Svátek milovníků motorismu AUTOSHOW Praha 2016

IMG_5178Na plné čtyři dny, 22.9. – 25.9.2016, opanuje holešovické Výstaviště již 19.ročník známého autosalonu, který představí novinky renomovaných značek, ale současně překvapí svým inovativním doprovodným programem. Ten letos čítá opět několik velkých překvapení, která si nemůžete nechat ujít.

Autoshow Praha je jediný celostátní autosalon v České republice a každý rok nabízí novinky a inovace. Je to výstava, která sleduje trendy a potřeby veřejnosti a promítá je do akce samotné.

Letošní Autoshow Praha 2016 má k dnešnímu dni potvrzeno přes 35 značek, očekává se na 20 premiér a 40 000 návštěvníků.

Pilotní ročník v rámci Autoshow Praha zaznamená akci s názvem EkoAuto, zaměřenou na ekologicky a zároveň ekonomicky šetrné vozy. Laická veřejnost stejně jako obchodníci z oboru tak bude mít jedinečnou příležitost si poprvé a na jednom místě vychutnat širokou nabídku aut, vybavení pro jejich provoz a údržbu a ostatních vozidel s pohony na stlačený nebo zkapalněný zemní plyn (CNG, LNG), vodík, LPG, biopaliva a elektřinu. Návštěvníci mohou načerpat cenné informace o provozu a technických požadavcích ekologických dopravních prostředků, případně promyslet jejich využití pro sebe, rodinu či v rámci obce nebo podnikání. Pokud se bavíme seriózně o automobilismu, je více než jasné, že tento směr má do budoucna zelenou, což potvrzuje řada pobídek také ze strany EU a státu. Také o nich se na výstavě EkoAuto mnoho dozvíte. Očekáváme také hojnou účast zástupců obcí a měst ČR v rámci nových trendů v dopravě a obslužnosti českých regionů a měst.

V sobotu 24.9.2016 se na Bruselské cestě ve spolupráci s firmou Escape 6 uskuteční sraz milovníků tuningu. Návštěvníci se mohou těšit na defilé více než čtyř stovek tuningově upravených vozů. Vedle pastvy pro oči se o možnostech technického a estetického vylepšování automobilů také něco dozvědí. Cenné budou jistě i kontakty na tuningovou komunitu stejně jako na jednotlivé automechaniky, které se v oboru již léta pohybují.

Pro milovníky motorismu v divoké krajině nabídne autosalon zvláštní zážitek z offroadového polygonu. Nepravidelný, členitý terén s prudkými kopci a srázy představuje i pro terénní automobily značnou výzvu a rizika. Jak si s překážkami řidiči poradí, se můžete přesvědčit na vlastní oči, případně se v offroadovém autě dokonce i svézt.

Naopak klidnější a o to možná informačně důležitější program naleznou návštěvníci v prostorách Křižíkovy fontány. Pro ženy za volantem, stejně jako pro děti, zde bude probíhat soustředění s Besipem. Hlavními tématy budou ohleduplnost v provozu a bezpečnost.

Zároveň se v rámci programu zrealizují testovací jízdy až 30 různých automobilových značek. Podmínkou je pouze včasná registrace, kterou můžete provést až na veletrhu. Trasa testovaných vozů povede tentokrát mimo areál Výstaviště.

Letos plánuje Autoshow Praha obsadit prostor téměř celého Výstaviště. Velký svátek motorismu na konci září začíná. Snažte se ho nepropásnout ani vy!

Termín konání:           22.9. – 25.9.2016

Místo konání:              VÝSTAVIŠTĚPRAHA – HOLEŠOVICE

Průmyslový palác

Křižíkovy pavilóny

Venkovní plocha (před Průmyslovým palácem, Křižíkova fontána, Bruselská                                                                        cesta)

Organizátor:               INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o.

Otevírací hodiny :       22. 9.             10.00 – 19.00

(10.00 – 12.00 – novináři, odborná veřejnost)
23. – 24. 9.     10.00 – 19.00
25. 9.             10.00 – 16.00

Vstupné:                     150 Kč            dospělí
100 Kč           zlevněné
(děti od 6 do 15 let, studenti, důchodci)
300 Kč           rodinné (2 dospělí, 2 děti)
zdarma         ZTP, ZTP/P, děti do 6ti let 

www.autoshowpraha.cz