Ikona umělé inteligence zavítá do Prahy

Martin Ford, on the robots coming for your jobTřetí ročník Smart Business Festivalu, který proběhne ve dnech 24.-25. října 2017, nabídne návštěvníkům skutečný skvost. Do Prahy zavítá elita v oboru inovací a robotiky, americký futurista Martin Ford. Americký expert zaměřující se na dopady umělé inteligence a robotiky na společnost a ekonomiku je autorem dvou knih, které se zabývají efektem automatizace a jejího potenciálu pro strukturální nezaměstnanost a dramaticky se zvyšující sociální nerovnosti. Záštitu festivalu letos udělil ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech. Akce se stejně jako v minulých letech koná v rámci European SME Weeku 2017 pod záštitou Evropské komise, DG Enterprise.

Stejně jako v předchozích dvou letech je Smart Business Festival určený především pro všechny podnikatele, kteří chtějí svou firmu modernizovat a inspirovat se nejnovějšími technologickými novinkami z oblasti smart byznysu. Letos pořadatelé ze sdružení CzechInno zvolili jako místo konání festivalu Hotel STEP v pražských Vysočanech.

Bezesporu největším lákadlem bude v letošním ročníku návštěva amerického experta, Martina Forda, autora knih Světla na konci tunelu: Automatizace, zrychlování technologií a ekonomika budoucnosti (2009) a Vzestup robotů: Technologie a hrozba budoucnosti bez práce (2015). Právě jeho druhé dílo získalo v roce 2015 cenu Financial Times and McKinsey Business Book of the Year Award. Ford je také zakladatelem softwarové společnosti Genesis Systems se sídlem v Silicon Valley a získal akademický titul BSE v počítačovém inženýrství, Magna cum laude, na Michiganské univerzitě a je držitelem titulu MBA z UCLA’s Anderson School of Management.

„Pozváním Martina Forda chceme nastolit v Česku kvalifikovanou diskuzi o sociálních a ekonomických dopadech pokročilé digitalizace průmyslu v ČR a současně dát účastníkům Festivalu možnost setkat se a konfrontovat své názory a zkušenosti s jednou z největších celosvětových kapacit v oboru analýzy a projekce dopadů čtvrté průmyslové revoluce na podnikání i životy nás všech,“ uvedl k pozvání Martina Forda na Smart Business Festival 2017 předseda řídicího výboru sdružení CzechInno David Kratochvíl. „Smart Business Festivalem 2017 totiž uzavíráme první, základní etapu, komunikace o tzv. Průmyslu 4.0 v ČR, kdy jsme v předchozích dvou letech zejména řešili rozvoj technologií a vysvětlovali pojmy a vzájemné souvislosti. Nyní zahajujeme etapu druhou, sofistikovanější, složitější a nepochybně delší, kdy bychom rádi s českými podnikateli, ale i s širokou veřejností, komunikovali právě o dopadech působení těchto technologií na podnikání i celou českou společnost. K tomu myšlenky a názory Martina Forda mohou posloužit jako výborné východisko, se kterým se můžeme v českých podmínkách buď ztotožnit a nebo s ním polemizovat. Je nám ctí, že právě sdružení CzechInno může být strůjcem takové debaty a srdečně zveme všechny zájemce o výměnu názorů na toto téma k návštěvě Smart Business Festivalu 2017,“ uzavírá David Kratochvíl.

Součástí Smart Business Festivalu 2017 budou krom hlavního letošního podtématu „Lid vs. roboti“ i přednášky a diskuze k tradičním šesti programovým blokům zaměřeným na materiální zdroje a technologie (blok Zdroje 4.0), práci s lidskými zdroji (blok Lidé pro novou éru a nová éra lidem), nové marketingové a obchodní modely (blok Obchodní modely a marketing budoucnosti), tipy na chytré investice do budoucího rozvoje firem (blok Investice do budoucnosti), management (blok Futurologické poradenství) a eliminaci právních i bezpečnostních rizik (blok Právo a bezpečnost pro novou éru). Konferenční program bude stejně jako v minulých letech doprovázen expozicemi firem a institucí nabízejících chytrá řešení pro podnikání a dalším doprovodným programem. Průběžně aktualizovaný program stejně jako i další informace o Smart Business Festivalu 2017 jsou k dispozici na www.smartbusinessfestival.cz.

(tz)