfa inovací a marketingu jmenované společnosti. Jiří Hlavenka je známým investorem, naznačil, jak vnímal začátek koronavirové krize u nás. Ředitel Švandova divadla v Praze Daniel Hrbek vylíčil první okamžiky svého týmu poté, co se přestalo hrát, a uvedl, že právě dnešek je plný nových výzev. Matěj Kretík z firmy Endorphin Republic zasvěceně mluvil o cyklistice a široké nabídce kol. O řepkovém oleji se tvrdí, že je králem mezi ostatními, stejný názor obhájil i vyhlášený odborník Jiří Brát.

Březen 2020

Otevřít v PDF
První tři stránky Fresh Time jsou věnované spořitelnímu družstvu Artesa a jeho proměnám, o kterých hovořil Pavel Ráliš, obchodní ředitel. Podnikatelka Jarmila Podhorná se vrátila k projektu pupenové zahrady, z níž její firma Naděje získává materiál pro výrobu cenných tinktur. Hugo Kysilka chystá v Praze svoji další autorskou výstavu humorných obrazů. O filozofii značky DS na českém trh informovala její ředitelka Martina Bedrnová. Hotely Horizont a Port představily své novinky pro nadcházející letní sezónu. Jak je to s konzumací ryb u nás, prozradil Martin Urbánek z Rybářského sdružení ČR. O historii internetu jsme se dověděli od Lukáše Pazourka z firmy SMART Comp.

Únor 2020

Otevřít v PDF
O tom, že si chce většina dnešních seniorů užívat všedních dnů plnými doušky i v této etapě života, vypovídá rozhovor s Martinem Vaškem, generálním ředitelem Penzijní společnosti ČSOB, problémem však zůstává, že si na penzi spoří stále málo lidí. Josef Polánek řídí firmu MASO UZENINY POLIČKA, která se stala největším producentem hovězího masa v naší zemi a také nabízí úžasné speciality pro gurmány. Josef Kratochvíl stojí v čele Úřadu patentového vlastnictví a se svým týmem řeší nadčasové otázky. Martin Hriško ve firmě 24VS pomáhá hlídat společnostem kvalitu pomocí umělé inteligence. Výkonný ředitel České manažerské asociace Ivo Gajdoš připomněl třicetiletí tohoto profesního uskupení. Vysoká škola aplikované psychologie nabízí absolventům nepřeberné možnosti uplatnění, potvrdil Štefan Medzihorský, její rektor.

Leden 2020

Otevřít v PDF
Sérii rozhovorů ve Fresh Time zahájil guru kvality v ČR Pavel Mikoška a poodhalil, proč je řetězec Albert nositelem tolika ocenění právě v této oblasti. Petr Paksi patří k nápaditým inovátorům firmy JAP FUTURE, která přetváří interiéry doma i ve světě. Uzeniny BETA řídí Jiří Souček, který zároveň s vtipem vypráví o tom, jak se rodí novinky mistrů uzenářů. Ondřej Mynář představil firmu NAFIGATE Cosmetics, jejíž sortiment díky nadčasovým technologiím již nadchnul nejednu zákaznici. CEWE FOTOKNIHA je nosičem faktů i emocí a Petr Tureček z firmy CeWe Color o ní umí poutavě vyprávět. Robert Szurman z Fyzikálně technického zkušebního ústavu rekapituloval svoji profesní dráhu věnovanou financím, investicím a kvalitě.

Prosinec 2019

Otevřít v PDF
Pojišťovna Kooperativa má ve své historii nespočet dobrých skutků, snaží se pomáhat potřebným i přispět k pohodě na našich silnicích, komentoval Martin Diviš. Vánoce se neobejdou bez kvalitního pečiva a také ve firmě KOMPEK dělají vše pro to, abychom si pochutnali, potvrdil Milan Mrázek. Pilulka se stala značkou, kterou potřebujeme, vyplynulo z rozhovoru s Michalem Hanáčkem. Josef Urban, známý český spisovatel, poukázal na hrůzné praktiky v knize Návrat do Valbone. Hasičská vzájemná pojišťovna vnímá potřeby podnikatelů i obcí, vyplynulo to ze slov Josefa Moravce. Řeznictví GLOBUS pod taktovkou Pavla Holečka šlape jak hodinky. David Buchta z firmy Primulus vyprávěl o produktu, který si vyžádala naše doba. Navrátilova slivovica je značkou Radka, Davida a Adama Navrátilových ze Zlína. Pavel Mikoška za společnost Albert o kvalitě ze všech stran.

Listopad 2019

Otevřít v PDF
Listopadové vydání Fresh Time uvedl Aleš Brix, obchodní ředitel České Mincovny, a komentoval roli zlata v investičním portfoliu klientů. Radek Sajvera, předseda představenstva firmy RAPETO, stojí za značkou Pangamin, která mnoho let sklízí na trhu velký úspěch. Generální ředitel firmy Jan Zykmund, Jan Zykmund starší, se raduje z ocenění v soutěži Česká chuťovka, která ohodnotila novinku – cibulové a pepřové kroužky. Podnikatel Jan Theodor Kozumplík sází na důvěru v manažerských a business vztazích. Nakladatelský dům Albatros Media vychází vstříc marketingovým přáním firem a vznikají zajímavé publikace přímo na míru, o tom je rozhovor s Josefem Žákem, obchodním a marketingovým ředitelem. Libor Činka učí cizím jazykům v hypnóze. Zakladatel firmy WormUp Libor Sloupenský zachytil nejnovější stravovací trendy.

Říjen 2019

Otevřít v PDF
Rozhovorem měsíce ve Fresh Time je ten, který jsme připravili s Vladimírem Mikelem, jednatelem společnosti ROSSMANN, jež u nás slaví letos své 25. narozeniny. Šéfkuchař Wellness Hotelu STEP Marek Péťa je nesporným fandou české kuchyně a nesmírně rád vaří guláš. TOS VARNSDORF investoval miliony do vlastní průmyslovky s tím, že za 15 let by měly být tři čtvrtiny zaměstnanců absolventy jeho školy, potvrdil Jan Rýdl, předseda správní rady a milovník matematiky. Martin Vodička je ředitelm a zakladatelem Soukromé střední školy výpočetní techniky a na fungování výuky má pragmatický názor. Strany 14 až 17 věnujeme big beatu v Táboře, kde se koncem srpna křtilo neobyčejné CD, jež z velké části vzniklo díky dvěma osobnostem: tenoru světových scén Janu Vacíkovi a podnikateli Bohuslavu Kleinovi.

Září 2019

Otevřít v PDF
Fresh Time předává významnou informaci ústy Josefa Kratochvíla, předsedy Úřadu průmyslového vlastnictví – toto pracoviště slaví právě nyní 100 let trvání, jeho význam je fenomenální. Eduard Bláha šéfuje lázním v Luhačovicích a Jáchymově. Potvrdil, že základ českého lázeňství se zásadně nemění. V anketě jsme se ptali podnikatelů a manažerů na to, jak by měl vypadat jejich hotel snů v souvislosti s konáním konferencí a firemních akcí. Odpovědi jsou plné faktických poznámek. Čtěte na stranách 12-15.

Srpen 2019

Otevřít v PDF
Jestli si s chutí dáte krůtí maso, možná znáte i prodejny Prominent, které zřizuje firma ZOD Brniště. Spolumajitel a předseda představenstva Petr Kubíček v srpnovém čísle Fresh Time prezentoval názor, jak rozumně rozvíjet zemědělskou výrobu i vztah lidí k české krajině. Hotel Port u Máchova jezera nabízí odpočineknjejen rodinám s dětmi, ale i unaveným podnikatelům a manažerům. Firma TITBIT ústy Vojtěcha Havránka píše nové příběhy o zužitkování ovoce a zeleniny. Jana Erbová a Martin Erba, majitelé firmy AC-T servis, rozvíjejí značku PROFI ODĚVY, jež řemeslníkům nabízí oblečení s praktickými vychytávkami vedoucími k vyšší produktivitě práce. Hospodu Na Pekárně založil známý šéfkuchař Václav Frič v Čakovičkách a zapojil se také do projektu Czech Specials, který šíří slávu české kuchyně. Přemysl Lukeš řídí firmu Der Kurier a dokazuje, že místo na trhu i v segmentu přepravy zboží stále existuje. ManpowerGroup přichází každé čtvrtletí se závažnými analýzami pracovního trhu; Jiří Halbrštát, manažer náboru a marketingu, se netajil faktem, že domácí ekonomiku čekají velké změny. Kateřina Šimková z naší redakce testovala Hyundai i30 Fastback N.

Červenec 2019

Otevřít v PDF
Ne každý možná ví, že ve městě je skutečně nejrychlejší dopravní prostředek kolo, sdělil v rozhovoru měsíce červencového čísla Fresh Time Rudolf Bernart, jednatel české společnosti Systematica, jež proslula stavbou koláren a projektem Bike Tower; zajímá se o ně celý svět. Ředitel firmy PROXIM Jan Kroupa vysvětlil, co všechno nabízí chemie pro náš komfort a čistotu vody v bazénech či jezírcích. Aleš Aldo Koláček v roli obchodního a marketingového ředitele firmy Josef Manner připomenul 110. výročí výroby Mozart Kugeln, světoznámé pochoutky tradičního rakouského producenta. Šéfkuchař restaurace Country Life v Praze 6 Petr Klíma je autorem Luštěninové kuchařky, která nedávno vyšla v nakladatelství Smart Press. O tom, že mlsání k životu patří, se snaží přesvědčit generální ředitel firmy Jan Zykmund starší i poté, co se vlastníkem stejnojmenné společnosti na výrobu slaných brambůrek a kroužků stal jeho syn. Proč na venkově chybí chuť podnikat, o tom přemýšlí Jan Černý, předseda Místní akční skupiny Mezilesí a pedagog Fakulty mezinárodních vztahů VŠE.

Červen 2019

Otevřít v PDF
Fresh Time věnoval rozhovor měsíce generálnímu řediteli jablonecké firmy Česká mincovna Michalu Drtinovi, jejíž produkty se v rukou lidí mění na dárky trvalé hodnoty. Petr Hozák, šéf příspěvkové organizace KulturaDoksy.cz, přiblížil management cestovního ruchu v Doksech a okolí; Vladimír Bureš, ředitel hotelu Port, a Vladimír Reichert, předseda představenstva firmy Regata Máchovo jezero jeho úvahy potvrdili. Všichni tři se snaží o to, aby turistům nabídli ty nejpohodovější zážitky regionu. Navigaci milovníkům piva předal Tomáš Mráz, obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje. Značka Tchibo slaví 70. narozeniny. Poslání funkcí Vitakarty, produktu Oborové zdravotní pojišťovny, vysvětlil její generální ředitel Radovan Kouřil. Rudolf Fukal a Milan Nagy z firmy RIM CZ prozradili, jak se zrodil jejich business i to, že na jejich židlích sedí kromě Antarktidy celý svět. Kdo to jsou digitální nomádi, o tom Lukáš Pazourek, marketingový ředitel firmy netbox. Další auto značky Hyundai, i30 Fastback řady N Line, testovala Kateřina Šimková a musela jen chválit.

Květen 2019

Otevřít v PDF
Vladimír Mařík získal unikátní ocenění Manažer roku 2018 za kuriózní situace. V den, kdy mu bylo uděleno, absolvoval první manažerský kurz v životě. Aby slavnostní okamžik nepromeškal, musel výuku opustit a odjet na pražský Žofín, aby si nejvyšší ocenění této profese převzal. Za vybudování Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT si ho právem zasloužil. Jak se několik společností v Doksech stará o to, aby byla voda v Máchově jezeře stále čistější a zdejší příroda mohla sloužit k rekreaci nebo k podnikání také nadcházejícím generacím, se dozvíte v článku na stranách 6 až 8. Mezi finalisty MANAŽERA ROKU patří Petr Paksi, majitel firmy JAP FUTURE, inovátor dveřních systémů a muž, který srší nápady. Vítěznou osobností jmenované soutěže v kategorii Krizový manažer se stal Tomáš Milich z firmy OVUS, kterou etabloval na trhu jako jednoho z významných dodavatelů vajec. Ocenění přebíral paradoxně v den, kdy se rozhodl firmu opustit. Jiří Souček z firmy Uzeniny BETA humorným tónem vypráví o tom, jak se uzenáři dali do cestovního ruchu.

 

Duben 2019

Otevřít v PDF
Fresh Time věnoval titulní rozhovor Jiřímu Stablovi, který je průkopníkem výroby konopných produktů nejen v ČR. Této rostlině předpovídá velkou budoucnost, protože má univerzální využití a nejen v podobě mastí či zdravých semínek. Jiří Lenner je jedním z předních dealerů značky Hyundai u nás a jeho cílem je vybudovat silnou obchodní firmu, která se dokonale postará o zákazníka. Mlékárna Valašské Meziříčí má na trhu výborný zvuk, což v rozhovoru potvrdil její obchodní ředitel Zdeněk Bukovjan. Arval CZ jako přední poskytovatel leasingu má průkopnické názory na personalistiku, o tom její HR manager Jiří Havel. Hugo Kysilka je člověk, který vsadil na humor; ten také najdete v každém jeho obraze, nedávná výstava v pražské Žižkovské věži patřila koloritu Žižkova. Jan Pýcha je majitelem průhonické Restaurace Pod Zámkem, kde se skvěle jí i povídá o životě.

 

Březen 2019

Otevřít v PDF
Fresh Time věnoval titulní rozhovor značce Hyundai, kterou v souvislostech inovací a budoucnosti přiblížil Jan Pohorský. O generační výměně šéfkuchařů, otce a syna, v proslulém hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou, hovoří Jiří Švestka otec a Jiří Švestka syn. Richard Schneider řídí kancelář CzechInvestu a CzechTradu v Japonsku a může nabídnout řadu potřebných informací našim exportérům. Vojtěch Havránek vlastní kliniku China Care a sám z benefitů tradiční čínské medicíny čerpá v péči o své zdraví a pohodu. Stanislav Petříček se zajímá o stravování manažerů a přišel se zajímavým konceptem. O měnícím se vztahu dívek k mužským řemeslům je rozhovor s Miloslavem Janečkem ze Střední odborné školy Jarov v Praze.

 

Únor 2019

Otevřít v PDF
Fresh Time pro měsíc únor otevřel rozhovorem Pavel Sehnal, osobnost podnikatelského světa a milovník sportu, který se proslavil jako první Čech, který zdolal jižní pól. Christina Muntean učí, jak si vybudovat sebe sama jako značku. Peugeot loni nejen podle slov Marco Venturini bodoval nejedním prodejním rekordem. Albert v Diamantové lize kvality dokázal, že prostor pro příjemné nakupování je a že hodně záleží na manažerech dané prodejny, jak uvedl Pavel Mikoška, který má kvalitu značky na starost. Herec Jaroslav Dušek o životě a přístupu k němu. Z právníka výrobce tašek, i to se dá zvládnout, řekl Ivan Petrův, jehož profesní cesta změnila váš život. Tomáš Perič z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy společně se Sazkou o tom, jak mládež přimět k pohybu.

 

Leden 2019

Otevřít v PDF
Cyril Svozil zahájil lednové vydání Fresh Time, do budoucna vidí v elektřině velký potenciál, zejména v propojení s nadčasovými technologiemi a inovacemi. Jan Nedělník z Výzkumného ústavu pícninářského je vynikající odborník se spoustou nápadů. Jaká je kancelář příštích let, na to odpovídá Lenka Čábelová z Microsoftu. Jiří Halbršát zastupuje ManpowerGroup a zamýšlí se nad výzkumem, který odhalil slabiny personalistů. Značka Jelen má už zase své místo na českém trhu, potvrdil Petr Rydl. Jak může být jídlo čerstvé i po sedmi letech, to vysvětlil Petr Sogel z firmy EXPRES MENU. Kateřina Šimková testovala Hyundai Santa Fe.

 

Prosinec 2018

Otevřít v PDF
Michal Krejčí je ombudsmanem společnosti E.ON a někdy řeší složité situace nejen podle litery zákona, ale také citem. Pro Cédrica Picota, někdejšího majordoma francouzského prezidentského paláce, se Čechy staly druhým domovem. Martin Chalupský z innogy vypráví o tom, jak se financuje česká kinematografie prostřednictvím ojedinělého projektu. Cech malířů, lakýrníků a tapetářů, jehož historie se píše již od dob Karla IV., se prezentoval ústy Pavla Žatečky i nedávné výstavy v Praze. Jan Zykmund založil v Teplicích výrobu Originálních hospodských brambůrek a zaměstnává takřka výhradně zdravotně postižené spoluobčany. Rytířem české chuti v soutěži Česká chuťovka se letos stal Jaroslav Nechvátal z Café Charlotte v Železné Rudě. Ilja Šedivý, spolumajitel firmy Regata Čechy, poradil, jak na vánoční dárek. Petr Báča, nositel jedné z cen soutěže E.ON ENERGY GLOBE, nastínil, jak to bylo s jeho projektem MIWA.

 

Listopad 2018

Otevřít v PDF
Hlavní rozhovor ve Fresh Time jsme v listopadu věnovali značce MOL, za niž vystopupil Peter Škrabák s informacemi o užitečnosti palivových karet pro firmy. Daniel Novotný z Hyundai Motor Czech přiblížil strategii marketingu a přístup k zákazníkům. Význam omega-3 pro lidské zdraví komentoval Martin Kozelský z firmy NaturaMed Pharmaceuticals. Zoo v Jihlavě začal šéfovat Jan Vašák, jeho slova jsou zároveň přívětivým pozváním. Co dělá Kooperativa pojišťovna pro naše řidiče a pro to, aby bylo na silnicích bezpečněji, o tom Martin Laur. A Zdeněk Fořt z Emil Frey Select naznačil, co zajímavého má pro motoristy prodej certifikovaných ojetých automobilů. Třístránková anketa o tom, jak šéfové vaří či nevaří, vás od denních starostí zavede k zábavě a relaxaci nad úsměvnými řádky. Hasičská vzájemná pojišťovna se podle slov Josefa Moravce inovací nebojí. Petra Dezortová z firmy DortyDomu vybídla muže k nakupování dárečků pro ženy. Kateřina Šimková testovala Hyundai i30.

 

Říjen 2018

Otevřít v PDF
Petr Paksi ze společnosti J.A.P. je osobností českého i mezinárodního businessu, který trhu nabízí unikátní řešení dveřních systémů, schodišť a dalších součástí interiérů; rozhovor s ním zahajuje říjnové číslo Fresh Time. Seznamne se s Milanem Paprčkou, největším nakladatelem ručně malovaných map v Evropě a druhým největším na světě. Petr Mašek dováží do ČR unikátní kávu z Itálie, ale i spousty dalších dobrot, jimiž si občas zpestříme jídelníček. Sazka představila unikátní výzkum o tom, jak sportují české děti. Vejce OVUS Premium je výjimečná řada firmy OVUS – podnik živočišné výroby, kterou představil jednatel Tomáš Milich. Zdeněk Jirsa představil ambiciózní firmu STAPRO. Benfity stravenkových karet Edenred charakterizoval Zbyněk Vystrčil.

 

Září 2018

Otevřít v PDF
Prosperita Fresh Time ústy Ondřeje Chládka představuje jedinečný nápad – výrobu české whisky. Originální alkohol firmy TREBITSCH HOLDING SE sklízí nebývalé úspěchy a i díky kontaktům CzechTrade se již vyváží do mnoha zemí. Martin Tlapa, náměstek ministra zahraničních věcí, je osobností, která se celou profesní dráhu věnuje podpoře českých firem v jejich exportních aktivitách, tentokrát hovoří také o společenské odpovědnosti a světové udržitelnosti. Krkonošské obálky vyrábí papírové obálky všech možných rozměrů a potisků, ředitel David Kotajný o nich ví úplně všechno. Jak je to s pouličním osvětlením a že do nebe svítíme zbytečně moc, o tom zajímavě Pavel Suchan z ondřejovské hvězdárny Astronomického ústavu AV ČR. Kateřina Šimková testovala Hyundai IONIQ a dospěla k závěru, že je to auto genteman.

 

Srpen 2018

Otevřít v PDF
Lubomír Dvořák a značka Spider, kterou zná celý svět, tvoří příběh o odvaze, touze a uplatnění lidské vynalézavosti tak, aby sloužila dobře ostatním. Firma Dvořák-svahové sekačky z Pohledu má své stopy i v Kennedyho vesmírném středisku. Hotel Horizont v Peci pod Sněžkou je legendou v našem cestovním ruchu a jeho ředitel Karel Rada patří k osobitým šéfům odvětví, který rozumí kongresové turistice stejně jako přáním rodin s dětmi nebo celebrit, které zde hledají oázu klidu. Josef Sléha již 10 let řídí zajímavý projekt pro domácí výrobce potravin Česká chuťovka, za jehož marketing získal ocenění v jiné soutěži, a to Marketér roku. Společnost HAKAMI je pozoruhodná nejen svým programem výroby, ale také péčí o zaměstnance a vztahem k nim. Jan Hájek junior seznámil čtenáře s americkou kosmetikou Paula´s Choice a nastínil vize rozvoje značky. Jednatel společnosti LOMAX & Co Miroslav Kubík se vyjádřil k chytrým domácnostem.

 

Červenec 2018

Otevřít v PDF
Vladimír Feix, generální ředitel Českého porcelánu, je patrně nejstarším šéfem v českém businessu. I ve svých 86 letech firmu s přehledem a nápady řídí a stíhá si plnit i malé sny a cíle každý den. Co je to chytré město? A jak se na tento fenomén doby dívá špičkový podnikatel a manažer Luděk Pfeifer spolu s kolegou Lukášem Jakubcem z firmy M.C.TRITON? Čtěte rozhovor s nimi, je podnětný. Na pražském nábřeží vyrostla kavárna v prvorepublikovém stylu Cafe Bar Riviera a majitelé Jan a Renáta Sedláčkovi zde mají ambiciózní plány. Jiří Souček, obchodní ředitel firmy Uzeniny BETA, napovídá, jaké synergie přináší výroba uzenin a provoz hotelu či horské chaty. Milan Gába, spoluzakladatel společnosti PIXIE CREW Group naznačil, co je podnikání založené na pixelech. Polárka jako proslulá značka opět zazářila na zmrzlinovém nebi, vysvětlil Martin Kincl, ředitel marketingu firmy ALIMPEX FOOD.

 

Červen 2018

Otevřít v PDF
Tomáš Kozák je významný podnikatel, také novinář a spisovatel, který nám zpříjemní letní čtení publikací Prokletí Jantarové komnaty. Napsal triller, který nutí k přemýšlení a vyvolává spousty otázek. Jak je to s investičními fondy? Čechům dokázaly vydělat slušné částky. Petr Blažek řídí známé výrobní družstvo Dřevojas, které se dalo na cestu designu koupelnového nábytku a špičkovou kvalitu, kolekce MYJOYS je toho příkladem. Sazka vytváří stále více možností, jak sázející udělat šťastnými. Jiří Antoš založil v Milovicích zábavně naučný Park Mirakulum, který se stal vyhledávanou atrakcí nejen pro rodiny s dětmi. Bohumil Bradna, majitel firmy Planta naturalis, navrací naší zemi kvetoucí louky. Jakub Veverka je jednatelem společnosti VideoBydlení.cz a snaží se o kultivaci businessu v oblasti prodeje nemovitostí.

 

Květen 2018

Otevřít v PDF
Rozhovory ve Fresh Time zahájil Zdeněk Pelc, majitel GZ Media, Manažer čtvrtstoletí oceněný v soutěži MANAŽER ROKU, jehož firma si drží světové prvenství ve výrobě vinylových desek. Jiří Devát vyměnil prostředí korporátu za podnikání a působí ve firmě Kyosun. Dušan Pavlů se celý život zabývá reklamou a propagací, především jako pedagog a publicista, jeho poznatky a zkoumání mají historickou hodnotu. Filip Teplý vyrábí čokoládu Ajala, jíž oslovuje labužníky a vyznavače kvality. Martin Pipek z Huawei ukázal přednosti umělé inteligence. Co je to elektronická pracovní síla, o tom více Karel Kohout ze společnosti Accenture. O partnerských vztazích, antikoncepci a odpovědnosti hovořil Tomáš Kótka, Marketing Manager ze společnosti Gedeon Richter Marketing ČR.

 

Duben 2018

Otevřít v PDF
Petr Bureš, jeden ze zakladatelů VESKOM GROUP, potvrdil, že si podnikáním splnil stejně jako jeho společníci svůj velký sen. Jak se loni prodávala auta značky Peugeot, o tom s námi rozmlouval Jaromír Heřmanský ze skupiny Emil Frey, která je dnes majitelem českých zastoupení Peugeot a Citroën. Víte, jak dobré knedlíky vaří firma Knedlíky Láznička? Majitel Vladimír Zikmunda nám to přiblížil velmi názorně. Jaroslav Svoboda, odborník na vytváření ekozahrad, poskytl rozhovor na téma zahradničení, kde naznačil, v čem je třeba hledat smysl života. Petr Paksi v sobě nezapře marketéra a výtečného obchodníka s nespočtem originálních nápadů, jež zaštiťují business firmy J.A.P. Společnost ECOMERZ představil Rudolf Krčmář, zabýval se hlavně synergiemi kamenných a online obchodů.

 

Březen 2018

Otevřít v PDF
Družstevní závody Dražice je nejen mezi instalatéry pojem. Firmu vede Karel Pacourek, který charakterizoval filozofii značky jako smysluplné inovace a používání zdravého selského rozumu. Pavel Mikoška, zodpovědný ve společnosti Ahold za kvalitu, komentoval umístění prodejen Albert v Diamantové lize kvality. Jiří Kopáček, šéf Českomoravského svazu mlékárenského, je proslulý znalec sýrů. Profesor Michael Valášek je nejen děkanem Fakulty strojní ČVUT, ale také autorem řady patentů, jež pomáhají objevovat nové principy reality. Latinská Amerika je podle Barbory Kaprálové z CzechTradu fascinující region, již brzy bude řídit zahraniční kancelář CT v Kolumbii. Z rozhovoru s Jiřím Holleinem, předsedou představenstva a ředitelem prodeje Moravskoslezských cukrovarů, se dovíte, že se cukr používá při výrobě kyseliny citronové. Matěj Kretík má zajímavý business – hledá talenty.

 

Únor 2018

Otevřít v PDF
Jan Kroupa, ředitel společnosti Proxim, potvrdil, že firma, jíž založil před 25 lety jeho otec, chce zůstat specialistou na úpravu vody a zákazníkům věnovat sofistikovanou péči. Dušan Kunčický vede příbramskou pekárnu PAC Hořovice, tajemství úspěchu je nešetřit na surovinách. Jednatel společnosti Sonnentor Josef Dvořáček tvrdí, že není hezčí práce, než přinášet lidem radost, názvy výrobků jsou toho důkazem. Jak učaroval matcha čaj Petru Patočkovi, jednateli firmy Čajová květina, o tom je rozhovor nejen na toto téma.

 

Leden 2018

Otevřít v PDF
Lednová příloha Fresh Time začíná slovy Michala Hanáčka z Pilulky Distribuce o tom, jak tato firma podniká, proč roste a co chce zákazníkům nabídnout. Jaroslav Tuček založil pražírnu kávy doubleshot a k tomu přidal spousty báječných aktivit. Gerhard Fischer reprezentuje v ČR značku dm, která na českém trhu boduje již 25 let. Petr Jan Vašek je nejen světoběžníkem s bohatými zkušenostmi v oboru plastické chirurgie, ale i mužem s neobyčejnou touhou poznávat a učit se. Jazykové vzdělání poskytuje Channel Crosings, o novém stylu výuky hovoří Vítězslav Bican. Nadace DRFG má široký záběr, více se dovíte z rozhovoru s Davidem Mackem.

 

Prosinec 2017

Otevřít v PDF
Prosincová příloha Fresh Time začíná rozhovorem s Ivanem Špirakusem, spolumajitelem firmy INSIA, osobností světa pojišťovnictví a milovníkem nových technologií. Pavel Zeman vede pekárnu Kompek v Kladně a představuje její nabídku včetně té vánoční. Miroslav Bukva je ředitelem hotelu Clarion v Praze a domnívá se, že rok 2017 byl v jeho historii zatím nejlepším. Florista Pavel Hruška připomíná, že i zdobení hrobů by měl provázet vkus. Martin Dusík z firmy Trachea přiblížil výrobu špičkových nábytkových dvířek i náskok před konkurencí. O sýrech z Mlékárny Polná svižně a s nádechem humoru vypráví Miloš Kvasnička. Obálky k závěru roku patří, o tom David Kotajný, který reprezentuje Krkonošské obálky.

 

Listopad 2017

Otevřít v PDF
Prosperita Fresh Time otevřela stránky myšlenkami Karla Dojáčka, silné podnikatelské osobnosti na trhu prodeje a servisu osobních a užitkových aut, jehož firma AUTOCENTRUM Dojáček slaví letos 25. výročí. Tomáš Duda vede Fiskars v ČR a SR a poutavě vypráví o designu této značky. Společenská odpovědnost patří do vínku společnosti ROSSMANN stejně tak jako ojedinělá kultura prodeje, což mezi řádky potvrdil jednatel Vladimír Mikel. Anesteziolog Alan Svoboda je špičkovým odborníkem ve FORMÉ clinic. Václav Friedmann jako šéf komunikace v SAZCE prezentoval výzkum o tom, jak a proč sportují české děti a jak k jejich kondici přispívá právě SAZKA. K Leo Kolečkáři patří značka Český výrobek.

 

Říjen 2017

Otevřít v PDF
Prosperita Fresh Time otevřela stránky myšlenkami Karla Dojáčka, silné podnikatelské osobnosti na trhu prodeje a servisu osobních a užitkových aut, jehož firma AUTOCENTRUM Dojáček slaví letos 25. výročí. Tomáš Duda vede Fiskars v ČR a SR a poutavě vypráví o designu této značky. Společenská odpovědnost patří do vínku společnosti ROSSMANN stejně tak jako ojedinělá kultura prodeje, což mezi řádky potvrdil jednatel Vladimír Mikel. Anesteziolog Alan Svoboda je špičkovým odborníkem ve FORMÉ clinic. Václav Friedmann jako šéf komunikace v SAZCE prezentoval výzkum o tom, jak a proč sportují české děti a jak k jejich kondici přispívá právě SAZKA. K Leo Kolečkáři patří značka Český výrobek.

 

Září 2017

Otevřít v PDF
Podzimní Prosperita Fresh Time začíná příběhem Zetoru v novém designu, Margaréta Víghová, šéfka korporátní komunikace, seznámila s marketingovou strategií českých traktorů, která sklidila nebývalý celosvětový ohlas. Svérázný Dědek kořenář Břetislav Nový o své firmě, která má pomáhat udržet zdraví nám ostatním. Petr Jelínek jako odborný poradce o lesu a zodpovědnosti. Radek Strouhal řídí Tatru a té se daří. Dřevojas určuje trendy koupelnového nábytku, generální ředitel Petr Blažek je na rodinný business hrdý.

 

Srpen 2017

Otevřít v PDF
Fresh Time připravil lahodné čtení z myšlenek Jaroslava Kurčíka, šéfa PENAMu o tom, jak je to s pečivem na našem trhu, že neslouží jen pro sýr a šunku, ale přináší i zážitek.
Institut Václava Klause představil jeho ředitel Jiří Weigl a zopakoval, že business je o tvorbě zisku i službě zákazníkovi. Blahoslav Žilka je prvotřídní optik a zastupuje řadu světových značek na výrobu brýlových obrub, například unikátní Lafont. Radim Pavelka se profiluje jako odborník na bojové sporty a vyučuje vlastně to, co si přeje, abychom nikdy nevyužili. Miroslav Kroc je starostou Břas a ty se svým týmem mění v atraktivní lokalitu. Harley-Davidson má pro motorkáře na rok 2018 lákavý program.

 

Červenec 2017

Otevřít v PDF
Jak udělat ze tří písmen stálici na trhu? Na to odpovídá František Wagner, jednatel společnosti KiK a Non Food u příležitosti 10. narozenin řetězce KiK. Sází na osvědčené hodnoty, tedy aktivní přístup k zaměstnancům, kteří zůstávají věrní a loajální. Co je podnikání v korunách stromů, pro si vzít vajíčka jako svačinu na výlet nebo k čemu nám poslouží Matcha Tea, o tom jsou další rozhovory. Generál v záloze a významný poradce v oblasti bezpečnosti Andor Šándor v rozhovoru naznačil, jak přežít nejen teroristický útok, ale třeba exotickou dovolenou nebo případný blackout.

 

Červen 2017

Otevřít v PDF
Milan Baxa je jedním z oceněných v soutěži MANAŽER ROLKU 2016 v kategorii Vývoj a výroba smart technologií. Firma APPLYCON, již vede, je špičkou smysluplnosti podnikání, dokáže vyrobit sedáky do lavic v kostele, aby nestudily, vyhrát tendr v mezinárodním konkurenci nebo nadčasově obléci hasiče či záchranáře. Generální ředitelka AAA Auto Karolína Topolová upozorňuje na podvody na trhu ojetých aut. Muzikantem byl Miroslav Dvořák, generální ředitel MOTOR JIKOV Group odmalička, dnes je kromě jiného kapelníkem nejlepší české dechovky Jižani. Děčínský zámek je ideálním místem pro firemní akce a právě k jejich uspořádání v atraktivním prostředí zve ředitelka Iveta Krupičková. A do světa fantazie a srdečnosti pod jménem Mirakulum si můžete zajet do Milovic nedaleko Prahy, kde podnikatel Jiří Antoš vybudoval něco, nad čím užasnete. Pavel Smítal, ředitel společnosti Johann Malle Production, zase hovoří o tom, jak důležité je vybrat správnou postel. Zaměstnanci a benefity, to je téma pro Zbyňka Vystrčila z firmy Edenred CZ.

 

Květen 2017

Otevřít v PDF
Jaroslav Mikoláš, jednatel firmy LUPOFYT, je jednou z osobností, která se zapsala do dějin soutěže MANAŽER ROKU 2016. Letos na pražském Žofíně sklidil potlesk hned několikrát. Byl zvolen Vynikajícím manažerem malé firmy a Manažerem odvětví zemědělská výroba. Salabka jako koncept mnoha nápadů se stala perlou české gastronomie, vypráví o ní podnikatel Jan Tomášek a zve vás k návštěvě. Aleš Aldo Koláček patří k české podnikatelské scéně už řadu let jako reprezentant značky Manner, obdivuhodný marketér se smyslem pro humor a vřelé lidské vztahy. Lukáš Vršecký se nyní více než seberealizuje a v rozhovoru odkrývá karty nové značky Rondo. Ivo Gajdoš, ředitel České manažerské asociace, komentuje grafy z průzkumu mezi šéfy firem, které opakovaně trápí byrokracie a proměnlivá legislativa. Jiří Růžička, ředitel Českého institutu pro akreditaci se snaží motivovat k zájmu o služby ČIA, které firmám přináší významnou přidanou hodnotu.

 

Duben 2017

Otevřít v PDF
Střechy nebudou červené, ale modré, řekl Jaromír Řehák, ředitel a jednatel firem SOLARTEC HOLDING a Solartec MED a vysvětlil, že energie ze Slunce bude pro lidi stále užitečnější a její používání nezbytné. Obhájil mladý obor fotovoltaiku jako perspektivní, což dokazují i úspěchy jmenovaných firem v zahraničí. Zajímavými argumenty tak otevřel dubnové vydání Fresh Time. Jak se podniká na venkově a proč odsud mladší lidé odcházejí do měst? Na to částečně odpovídá rozhovor s Tomášem Kantorem, poradcem prezidentky Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR pod titulkem Život a podnikání na venkově – budou? Pro výrobce uzenin je příchod jara velkým povzbuzením, tvrdí Jiří Souček, obchodní ředitel firmy Uzeniny BETA. Jan Mühlfeit, známý kouč a někdejší prezident Microsoftu pro Evropu se zabývá odemykáním lidského potenciálu, o tom je i jeho publikace Pozitivní leader, kterou právě vydalo nakladatelství Albatros Media. Sazka v Praze otevřela první Kavárnu štěstí a vstoupila jako první ve svém oboru i do gastronomie. Co je cílem, o tom Robert Chvátal, generální ředitel. Rozhovor s Martinem Kinclem, marketingovým ředitelem společnosti ALIMPEX FOOD, je o cukrařině, dortech i příbězích.

 

Březen 2017

Otevřít v PDF
Cestu ke kvalitě procesů v obchodním řetězci Kaufland zhodnotil generální ředitel této firmy Christian Karnath takto: Kvalitu zákazník nevnímá jako přidanou hodnotu, ale jako samozřejmost. Firma loni zvítězila v soutěži Národní cena kvality a potvrdila si, že jde již řadu let správným směrem. Hugo Kysilka nyní působí jako marketingový poradce, ale také jako malíř, který umí nacházet svébytný humor kolem nás; titulkem jsme ho poprosili, aby maloval dál… Kateřina Hemerle založila značku Florea Holland a představila trhu promyšlený způsob nabídky řezaných květin. Pražské Muzeum nočníků změnilo adresu, web i název, uvedl v rozhovoru majitel unikátní sbírky Jan Sedláček a pozval zájemce do Michalské 1 v Praze 1. Jawa je stále legendou a inovátorem, o tom vypovídal Jiří Kraft, obchodní manažer firmy Jawa Moto, u příležitosti nedávného veletrhu motocyklů na pražským Výstavišti.

 

Únor 2017

Otevřít v PDF
Spektrum představovaných oborů ve Fresh Time prostřednictvím osobností, které dané odvětví lidské činnosti reprezentují, je široké i nekonečné. Tentokrát můžete se známým šéfkuchařem Martinem Kortusem zavítat do Bageterie Boulevard a okusit z jeho názorů na stravování. O tom, jaké má postavení na trhu ryze česká Hasičská vzájemná pojišťovna, se dovíte z rozhovoru s Josefem Moravcem, ředitelem odboru tvorby pojistných produktů, atraktivní je pojištění pro podnikatele Fortel. Miroslav Culka, obchodní ředitel společnosti DAFE-PLAST Jihlava předal cenné rady těm, kteří uvažují o stavbě zimní zahrady, ta může být krásnou relaxační zónou i ve firmách. Jaroslava Rezlerová z pozice generální ředitelky společnosti ManpowerGroup se domnívá, že robotizace a digitalizace lidské práce znásobí potenciál tvořivosti. Petr Paksi, výkonný ředitel firmy J.A.P. z Přerova, přiblížil, jak lze chápat schodiště v interiéru, je to živý prostor, který nabízí rozmanitá pojetí designu i využití. Jan Gonda v roli jednatele firmy REDUCCIA zodpovídá za značku známé franchisy NATURHOUSE, její síť roste a lidí, kteří ztrácí kila, přibývá. Osobní a užitkové automobily Peugeot se loni hodně prodávaly, tento úspěch rekapituluje ředitel značky v ČR Marco Venturini.

 

Leden 2017

Otevřít v PDF
Lednové vydání Prosperity Fresh Time přineslo jako hlavní rozhovor slova Luboše Chaloupky, rektora Univerzity Jana Amose Komenského, například tvrdí, že dnešní studenti přesně vědí, kam chtějí v životě i kariéře směřovat. Zabývá se také otázkou, jak by měla vypadat budoucnost stárnoucí společnosti, zajímají ho nápady v péči o tělo i ducha seniorů. Management kvality má neexistující hranice, myslí si Pavel Mikoška, který zasvětil zavádění norem kvality v Ahold Czech Republic i jako viceprezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR kus života. Za to obdržel cenu Manažer kvality roku 2016 loni na Pražském hradě v rámci programu Národní cena kvality ČR. Stanislava Koprdová ze spolku Český modrý mák vysvětlila, proč obhajuje pěstování i využívání českého máku. Eduard Koranda je generálním ředitelem společnosti ZEMAN maso-uzeniny, provedl nás historií úspěchu této značky na českém trhu výroby a prodeje čerstvých uzenin a masa. O lahodných sýrech zase hovořil Stanislav Coufal, předseda představenstva, sortiment jihlavské mlékárny Moravia Lacto je i pro ty, kteří trpí intolerancí na laktózu. Co v naší mluvě znamená Jít na jedno? Hospodská matematika říká, že to jsou tři velká piva!

 

Prosinec 2016

Otevřít v PDF
Prosincové vydání Prosperity Fresh Time otevřel Jiří Štětina, Zone director pro střední a jihovýchodní Evropu a ředitel firem Rémy Cointreau Czech Republic a Rémy Cointreau Slovakia, jež na našem trhu exkluzivně distribuuje například likér Jägermeister. Značka sklízí jeden úspěch za druhým a dnes je tento bylinný likér nejprodávanější na světě. K Vánocům patří Pohořelický a Třeboňský kapr, reprezentanti umu českých rybářů i tradice. Petra Dezertová šéfuje firmě DortyDomu.cz a ví, jak mohou muži ženám před svátky ulehčit – její cukrárna napeče za ně a také pro firmy dokáže připravit vánoční večírek na klíč. O tom, jak sociální služby nabývají na významu i kvalitě, hovořil Jiří Horecký, šéf Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Pavel Pastorek, předseda představenstva, připil na úspěchy v roce 2017 vínem z Templářských sklepů, vinařského družstva Čejkovice. Floristé jsou odborníci, kteří nás v prosinci těší nádhernými vánočními hvězdami, a po celý rok pak květinami ve všech možných kreacích, o tom je rozhovor s tajemníkem Svazu květinářů a floristů ČR Tomášem Svobodou. Mnozí z nás mají každoročně stromeček ozvláštněn skleněnými ozdobami z výrobního družstva Vánoční ozdoby DUV ze Dvora Králové nad Labem, s křehkou krásou to však není vůbec jednoduché, jak předeslal předseda družstva Miroslav Šorma.

 

Listopad 2016

Otevřít v PDF
Listopadové vydání Prosperity Fresh Time zahájil Tomáš Milich, jednatel společnosti OVUS, a to informacemi o vejcích, která jsou dnes hodnocena jako superpotravina; například Indiánská vejce, která jeho farmy produkují, patří k vyhledávané lahůdce v celém světě. Trachea je firmou, která se od začátku své existence orientuje na špičkovou kvalitu nábytkových dvířek, zvyšující se výroba a zájem odborníků jsou toho důkazem, potvrdil Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení. Evžen Reitschläger je majitelem firmy METALKOV, která se zaměřila na povrchovou úpravu obřích konstrukcí. Dnes je vlašimská společnost etablovaná na celosvětovém trhu. Jak je to s businessem a uměním? Tomáš Töpfer, ředitel Divadla na Vinohradech, na to má jasná názor. Ondřej Poul, ředitel Úseku pojištění osob v pojišťovně Kooperativa, se mimo jiné zamýšlí nad životním pojištěním manažerů a podnikatelů. Martin Šimek nám ve zkratce představil osobité BMW Alpina B7 Biturbo.

 

Říjen 2016

Otevřít v PDF
Říjnové vydání Prosperity Fresh Time zahájil rozhovorem o velkém úspěchu své přednášky v USA Jaroslav Pejčoch, spolumajitel firmy T-SOFT, odborníci totiž vyvinuli software, který poslouží zvládat katastrofy. Jaké skvělé uzeniny umí vyrábět Miroslav Hakala, majitel Řeznictví Hakalík z Lanžhotu, ocenilií všichni, kteří ochutnali. Publikace La Buchta může inspirovat i muže k tomu, aby zkusili péct sladká pokušení. Pavel Kusý, marketingový ředitel společnosti Edenred, sklízí body s projektem, který učí zaměstnance ve firmách zdravě se stravovat. Veronika Vinterová, majitelka seznamky Náhoda, tvrdí, že za své štěstí je zodpovědný každý sám, tedy záleží jen na něm, co chce a nechce pro svoji spokojenost udělat.

 

Září 2016

Otevřít v PDF
Zářijové číslo Prosperity Fresh Time otvírá otázku ochrany duševního vlastnictví, jejíž úloha ve světě s rostoucí konkurenceschopností nabývá na významu i pro podnikání v ČR. O chytrosti a možnostech, jak know-how chránit, hovořil Josef Kratochvíl, předseda Úřadu průmyslového vlastnictví. Jaromír Heřmanský, ředitel B2B Peugeot, Citroën & DS, přiblížil jeden z nových modelů značky Citroën pro početné osazenstvo a podnikatele. Pro náročné trhy je určena keramika společnosti Ideal Standard z Teplic, cíle ozřejmil výrobní ředitel Pavel Šlamora. Jiří Jemelka, výkonný ředitel poradenské společnosti JIP pro firmy naznačil, jak postupuje při tvorbě strategie, jež má jednotlivým klientům pomoci růst. Že zákazníci chtějí auta hned, o tom není pochyb, a potvrdil to také Stanislav Perkner, marketingový manažer skupiny Auto Palace, předního dealera 8 automobilových značek. Že jsou Češi v grilování špička, o tom je přesvědčen Jiří Souček, obchodní ředitel firmy Uzeniny BETA. Amway se na našem trhu etablovala již dávno a dobře, o nové kosmetice pro muže vypovídal Filip Moravec, manažer pro vnější vztahy společnosti.

 

Červenec 2016

Otevřít v PDF
Červencové číslo Prosperity Fresh Time otevřela ikona českého potravinářství, řeznictví i rodinného podnikání, František Dolejší z firmy Řeznictví a uzenářství U Dolejších z Davle. Jeho slova patří kvalitě uzenin, chuti i tradici. Jiří Halbrštát ze společnosti ManpowerGroup ČR představil unikátní průzkum mezi mileniány – ti si myslí, že pracovat budou až do konce života. Miloš Škrdlík, jednatel sítě Brněnka, je osobností českého maloobchodu, a z rozhovoru s ním je znát, jak si váží poctivé práce, která lidem přináší užitek. Jan Urban není jen spoluvlastník poradenské firmy Consilium Group, Management Consultants, ale také spisovatel, který ve svých publikacích radí, jak vyzrát na nedostatek času a stres. Milan Škoda založil značku FotoŠkoda, jejíž prodejnu a provozovnu unikátních služeb pro milovníky fotografie najdete ve Vodičkově ulici v Praze, letos slaví jeho podnik již 25. narozeniny. Jan Tykvart vede mlékárnu Kromilk v Kroměříži a prostřednictvím obchodní společnosti Alimpex zásobuje český trh vynikajícími sýry.

 

Červen 2016

Otevřít v PDF
Červnové číslo Prosperity Fresh Time zahájil Manažer roku 2015 Miroslav Dvořák, generální ředitel společnosti MOTOR JIKOV GROUP, který charakterizoval osobnost manažera jako člověka s jasně definovanými osobními cíli. Josef Hendrych byl v MANAŽEROVI ROKU také oceněn. Přáním jeho týmu je, aby byl Rehabilitační ústav Kladruby, který vede, vnímán jako výkladní skříň české rehabilitace. O tom, že se muži nebojí utrácet za kvalitu, hovoří Lucie Záleská, ředitelka společnosti PartyLite pro ČR, Slovensko a Polsko. Václav Konvalinka a Renata Koloušková stojí v čele pekárny KOMPEK, která je neuvěřitelným inovátorem a také exportuje české dobroty do světa. Jak pomáhat těm, kteří to potřebují, vysvětluje Manny Ngoka ze společnosti A-B HELP a Petr Plocek ze společnosti UniCredit Bank a UniCredit Leasing. Andrew Krenek představil unikátní program péče o zaměstnance i nacházení talentů ve firmě L´Oreal. Muzeum olomouckých tvarůžků představil ředitel Pavel Pospěch. Pedagog, umělec i manažer v jednom Milan Knížák přinesl spoluprací se sklárnou Moser nový pohled na uchopení tvaru, barvy a funkce výrobku.

 

Květen 2016

Otevřít v PDF
Květnové číslo Prosperity Fresh Time zavítalo titulní stranou a následujícím rozhovorem do Kovodružstva v.d. Strážov, jehož předseda představenstva Václav Valter uspěl v soutěži MANAŽER ROKU na výbornou a stanul v TOP 10 a stal se rovněž manažerem odvětví hutní a kovodělné výrobky. Miroslav Kotík jako nominovaný do zmíněné soutěže a majitel Efko-Karton vypráví o čtyřicetileté historii postavičky Igráček, již vylepšil a vyrábí pro radost i poučení dětí dál. Michal Vaněček v roli spolumajitele firmy T-SOFT se snaží vysvětlit, proč mají informační systémy na míru význam. Ondřej Lukeš se ve svém volnu stal marmeládníkem.

 

Duben 2016

Otevřít v PDF
Dubnová příloha Fresh Time nemůže začít jinak než vrcholící soutěží MANAŽER ROKU 2015. O skromných a pokorných pokušitelích vlastního osudu hovoří výkonný ředitel České manažerské asociace Ing. Ivo Gajdoš. Dále vás zveme k návštěvě Templářských sklepů Čejkovice, jimiž vás v roce jejich výročí provede předseda představenstva Ing. Pavel Pastorek. Napovíme, jaké roztomilé „maličkosti“ se skrývají za firmou zelenadomacnost.com, že RUDOLF JELÍNEK už švestky jen nepálí a že se značka Český výrobek trefila do černého.

 

Březen 2016

Otevřít v PDF
Vzduch, vodu, půdu, hračky i pyrotechniku zkoumá Český institut pro akreditaci. Jak je to potřebná a náročná činnost, o tom hovoří v březnové příloze Fresh Time jeho ředitel Ing. Jiří Růžička, MBA. Další témata jsou neméně zajímavá: Informace jako strategická komodita, uzeniny k jídlu i mazlení, neobvyklý Festival Evolution, poctivá pekařina, operativní leasing vozidel, luxusním nábytku, skvělých automobilech a špičkovém pivu.

 

Únor 2016

Otevřít v PDF
Únorové vydání Fresh Time vás v úvodním rozhovoru s Martinem Růžičkou (Coface Czech) bude chtít přesvědčit, že do businessu patří i srdce. Dozvíte se o tom, čím dnes žijí města a obce, co je Firma na talíři, o umění komunikace, o nejdražší minci světa i jak zdravě jíst. Tradiční potraviny se mají vrátit na pulty obchodů České cechovní normy. O tom, že do panelákového bytu se vejde až 650 vozů Peugeot, vám sdělíme nejen slovy, ale i obrazem.

 

Leden 2016

Otevřít v PDF
Vladimír Pikora je nejen analytikem, ale také ředitelem, podnikatelem, populární osobností, která dokáže obhájit svůj názor. Jak vidí českou ekonomiku právě on? Čtěte v našem Fresh rozhovoru, kterým zahajujeme rok 2016. Generální ředitel ZPMV ČR David Kostka má radost; zdravotní pojišťovna, kterou vede, získala ocenění Nejlepší zdravotní pojišťovna; také by rád odměňoval klienty, kteří dbají o své zdraví. Ivo Toman patří mezi věhlasné kouče, čerpat z jeho zkušeností a názorů se vyplatí, více na stranách 6 – 7. Sazka hlásí – loni v ČR dalších 288 milionářů a jeden miliardář. Jiří Stabla z firmy Carun představil další hit z konopí – Hemp oil. Jak to vypadá v showroomu NH Car v Praze na Strahově, poznáte z výpovědi Marka Batelky a Petra Fabery téže společnosti. Šéf Central Group Dušan Kunovský předpovídá růst trhu rezidenčního developmentu o 10 procent. Reprezentanti GASCONTROL GROUP Mieczyslaw Molenda, Radim Vaško, Tomáš Milich a Roman Buryjan připomínají myšlenky z našich loňských rozhovorů.

 

Prosinec 2015

Otevřít v PDF
Úspěch je potřeba si užít, o tom je přesvědčen Quality Director obchodního řetězce Albert Pavel Mikloška. Ví, o čem mluví, nejvyšší ocenění v kategorii Excelence Národní ceny kvality převzal už potřetí. Jak dosáhnout vysokého standardu v sociálních službách? O tom, o značce kvality, o spokojeném stáří a dalším v rozhovoru s prezidentem Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Ing. Jiřím Horeckým, Ph.D., MBA. O podnikatelském úspěchu s vůní ovoce a zeleniny vypráví zakladatel firmy P&P s.r.o. Praha Libor Pilný. Kečupy, hořčice, omáčky značky KAND chutnají, protože jsou vyráběny s láskou z nejlepších surovin. O tom, o vzniku receptur a předsevzetí nakonec jsme hovořili s ředitelkou této společnosti z Chlumce nad Cidlinou Ing. Editou Charvátovou. Centrum andragogiky má v Hradci Králové budovu s nadčasovou duší. Šéf Templářských sklepů Ing. Pavel Pastorek oznámil vinařům dobrou zprávu. Letošní ročník bude patřit k těm moc moc dobrým. Trend vždy určuje zákazník, prozradila v rozhovoru podnikatelka Mgr. Petra Dezortová z firmy DortyDomu. K vánoční náladě přispějí i svátečně laděné perníčky. Dozvíte se z rozhovoru s Jarmilou Janurovou, zakladatelkou společnosti JaJa Pardubice. Redakce byla u slavnostního okamžiku, kdy obchodní ředitel Uzenin BETA Jiří Souček předal cenu vítězi naší soutěže Ing. Vítu Pěknému ze společnosti NH Car Praha.

 

Listopad 2015

Otevřít v PDF
Fresh Time se v listopadu soustředil především na zemědělství a potravinářství. Ve strhujícím rozhovoru s ředitelem AGRO Jesenice Ing. Josefem Kubišem se dozvíte, že úspěch v podnikání je možný jen, když respektujete, že mírou všeho je člověk. Pořádek musí být, nejen v hlavě, ale i v počítačích. O tom vás přesvědčí Ing. Michal Vaněček, místopředseda softwarové společnosti T-SOFT. Česnek nám chutná nejlépe, když má domácí původ a je z domácího šlechtění, o tom v rozhovoru se sedlákem Zdeňkem Hrdličkou z Dolánek nad Ohří. Řeznictví–uzenářství Francouz s.r.o. patří k zavedeným a uznávaným značkám, o čemž svědčí i Česká chuťovka. Více přímo od majitele Ladislava Francouze. O šunkách, salámech a klobásách vyprávějí s láskou i konzumenti v naší anketě s názvem Pocta českým uzenářům. Že je vajíčko nositel jedinečné chuti, inovací a ocenění, to vám poví ředitel společnosti OVUS Ing. Tomáš Milich.

 

Říjen 2015

Otevřít v PDF
Tomáš Březina je osobnost businessu zcela nepřehlédnutelná. Založil a vlastní firmu BEST, která je a bude lídrem v oboru. Je navýsost pracovitý, rád se směje a nemá rád řeči o ničem. Vlašimskou Firmu METALKOV vlastní Evžen Reitschläger, snaží se podnikat slušně a ve vztahu k životnímu prostředí, tedy myslet na budoucnost země. Jan Novák je jednatelem a ředitelem společnosti SALAMANDER ČR, která se u nás má čím pochlubit, zcela jistě to není jen přízeň celebrit. Jan Sedláček je stavař a dobrý obchodník. Patří mu Tvrz Třebotov, kterou na své náklady zrekonstruoval a již pronajímá na konání rozmanitých společenských akcí. Tvrz se stala architektonickým skvostem stejně tak jako je například pozoruhodné jeho Muzeum historických nočníků a toalet v Praze, jež má s tvrzí mnoho společného.

 

Září 2015

Otevřít v PDF
Aleš Aldo Koláček je obchodní a marketingový ředitel věhlasné značky Manner pro Českou a Slovenskou republiku, tedy ten, který nás provází při slavnostních okamžicích sladkého mlsání ve firmách i osobním životě. Zcela právem získal Manner v září ocenění Superbrands roku 2015. Jak se tvoří trendy v designu dveří, o tom vypovídá výkonný ředitel společnosti J.A.P. Petr Paksi. O měnící se funkci koupelen hovoří Petr Čech, produktový a Business Development manažer společnosti LAUFEN. Kvalita a víno je pěkné téma pro Petra Kotena, ředitele České společnosti pro jakost. Miroslav Bukva řídí stále navštěvovanější centrum turistického a společenského dění, Clarion Congress Hotel Prague v pražských Vysočanech, kde jsou služby a kuchyně pověstné a stále vyhledávanější. Co je značka Knedlíky Láznička, se dovíte z rozhovoru s Vladimírem Zikmundou, který firmu na výrobu nejúžasnějšího českého tradičního pokrmu založil.

 

Srpen 2015

Otevřít v PDF
Rozhovorem s Martinem Tlapou, náměstkem ministra zahraničních věcí, zahajuje srpnová Prosperita Fresh Time své stránky, a to příznačně na téma export před blížícím se Mezinárodním strojírenským veletrhem v Brně, významným setkáním českých a světových průmyslníků. O vývozu je článek na téma expanze konopných lékáren firmy Carun do Polska. Generální ředitel společnosti ARBES Technologies Jan Denemark hovoří o tom, jak jednodušeji mohou lidé pomocí nových technologií investovat, a nejen doma, ale i v zahraničí. Petra Štěpánová, analytička z firmy Bisnode, informuje o tom, že letos v ČR přibývají nové firmy nebývalým tempem. Karel Havlíček, předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, varuje české podnikatele před nebezpečnou euforií úspěchu a doporučuje pojišťovat pohledávky. Jan Tykvart řídí mlékárnu KROMILK, která se zdravými sýry snaží podporovat náš složitý životní styl. SAZKA letos registruje víc milionářů než za celý loňský rok.

 

Červen 2015

Otevřít v PDF
Titulní strana červnového vydání Prosperity Fresh Time patří Martinu Dozrálovi, generálnímu řediteli společnosti SOLODOOR. Vypráví o tom, jak výrobce dveří investicemi, novou technologií, a podporou kvality i nápady vítězí na českém trhu. Unikátní obsazení v soutěži Manažer roku pod hlavičkou GASCONTROL GROUP zmínil Mieczyslaw Molenda, zakladatel skupiny. Vynikajícími výsledky se může chlubit Tomáš Milich, jednatel a ředitel společnosti OVUS, která dodává spotřebitelům vajíčka v nesčetných variacích. Moser jako ikona designu i ýznamných jmen, o tom je článek na téma i jemná vybočení jsou potřebná a krásná. Nářadí pro řemeslníky Hultafors má skvělé vlastnosti, design i tradici – výhradním distributorem u nás je společnost AC-T servis, a trochu do historie nás tentokrát zavedl Martin Erba, jednatel. Jak být přesvědčivý a neztratit se v davu je název publikace, již vydala Grada a sestavili Jitka Vysekalová a Karel Voříšek, známá dvojice, která se mimo jiné věnuje léta marketingu a osobnostem. Myšlenky Karla Voříška prostudujte, stojí to za to! Pavel Pastorek, předseda představenstva Templářských sklepů Čejkovice, nás provádí nabídkou vín k letnímu podvečernímu posezení. O novém oboru na Vysoké škole finanční a správní, kriminalisticko právní specializace, hovořil Jiří Straus, významný kriminalista a forenzní biomechanik.

 

Květen 2015

Otevřít v PDF
Titulní stranou Prosperity Fresh Time otvíráme v květnovém vydání opět téma společenské odpovědnosti, ale nejen to. Luděk Pfeifer, výrazná osobnost businessu, vizionář a muž, který jasně formuluje myšlenky, se rozdělil o svůj pohled na nové směry v oboru i podnikání, jež s sebou přinášejí změny, podle jejichž pravidel se budeme muset zařídit. O stále významnější roli Národního střediska pro podporu kvality vypovídají slova jeho ředitele Jana Taraby. Petr Kala, který vede proslulou firmu Triola, usiluje o praktické pochopení úlohy malých a středních firem v ČR, avšak také o to, aby to českým ženám slušelo. Vemex patří k hokeji, jak potvrdil Hugo Kysilka, marketingový ředitel. Villa Memories patří Martinu Ditmarovi a je to luxusní místo na Zlínsku, kam se jezdí pro odpočinek a pohodu. Jiří Janda z firmy Media Guard spoléhá na kreativitu i létání.

 

Duben 2015

Otevřít v PDF
Titulní stranu dubnového vydání Prosperity Fresh Time jsme věnovali společenské odpovědnosti, a to z pohledu jednatele firmy ROSSMANN Vladimíra Mikela, téma zodpovědného podnikání není jen aktuální, ale i krásné. Miroslav Kotík vlastní firmu EFKO – karton a vyrábí kouzelné hračky a společenské hry, u kterých se musí přemýšlet. Kdo jsou virtuálové v pohybu, o tom Jiří Halbrštát ze společnosti Manpower. Strana 6 je o knihách, které by neměly chybět na vašem pracovním stole. Bolesti zad se šíří jako lavina a v Janských Lázních na to mají speciální cvičení. Sazka připravila rozsáhlý výzkum o sportování dětí, z něhož vyplynulo, že ve městech jsou školáci zdatnější. Pavel Kusý má ve společnosti Edenred na starost marketing, který v jeho případě souvisí s dobrým a zdravým stravováním. Strany 10 – 13 jsme věnovali vzpomínce na naši redakční radu, která se v březnu za přítomnosti významných osobností odehrála v Muzeu historických nočníků a toalet v Praze. Akademická malířka Věra Krumphanzlová nám nakreslila rozverné obrázky nádob, které člověka provázejí hlavně v dětství. Český kutil nemá ve světě obdoby, je nejvynalézavější. Čeští vědci zkoumají unikátní nález – stoletá piva.

 

Březen 2015

Otevřít v PDF
Titulní strana březnového vydání Prosperity Fresh Time patří úsměvu Romana Buryjana, vynikajícího manažera, který řídí několik firem konsorcia GASCONTROL GROUP. Má rád humor, protože sbližuje lidi. Co odhalil další výzkum na téma Češi a reklama – třeba jak vnímáme reklamu na erotické motivy. V našich městech chybí služby a obchody a ČSOB by to ráda a ve spolupráci s podnikateli změnila. Desetiletí unikátního projektu RWE – energie českého filmu vnímá jeho autor Martin Chalupský, ředitel pro korporátní záležitosti skupiny RWE, jako mnohostranně prospěšnou aktivitu, která nese sladké ovoce. Značka Manner v čele s Alešem Aldo Koláčkem oslavila významné narozeniny a stálo to za to. Jiří Vlček, zakladatel portálu Palmknihy.cz o tom, jak získat firemní čtenáře. Investovat do zelené energie nemusí být tak těžké, více se dovíte z rozhovoru s Jurajem Dvořákem, předsedou investiční komise NOVA Green Energy. Sazka loni přihrála štěstí l06 milionářům.

 

Únor 2015

Otevřít v PDF
Únorové vydání Prosperity Fresh Time otevřel Jan Rýdl ml., statutární a generální ředitel TOS Varnsdorf myšlenkami, které vás naladí optimisticky a dodají odvahu jít za vytčeným cílem. Kooperativa slovy Tomáše Reitermanna napoví, jak pojišťovat majetek. Food Story je koncept o jídle s příběhem – ochutnejte. Petr Višňovský, ředitel realitní kanceláře LEXXUS, charakterizuje nároky podnikatelské a manažerské veřejnosti na bydlení. Znáte restaurace Šupina a Šupinka v Třeboni? Vlastní ji bratři Müllerové a navštěvují osobnosti, jichž si majitelé váží. Největší Muzeum historických nočníků a toalet je v Praze a jeho majitelem je Jan Sedláček, jeho příběh i strategie jsou unikátní. Zveme vás i do dalšího originálního Muzea Olomouckých tvarůžků v Lošticích. Nepřeberné množství hrnků a hrnečků od těch s cibulákovým vzorem až třeba po valentýnské vybírejte z bohaté produkce Českého porcelánu v Dubí, takovým dárkem nikdy neurazíte.

 

Leden 2015

Otevřít v PDF
Petr Manda, výkonný ředitel útvaru Firemní bankovnictví ČSOB, zahájil lednové vydání Prosperity Fresh Time. Jeho slova, jimiž tlumočí názor banky, jsou mírně optimistická – zdá se, že firmy začnou letos více investovat. Michael Petr, majitel firmy MCI Systems, se opět i ve třetím rozhovoru v pořadí dotýká prostředí internetu, komentuje nakládání s daty a skutečnosti, jež z toho plynou. Pavel Vosoba, spolumajitel firmy M. C. TRITON tentokrát v roli spisovatele a pozorovatele manažerské obce, již charakterizuje krize, kterou nikdo nechtěl. Co přejí ženy šéfům? Anketa, kterou si určitě přečtěte. Analýza toho, jak Češi utrácejí za hračky stále velké peníze, je atraktivní i po Vánocích. Jak se váží kytice pro pány? O tom floristka Jarmila Pejpalová z firmy Floraservis. Umělecký ředitel společnosti Moser je Lukáš Jabůrek a v rozhovoru se vyjadřuje také o cestě k mladší kategorii zákazníků. Češi a pivo patří k sobě – výzkum hovoří jasně. Co nového připravila na rok 2015 jazyková škola Slůně – svět jazyků, o tom ředitel Petr Pasek.

 

Prosinec 2014

Otevřít v PDF
Zdeněk Juračka, předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev a šéf Skupiny COOP nepatří na našich stránkách k nováčkům, vždy má co sdělit a jeho optimismus je pověstný: otvírá letošní poslední vydání Prosperity Fresh Time. Dvě stránky sociálních sítí je provokativní téma pro Michaela Petra z firmy MCI Systems, odborníka na práci s daty. Kvalita v pojetí firmy Tescoma – o tom je rozhovor s Ladislavem Vaculíkem, ředitelem Řízení jakosti, z něhož můžete vyčíst, že kvalita je cesta navýsost atraktivní. Ovocňák je značka, která se dnes už prodává skoro sama, potvrdil Tomáš Kořínek mladší z TOKO AGRI. Michal Vaněček, spolumajitel společnosti T-SOFT a předseda správní rady nadace T-SOFT ETERNITY představil unikátní publikaci o českých podnikatelích meziválečného období nazvanou Pivo, zbraně i tvarůžky. Olga Medlíková o stresu nás všech – nežertujte o tom a naučte se odpočívat. Tomáš Kozák vydal další knížku: Sputnik a malý princ.

 

Listopad 2014

Otevřít v PDF
Gerhard Fischer a jeho tým se stal symbolem úspěšné filozofie a strategie značky dm drogerie na českém trhu – patří mu titulní strana. Michael Petr je zakladatelem firmy MCI Systems a ví, jak efektivně zhodnocovat informace, které nás zahlcují. Petr Puš reprezentuje společnost PRECIOSA ORNELA, největšího světového hráče ve výrobě a exportu perel a perliček. Vladimír Zikmunda zase fandí knedlíkům, jeho firma Knedlíky Láznička jich má v sortimentu bezmála 60 druhů. Namodralá a nazelenalá vejce značky OVUS jsou raritou na trhu, a Tomáš Milich, který firmu ve Slaném řídí, ví, že prapůvod mají u chilských indiánů. Vánoční porcelánové ozdoby vyrábí Český porcelán v Dubí a jeho závod Royal Dux v Duchcově, více v rozhovoru Radislav Feix, ředitel druhého jmenovaného subjektu. Martin Šrámek, ředitel skupiny CZ GOLF, staví na životaschopných nápadech a vychovává mladé golfisty. Autocentrum Dojáček začalo prodávat a servisovat značku Dacia. Firma EFKO představila řadu bezva hraček – náklaďáků.

 

Říjen 2014

Otevřít v PDF
Osobnost Vladimíra Feixe je spjata s firmou Český porcelán v Dubí už neuvěřitelných 67 let stejně jako s věhlasem a krásou cibuláku. Josef Černý, ředitel firmy Černý z Jaroměře, se specializuje na šlechtění květin a pokračuje tak ve významné rodinné tradici. Víte, co je Království Profiland? Podívejte se na jeho web. Martin Kršňák z Asseco Solutions vysvětlil, co přináší Helios One firmám a jaký je to užitečný pomocník. Ladislav Francouz je majitelem stejnojmenné firmy a vyrábí uzeniny, paštiky, jitrničky jedna báseň, proslul kvalitou a chutí. INVESTA TRAVEL se profiluje jako letecká agentura a její ředitelka Radka Buriánková potvrdila, že osobní přístup ke klientům vytváří letité přátelské i obchodní vztahy. Robert Chvátal, generální ředitel společnosti SAZKA, přiznal, že tak jako mnozí lidé sází i on.

 

Září 2014

Otevřít v PDF
Osobnost Petra Zháňala, šéfa společnosti van Gansewinkel, patří tentokrát významnému celospolečenskému tématu – ženám podnikatelkám a manažerkám. Jan Houdek, spolumajitel firmy INCO engineering, má rád chytré lidi a rád s nimi spolupracuje. Že Olomoucké tvarůžky na stůl patří a je to sýr, který předběhl dobu, nám potvrdil Jaroslav Kovář, jednatel společnosti A. W. z Loštic, jíž tato báječná značka patří. V Úsově se vyrábí müsli tyčinka s nejvyšším obsahem českých jablek na světě, připomenul L´uboslav Komár, ředitel potravinářské výroby ÚSOVSKO FOOD. Zdeněk Juračka, předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev a představitel skupiny COOP, fandí domácím potravinám i jejich producentům nejen proto, že zná spojnice úspěchu v ekonomice. Pavel Hejzlar ze spořitelního úvěrového družstva Artesa o cestě k bance a očekávání klientů.

 

Srpen 2014

Otevřít v PDF
Srpnové číslo Prosperity Fresh Time otevíráme tváří Mieczyslava Molendy stejně tak jako je tomu v Prosperitě i Prosperitě Madam Business. I on potvrdil starou pravdu – důležité je, aby se práce stala vaším koníčkem. Starosta Velkých Pavlovic Pavel Procházka staví na nápadech, vínu i meruňkách. Nestor malého podnikání u nás Bedřich Danda o krutých pravdách businessu. Petra Škopová a Pavel Propper mají pivovar – původně pro vlastní potřebu, nyní už také pro radost, ale zejména pro vás. František Janíček z firmy Janíček & Čupa, speciální výroba uzenin, je jedním z oceňovaných v soutěži Česká chuťovka. S ní se pojí i jméno Josef Paulík, jednatel Pivovaru Antoš ze Slaného, a také Martin Hrach, jednatel společnosti Rupa, která nás zásobuje müsli tyčinkami. Přijměte pozvání do obchůdku s pálenkami na pražských Vinohradech – Vom Fass. Jiří Cafourek vede mládež ke včelám – věnuje jim spousty svého volného času.

 

Červen 2014

Otevřít v PDF
Červnové číslo Prosperity Fresh Time přivítalo titulní stránkou léto. Vrací se rovněž k úspěšným značkám, výrobkům a službám na našem trhu. Zdeněk Maška z firmy PRANTL, Masný průmysl napověděl, že strategie výroby vysoce jakostních šunek se naplňuje. Otevřeli jsme dveře báječné značky dveří SAPELI. Slovy Václava Kadlece, generálního ředitele společnosti Albatros Media, jsme se podívali na trendy knižního trhu v ČR. Od předsedy představenstva a kvestora Vysoké školy manažerské informatiky, ekonomiky a práva Radka Řechky jsme se dověděli, že populace nehloupne, jak se někdy zdá i píše. Rudolf Bubla, generální ředitel Státních léčebných lázní Janské Lázně připomenul potenciál lázeňství právě v této turisticky atraktivní lokalitě. Radostný adrenalin patří k životu třeba prostřednictvím vyplněných sázenek Sportky jako naděje na pohádkovou výhru. A.S. Puškin zamířil na pražské Puškinovo náměstí – to dokumentuje nová busta tohoto umělce právě zde.

 

Květen 2014

Otevřít v PDF
Na titulní stránce květnové Prosperity Fresh Time je po krátké době opět Jiří Stabla, osobnost patřící ke značce Carun, propagátor pěstování a zpracování konopí, rostliny, již považuje za jednu z nejúchvatnějších na zemi. Josef Vymazal je náměstkem ministra zdravotnictví ČR a jeho příběh je obdivuhodný – byl řidičem tramvaje a rád by se ještě naučil hebrejsky. Radim Vaško je špičkovým manažerem skupiny GASCONTROL a letos byl nominovaným do soutěže Manažer roku, v rozhovoru se zmínil o tom, že úspěch přináší firmě jistotu. Společnost Vemex patří také k mezinárodnímu hokeji. Labužníci nedají dopustit na Olomoucké tvarůžky – přinášíme pár receptů. S bezkonkurenční novinkou zejména pro drobnější firmy a podnikatele přišel LeasePlan, a jak funguje, o tom je rozhovor s Jaromírem Hájkem, generálním ředitelem. SAZKA výrazně inovuje, aby splnila přání většiny sázejících a dala šanci vyššímu počtu těch, kteří by rádi vyhráli milion korun. David Bednář působí v roli generálního ředitele Drůbežářského závodu Klatovy a na kuřecí maso nedá dopustit.

 

Duben 2014

Otevřít v PDF
Dubnové vydání Prosperity Fresh Time je naladěno vesele a optimisticky díky myšlenkám Michala Vaněčka, spolumajitele firmy T-SOFT, osobnosti, která s humorem a nadhledem přetváří realitu všedních dnů, v níž nalézá prostor pro úsměv, vtip a nadsázku nejen jako šéf, ale i jako spisovatel. Roman Buryjan je muž několika zodpovědných pozic, které se váží ke konsorciu firem GASCONTROL GROUP, jeho teritorium zájmu jsou inovace a změny, jež přinášejí užitek. Ladislav Kavan založil před 18 lety společnost LK SERVIS, aby na český a slovenský trh uvedl nadčasovou francouzskou kosmetickou značku GERnétic, a ta slaví úspěch nejen díky své filozofii. Umělecké kousky MOSER symbolizují špičku světového sklářství a zdobí ty nejluxusnější interiéry. Rostislav Trávníček má v Českomoravské stavební spořitelně na starost komunikaci – i jeho letitou prací je Liška jedničkou na trhu ve svém oboru. Věra Krumphanzlová je malířka, do jejíhož štětce se vejde každá emoce a její obrazy i obrázky zdobí prostory nejedné kanceláře. Radomil Bábek je spolumajitelem firmy EVERESTA a strašně by si přál, aby lidé začali více používat zdravý selský rozum. Perníkové párky, jitrničky i kadibudky, ale také srdce na dlani, to vše je z dílny JaJa Pardubický perník pod taktovkou Jarmily Janurové, která sladký humor peče s láskou a fantazií. Stírací losy SAZKY překročily hranice, štěstí už máme globální. ČSOB vás zve do pobočky v Praze v Sokolovské ulici, která představuje revoluční koncept v péči o klienta.

 

Březen 2014

Otevřít v PDF
Březnové vydání Prosperity Fresh Time otvírá Pavel Ráliš, reprezentant oboru financí a spořitelního družstva ARTESA, osobnost, kterou znají odborníci jako člověka, který přichází s nápady a obchodními synergiemi. Tomáš Milich patří ke značce OVUS, a to je inovátorská společnost v produkci vajec, roste strmě vzhůru. Josef Sléha je šéfem odvážného projektu Česká Chuťovka, jejíž další ročník se nyní připravuje. Podle Jiřího Huba, výkonného ředitele společnosti Asseco Solutions se to vtipálky v IT jen hemží. Vít Pěkný, někdejší generální ředitel Kia Motors Czech nepracuje, protože se rozhodl odbočit do jiného času – nicnedělání. Antonín Balnar působí v roli ředitele Wichterlova gymnázia v Ostravě, kde se koncem března odehrává souboj studentských mozků, ústřední kolo matematické olympiády ČR, a je to také muž s vytříbeným smyslem pro humor. Robert Szurman vede Radu kvality ČR a ta se snaží dodat pověsti technických oborů u nás tu správnou image. Pavel Kadečka z dm drogerie markt zabodoval v soutěži Obchodník roku. Ředitel Správy přímého prodeje Cetelem Milan Cáder naznačil, jak se dnes dá ucházet o věrnost klientů.

 

Únor 2014

Otevřít v PDF
Únorové vydání Prosperity Fresh Time je ve znamení experimentu. Na titulní stránce stejně tak jako na titulkách Prosperity a Prosperity Madam Business je jedna a tatáž osobnost, jíž jsou věnovány hlavní rozhovory měsíce, a to vždy na jiné téma vztahující se k businessu.
Fresh rozhovor patří Ladislavu Drábovi, majiteli a zakladateli skupiny CE Group. Připomenul, že úspěch je nepředstavitelná porce dřiny. Radim Vaško, výkonný ředitel pro výrobu a obchod společnosti GASCONTROL, zhodnotil uplynulý rok a naznačil cestu exportu do zemí směrem na východ. Alan Vápeníček působí od ledna v roli šéfa společnosti DTO CZ v Ostravě, jejíž image je spjato s prosazováním kvality do lidské činnosti – osvěta pojmu kvalita je však podle něj evergreen. Dvojrozhovor otce a syna, Michala (spolumajitel T-SOFT) a Lukáše Vaněčka (student a spolumajitel firmy Pixelfield), je dialog o pohledu na svět podnikání u nás generačníma očima.

 

Leden 2014

Otevřít v PDF
Fresh rozhovor v lednovém vydání Prosperity Fresh Time patří Mieczyslawu Molendovi, šéfu konsorcia GASCONTROL GROUP, který upozorňuje na určité hodnoty podnikání i na to, co dnes businessu škodí. Tým Rudolfa Skuhry, majitele letecké agentury Investa Travel, se specializuje na to, aby vám zařídil a zpříjemnil služební cesty či připravil atraktivní program pro vaše zahraniční hosty; operuje po celém světě a na rok 2014 připravil i jednu lahůdku. Miloslav Čermák vynalézavě a s přehledem zkušeného ekonoma vede výrobní družstvo Sněžka Náchod, ale také ještě hraje v kapele a maluje kouzelné obrazy. Jaroslav Mužík, předseda dozorčí rady ČSOB Asset Management vysvětlil, proč je nezbytné investovat a co to vlastně znamená – jde o spravování a zhodnocování majetku i financí, nikoli o neuvážený hazard s akciemi. Sazka sázková kancelář má nové losovací studio i šikovné moderátory, a generální ředitel Robert Chvátal sám kupuje losy svým blízkým jako dárek. Golemův šém je tajuplná bonboniéra s příběhem. O tom, proč a jak vznikla, vypráví malíř Václav Andrle.

 

Listopad 2013

Otevřít v PDF
Fresh rozhovor do listopadového čísla otevřel úsměvem Zdeněk Juračka, osobnost českého obchodu a šéf Skupiny COOP, která letos oslavila 20. narozeniny. Petr Zháňal je ředitelem firmy van Gansewinkel a když do ní nastoupil, jezdil jako popelář se svými zaměstnanci, což nepovažoval za výtržnost, ale nutnost, stejně tak jako přebarvování kontejnerů na odpad, aby ladily k architektuře. Michal Vaněček boduje svými úvahami o nadaci T-Soft Eternity, kterou založil, aby dělal život lidem šťastnějším. Martin Bouška naučí vaše tělo poslouchat – má unikátní metody masáží, celostnímu pojetí lidského organismu se učil u nejlepších čínských mistrů, objednejte se a uvidíte. Miroslav Kotík, majitel firmy EFKO-karton si přeměnil podnikání v hru, do které s humorem mu vlastním vtahuje své zákazníky. Kadeřník Ondřej Frlaus ví, co máte mít na hlavě, kromě toho je úspěšným experimentujícím zahradníkem.

 

Říjen 2013

Otevřít v PDF
Fresh rozhovor do říjnového čísla jsme připravili s Jiřím Stablou, zakladatelem portálu konopnyshop.cz a tvůrcem kosmetické řady Carun, jež je nyní exkluzivním dodavatelem do prvních konopných lázní v EU v jihočeských Volarech. O novém kabátě loga Czech Made informuje článek Kvalita je téma, jež udává směr. Ing. Josef Holub, generální ředitel COOP Centrum družstvo, vzpomíná na začátky nové značky před 20 lety. Drůbežárna OVUS má prima sehrané řemeslníky, montéry, údržbáře – i to je výsledek kvalitního řízení firmy, která spadá do skupiny GASCONTROL GROUP. O novince na trhu pracovních oděvů hovoří Martin Erba, jednatel firmy AC-T servis, která chystá od jara velké novinky. Jaký je vztah řetězce Lidl k francouzským vínům – o tom se dočtete z degustačních poznámek na str. 11. Střecha hotelu Intercontinental v Praze hostí tři včelí úly. Čeští technici Citroenu jsou nejlepší na světě a mají zlaté ruce.

 

Září 2013

Otevřít v PDF
Fresh rozhovor do zářijového vydání patří společnosti GEPARD FINANCE a jejímu generálnímu řediteli Ing. Janu Kruntorádovi, který bojuje za čistotu trhu hypotečního financování. Ing. Václav Stárek je prezidentem Asociace hotelů a restaurací ČR, potvrdil, že získat dobré jméno pro hoteliéry a majitele restaurací, kaváren či hospod dá práci, štěstí nepřichází jen tak. Společnost Vemex působí na volnočasové aktivity v Praze, více si přečtěte v rozhovoru s Ing. Hugo Kysilkou, šéfem marketingu. Co je to vlastně inovace? O tom guru tohoto tématu Ing. Pavel Švejda, sekretář Asociace inovačního podnikání ČR. Najít schopného vedoucího výroby není zas taková hračka, říká Dr. Olga Kupec, majitelka společnosti Abydos. Sedět zdravě dá docela práci, více z úst terapeuta Attily Bogdány z Léčebných Lázní Bohdaneč. Značka Peugeot má v Čechách výborný zvuk, netají se úspěchem generální ředitel společnosti PEUGEOT ČESKÁ REPUBLIKA.

 

Červen 2013

Otevřít v PDF
Fresh rozhovor červnového vydání je s Martinem Domanským, majitelem společnosti DOMANSKÝ s.r.o., jehož snem bylo mít malou rodinnou firmu; dnes má pět autosalonů a ví, že udržet se na trhu znamená růst. Každý 30. podnikající Čech má s.r.o. Nemopas je značka společnosti DEKPROJEKT, již vede Ctibor Hůlka, odborným pohledem na váš rodinný dům pozná, proč vlhnou zdi nebo uniká teplo. Pavel Pastorek, předseda Templářských sklepů Čejkovice, vinařské družstvo o marketingu, který byl oceněn v soutěži Marketér roku 2013 – společnost vlastní unikátní, největší láhev na víno u nás. Jiří Cafourek je činorodým funcionářem Českého svatu včelařů a vede úspěšný kroužek mládeže Vyšehradští včelaříci, včelí úly mají i na střeše Obchodního centra Chodov. RWE Česká republika sbírá body – vrací se jí zákazníci, kteří si odskočili k alternativním dodavatelům energií, jak to v rozhovoru potvrdil Tomáš Varcop, obchodní ředitel skupiny RWE. O tom, jak se rozvíjí mladá soutěž Česká chuťovka, vypovídají slova Josefa Sléhy, jednatele SYMPEX GROUP. Martin Erba, ředitel firmy AC-T servis, vypráví o tom, proč do svého sortimentu přibrala firma ještě značkové sekery a nože.

 

Květen 2013

Otevřít v PDF
Fresh rozhovor květnového vydání jsme věnovali firmě FARMTEC, již vede významná manažerská osobnost a jeden z oceněných v soutěži Manažer roku 2012 Václav Škeřík. Nestorem podnikatelského prostředí je stal Jan Wiesner, předseda KZPS ČR, čestný předseda SČMVD, jenž letos vstoupil do Síně slávy ČMA, a jak naznačil, nesnáší lenost a nespolehlivost. O tom, jak významnou roli hraje kvalita ve výrobě lůžkovin, je rozhovor s Věrou Šůrkovou, produktovou manažerkou společnosti Klinmam. Rutinu a stereotyp nemá rád Milan Bušek, šéf Správy operations a procesů z CETELEMU ČR. Vladimír Feix, generální ředitel společnosti Český porcelán, stejně jako Jan Wiesner vstoupil do Síně slávy ČMA při letoší soutěži Manažer roku. Milan Zelený byl hostem Brněnského manažerského klubu v dubnu, začal se také podílet na významné aktivitě ČMA k udržitelnému rozvoji. Kooperativa pojišťovna a Česká spořitelna se prezentují v propojení kategorií business a umění. Společnost Grund se pustila do báječné barevné magie.

 

Duben 2013

Otevřít v PDF
Fresh rozhovor s titulní stranou dubnového vydání Prosperity Fresh Time patří dvojici majitelů firmy T-SOFT Michalu Vaněčkovi a Jaroslavu Pejčochovi – říkají své vlastní pravdy plné vtipu a nadsázky, ale i moudrých úvah. Nestor českého průmyslu i exportu, muž nespočtu životaschopných myšlenek a neuvěřitelné invence, je Vladimír Feix, generální ředitel společnosti Český porcelán v Dubí. U firmy je 66 let. Petr Pavlík, prezident Unie výrobců a dovozců lihovin ČR a generální ředitel společnosti STOCK Plzeň-Božkov, tvrdí, že vysedávání po hospodách se už nenosí. O zákulisí výroby biopiva se zmiňuje Jiří Kořen, generální ředitel Chmelařského institutu, společně s předním odborníkem Josefem Ježkem. Výroba špekáčků na začátku grilovací sezóny je téma pro ředitele Zdeňka Mašku z firmy Prantl Masný průmysl. Za GEPARD FINANCE, specialistu na hypoteční úvěry, Jan Kruntorád, předseda představenstva.

 

Březen 2013

Otevřít v PDF
Fresh rozhovor s titulní stranou březnového vydání Prosperity Fresh Time patří Jaromíru Gajdáčkovi, generálnímu řediteli Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR – pojišťovna s vizí stále sází na prevenci i nové produkty. Mieczyslaw Molenda, zakladatel havířovské firmy GASCONTROL, je nejen odvážný podnikatel, ale také rád hraje šachy. Robert Szurman, předseda Rady kvality ČR, věří, že kvalita výroby, služeb, i morálky posílí optimismus společnosti. Že box není jen o sportu, ví podnikatel a politik Pavel Hurda. Pavel Pastorek, ředitel Templářských sklepů, vinařského družstva, je stálým inovátorem. O dýmkách a doutnících vypráví znalec a majitel firmy MOSTEX import – export Josef Stanislav . Co je to vlastně vlajka, o tom Jan Vereščák ze společnosti LIBEA.

 

Únor 2013

Otevřít v PDF
Únorové vydání Prosperity Fresh Time otevřel Filip Král z Kooperativy pojišťovny úvahami o tom, jak se lze dobře pojistit a ve stáří na tom jen vydělat; spoření na důchod je dnes velké téma. Mieczyslav Molenda, ředitel společnosti GASCONTROL, hovoří o své podnikatelské misi, která ho přivedla k titulu Podnikatel roku 2012 Moravskoslezského kraje. Akademická malířka Věra Krumphanzlová nejen maluje, ale také kreslí a hojně ilustruje, řada jeejích nápadů se uplatnila v grafice firemních materiálů. Export myších pastí má logiku, potvrdil Josef Peřina, předseda KOVO DRUŽSTVO Olomouc. Tomáš Kozák je stavitel, dříve novinář, nyní také autor knížek a originálních formulací.

 

Leden 2013

Otevřít v PDF
Lednové číslo Prosperity Fresh Time uvedla žena – Jitka Veselá je v roli ředitelky společnosti AUTOCENTRUM Dojáček, která loni oslavila 20. výročí úspěchu na českém trhu. O značce COOP jako o podnikatelské a spotřebitelské ikoně postavené na principech družstevnictví hovořil Zdeněk Juračka, šéf Skupiny COOP a Družstevní asociace ČR. Prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek sdělil, že hodinové hotely nejsou prioritou profesního uskupení, jež vede. Tomáš Kořínek vlastní společnost TOKO AGRI a míní, že podnikání je kolektivní hra. Tomáš Matoušek řídí Penzijní společnost České pojištovny a snaží se vysvětlit filozofii zajištění na stáří.

 

Listopad 2012

Otevřít v PDF
Listopadové vydání Prosperity Fresh Time odstartoval generální ředitel společnosti SPAR ČOS Martin Ditmar a znovu potvrdil, že ví, jak pracovat s nápady. O českém lázeňství hovořil zasvěceně Eduard Bláha, ředitel Léčebných lázní Jáchymov a Lázní Luhačovice, jeho know-how je jedinečné. Vladimír Nesrsta z EGAP přiblížil atraktivní projekty exportérů. Jak spolehlivě vytočit ženu – o tom byla další výmluvná anketa o mužích. Josef Landa ze společnosti Inpol online fandí pojištění přes internet a ví proč. Bronislav Janeček buduje skupinu firem REC Group a prostřednictvím jedné s názvem KOVOSTEEL získal úžasnou image: má kovozoo. Tomáš Siegler z CETELEMu nejen o marketingu a úvěrech. Jiří Helikar z ELTON hodinářská ví, co je značka PRIM. Lukáš Jabůrek je uměleckým ředitelem sklárny Moser a rád v dobrém provokuje.

 

Září 2012

Otevřít v PDF
První číslo naší nové přílohy Prosperita Fresh Time zahájil svými úvahami o podnikání Radan Jünger, ředitel a spolumajitel Vysoké školy podnikání v Ostravě. Bodovala anketa žen – otázka zněla: Čím vás muž na první pohled zaujme? O knihách, které napsal, vyprávěl Michal Vaněček, spolumajitel internetové firmy T-SOFT. Jiří Dostál, generální a personální ředitel v jedné osobě Kovohutí Příbram nástupnická ukázal, že firmu lze hodnotit nejen podle ekonomických výsledků. Václav Friedmann, majitel firmy Genius Media, se specializuje na výrobu webové televize jako užitečného komunikačního prostředku. Roman Čížek podniká pro značku Amway a baví ho to.