V počítačové hře ožívá tajemný svět staré Prahy

THEROOM-Occultica-1Dobrodružná úniková hra THEROOM – be a hero, leave the room – má za sebou úspěšný první rok na trhu. Aktuálně jsou v nabídce tři “kamenné provozovny” v Praze a v Brně. THEROOM Starý svět pro 2-5 hráčů, THEROOM Bunkr pro 2-7 hráčů a THEROOM Occultica, která je největší únikovou místností v ČR pro týmy až deseti hráčů. Žhavou novinkou je THEROOM Mobile pro týmy až 40ti hráčů.THEROOM představuje nejtajemnější a nejpropracovanější únikovou hru.

THEROOM je především skvělou dobrodružnou hrou, kterou sestavil tým psychologů. Prověří schopnosti hráčů, logické myšlení, improvizaci a odolnost vůči stresu. Hlavním tématem THEROOM je „Tajemný starý svět“. Navazuje a rozvíjí myšlenky slavného spisovatele žijícího na přelomu století v Praze, Gustava Meyrinka. Okultista se zájmem o východní magii, současník Franze Kafky, a také autor slavného románu Golem, tvrdil, že v Praze se nachází jedna z astrál, pradávných brán do jiné dimenze. A „Tajemný starý svět“ v podání THEROOM je právě takovým magickým místem, bránou k zcela ojedinělému zážitku.

„THEROOM je skvělý způsob, jak získat nové společné zážitky s kamarády, rodinou nebo pracovním týmem. Hra je určena pro více osob, které musí v časovém limitu splnit několik úloh, jejichž rozluštění vede k nalezení posledního klíče pro cestu ven z THEROOM. Pro splnění úkolů si hráči musí všímat všech věcí v místnosti, hledat kódy, objevovat skrytá místa, spojovat věci, ale především spolupracovat. V případě, že si hráči neví rady jak dál, mohou požádat o radu,“ informuje Mirek Jiřík, spoluzakladatel THEROOM a dodává: „Z naší dosavadní zkušenosti víme, že zcela bez nápovědy projde THEROOM jen asi 10 % skupin. Ostatní skupiny také uspějí, potřebují však alespoň jednu nápovědu.“

Tajemné místnosti v Česku a zahraničí

Inspirací pro vznik únikových místností byly počítačové hry. Jejich model tvůrci „živých“ únikových místností překlápí do reálného světa. Průkopníky této novodobé zábavy jsou v současnosti Maďaři. S touto zážitkovou zábavou se ale můžeme setkat v metropolích po celém světě, v Severní Americe, Evropě, Japonsku a jinde. Hra je přitažlivá nejen pro turisty, kteří při své cestě do Prahy vyhledávají nevšední zážitek, ale stává se stále populárnější i pro Čechy. Oblíbené jsou i u firem, které je vyhledávají jako ideální formu teambuildingu a nácviku týmové spolupráce.

Na věku a pohlaví při hře nezáleží. THEROOM je zajímavým zpestřením nevšedních dnů pro všechny. Voucher do THEROOM se tak může stát skvělým vánočním dárkem pro vašeho partnera (-ku), kamaráda (-ku), spolupracovníka (-ci), vaše dítě nebo jiného člena rodiny.

Přijďte si užít dobrodružství a zábavu na místo, které se nachází v samém srdci magické Prahy.

www.theroom.cz