Motosalon 2017 v Praze nabídne vše, co ke světu motorek patří

podiumMezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení MOTOSALON se bude v letošním roce opět konat v pražských Letňanech. Od 2. do 5. 3. 2017 se tak do areálu PVA EXPO PRAHA znovu sjedou všichni motocykloví fanoušci, aby zahájili aktuální motorkářskou sezónu.

Letošní MOTOSALON bude větší

Díky nárůstu zájmu firem, které se chtějí na MOTOSALONU prezentovat, se letošní ročník rozroste o jednu halu, dohromady tedy MOTOSALON v Letňanech obsadí 4 haly. Návštěvník se tak bude moci těšit na pestřejší skladbu vystavovatelů a na větší plochy, což jistě zvýší i samotný komfort návštěvy.

Do Letňan dorazí všechny velké značky

Návštěvníci si v Praze mohou prohlédnout veškeré velké značky, které působí na českém trhu. Na jednotlivých expozicích se představí např. kompletní japonský čtyřlístek – tedy Honda, Yamaha, Suzuki a Kawasaki, dále nebudou chybět BMW, Harley-Davidson, Ducati, KTM, Husqvarna, Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio, Vespa, Triumph, Victory a Indian a nově i značky Norton či F. B. Mondial.

Nejen rychlé stroje, ale také nabídka oblečení a příslušenství

Na své si přijdou také motorkáři, kteří si chtějí před začátkem další sezóny pořídit nové motorkářské vybavení. K sehnání budou bundy, kombinézy, helmy, páteřáky, rukavice, brašny, maziva, pneumatiky, zabezpečení, komunikátory a mnoho dalšího příslušenství a součástek – prostě vše, co motorkář potřebuje pro pohodovou jízdu. Značek bude na MOTOSALONU opravdu velké množství. Zmínit můžeme např. Arai, Barracuda, Bell, Clover, Dainese, Daytona, Helite airbag, LS2 helmets, Nolan, Rizoma, Shark, Shoei, Schuberth, Shima. Z tuzemských výrobců oblečení a příslušenství např. Psí Hubík, 4SR, MBW, Restless, Polednik, Mitas, TOKOZ. Kompletní výčet naleznete na webových stránkách i-katalogu MOTOSALONU.

Anketa Motocykl roku 2017

I letos bude MOTOSALON obohacen o anketu Motocykl roku 2017. O vítězství se opět popere celá řada unikátních strojů, a to celkem v 6 kategoriích – skútry, endura vč. cestovních, klasik vč. chopperů a cruiserů, naked bikes, cestovní silniční motorky a sportovní silniční motorky. Nejúspěšnější modely budou vyhlášeny 4. března na slavnostním večeru v prostorách veletrhu. Koncept soutěže zůstává stejný jako v předešlých ročnících. Hodnocení bude provádět nejen odborná komise, ale také široká veřejnost. Hlasovat mohou zájemci od 1. února na internetových stránkách www.motocyklroku.cz.

Známé osobnosti motocyklového světa

Popularitu MOTOSALONU potvrzuje i účast mnoha známých osobností, ať už z řad profesionálních motorkářů, či celebrit, mezi jejichž koníčky patří právě motocykly. Oficiálními tvářemi letošního ročníku jsou jezdci Jakub Kornfeil a Pepa Sršeň. S oběma borci se samozřejmě budete moci setkat osobně přímo na MOTOSALONU. Na slavnostní zahájení veletrhu přijedou dále také Jan Révai, Pavel Liška, Martin Stránský, Kateřina Stočesová, David Matásek, Daniela Šinkorová nebo tradičně třeba Eva Decastelo.

Nabitý motorkářský doprovodný program

Návštěvníci si užijí mnoho zábavy také mimo výstavní expozice. Připraveno totiž bude množství zajímavých doprovodných aktivit. Skvělou podívanou jistě nabídne Míra Lisý se svou motoshow. Chybět nebudou ani ukázky enduroškoly či mladého motocyklového sportu – moto gymkhany, tedy slalomu na motocyklech. V neposlední řadě budou probíhat i besedy a autogramiády s jezdci Rally Dakar a dalším osobnostmi moto světa. Do Letňan přijede i nejlepší český stunt rider Martin Krátký, který se řadí mezi evropskou špičku v této disciplíně. Mezi jeho největší úspěchy patří několikanásobný zisk 1. místa na mistrovství ČR, dále také zisk 2. místa na mistrovství světa a 3. místa na mistrovství Evropy. Při vystoupení předvede množství originálních triků, které publikum jistě zaujme.

Česká veletržní premiéra stroje FGR Midalu

Luxus, jedinečnost, moderní design, funkčnost, výkon, ale i pohodlí. To vše nabízí motocykl FGR MIDALU, který se premiérově představí právě v pražských Letňanech. Srdce tohoto šestiválce třídy naked bikes tvoří motor FGR o úctyhodném objemu 2 442 cm3. Motocykly MIDALU se vyrábějí pouze na zakázku a každý kus se tak stává nezaměnitelným originálem. V současné době patří MIDALU svým objemem a výkonem mezi nejsilnější a nejunikátnější motocykly světa, takže na MOTOSALONU jistě vynikne.

Borci z Crazy Day představí novou show

Mezi nejpopulárnější části doprovodného programu každoročně patří show kaskadérské skupiny Crazy Day. Letošní ročník bude okořeněn o zbrusu nový program – Scooter Jump Show. Divákům se dostane nejen dostatek adrenalinu, ale zároveň se u tohoto vystoupení i zasmějí. Malé 50 cm3 skútry jsou speciálně postavené pro pády a skoky. Pro diváky jsou však nerozeznatelné od běžných strojů. Profesionální kaskadéři na nich předvedou synchronní jízdy, jízdy po předním a zadním kole, smyky, drifty a také již zmíněné skoky a pády. Vtipné pojetí celé scény podtrhne kostýmní výprava. Show bude doplněna i o jezdce na BMX a trialových kolech, včetně osminásobného mistra světa Václava Koláře a mistra Evropy Václava Gryce.

Testování skútrů

Ten, kdo chce prožít MOTOSALON se vším všudy, tak by si rozhodně neměl nechat ujít testování skútrů. Letos budou k vyzkoušení skútry značky Honda.

Základy bezpečnosti k motorkám patří

Bezpečnost patří k základním pilířům jízdy na motorce a právě tomuto tématu se bude v rámci svého doprovodného programu věnovat motoškola BEZPEČNĚ NA MOTORCE Akademie. Na venkovních plochách se diváci dočkají ukázek cviků bezpečné jízdy a návštěvníci se budou moci dokonce sami do výuky zapojit a naučit se, jak zvládat krizové situace. Připraveny dále budou výukové a edukační programy i diskuze s instruktory v YOUNG RIDE ZÓNĚ. Užitečné informace o bezpečnosti i statistické údaje poskytnou dopravní policisté a zástupci BESIPu.

Vstupné na MOTOSALON

Základní vstupné činí 200,- Kč, v sobotu pak 250,- Kč.  Zlevněné vstupné mají i děti od 6 do 15 let, senioři od 60 let, studenti a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P. Otevřeno je denně až do 19:30 hod., v neděli do 17 hod.

(tz)