Tužili tým při krmení zvířat

teambuilding-ekospol-m-2Nakrmit medvěda může být mnohem větší adrenalin, než získat stavební povolení na bytový dům. Zvlášť, když mu stojíte tváří v tvář a v ruce držíte kus jeho oblíbeného masa. Nejen o tom se mohli přesvědčit zaměstnanci dlouhodobého developerského lídra EKOSPOL, kteří v rámci teambuildingových aktivit společnosti na jeden den vyměnili běžnou pracovní činnost za pomoc ZOO Tábor.

Na zaměstnance developerské společnosti, která je generálním partnerem táborské zoologické zahrady, nejprve čekaly drobné údržbářské práce. Během dopoledne tak například natřeli plot u výběhu krav vzácného plemene Cachena. Ošetřovatele poté zastoupili při krmení medvědů baribalů, medvědů hnědých, daňků skvrnitých a jelenů evropských. „Člověk běžně nemá možnost, a to ani v jiných zoo, dostat se ke zvířatům tak blízko jako v Táboře. A samotné krmení z ruky to jedinečná zkušenost,“ poznamenal ředitel personálního sektoru EKOSPOLU Jan Zipser.

Po práci následovalo volnější odpoledne s velkou týmovou hrou „Útěk ze zoo“, která měla prověřit schopnost spolupráce jednotlivých zaměstnanců. Ti hledali v areálu zoo různá stanoviště s úkoly (od jednoduchých logických hádanek až po hledání vzkazu v teráriu plném moučných červů). Po splnění všech úkolů a nalezení klíče od zoologické zahrady, pak vítězný tým ze zoo úspěšně unikl. Program završilo společné večerní opékání špekáčků. „Jsme rádi, že jsme mohli v zoo strávit krásný páteční den a spojit příjemné s užitečným. Věřím, že se teambuilding všem zúčastněným líbil, a kromě výher v týmové hře si odnesli i zážitky, které jim běžný pracovní den nenabídne,“ doplnil Zipser.

Den v zoo je pouze jednou z mnoha věcí, kterou EKOSPOL zatraktivňuje práci svým zaměstnancům. Kromě různých benefitů a nejvyššího platu v českém stavebnictví, láká developerský lídr špičkové lidi hlavně velkou možností seberealizace. „Možnost prosadit své nápady a podílet se na klíčových rozhodnutích firmy, která už 25 let mění podobu hlavního města Prahy, mají u nás opravdu všichni. I úplný nováček v týmu může dosáhnout velmi rychlého kariérního růstu. To jsou podle mne ty nejzásadnější benefity, které našim zaměstnancům poskytujeme. I díky nim se nám na každou z vypsaných pozic hlásí stovky uchazečů,“ zdůrazňujegenerální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL Evžen Korec.

EKOSPOL a.s. je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice. Během loňského roku prodal 400 nových bytů. Za 25 let na trhu EKOSPOL úspěšně dokončil 53 velkých developerských projektů pro více než 10000 spokojených zákazníků. Všechny své projekty financuje bez využití bankovních úvěrů. EKOSPOL staví a prodává byty s optimálním poměrem ceny a kvality. Jako jediný z velkých developerů má všechny byty vyprodány dlouho před dokončením. Společnost EKOSPOL je podle magazínu Construction & Investment Journal řazena mezi 50 největších developerů střední a východní Evropy. EKOSPOL sponzoruje ZOO Tábor. Ohrožené druhy zvířat tak podpoří každý, kdo si u EKOSPOLU koupí byt. Společnost patří mezi nejžádanější tuzemské zaměstnavatele. Nabízí nejvyšší platy v oboru stavebnictví a jedny z nejvyšších v rámci celé ČR. Na každou uvolněnou pozici se do výběrového řízení hlásí mnoho set uchazečů. V loňském roce se o některou z vypsaných pozic ucházelo celkem 9 434 lidí.

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor je zároveň jednou z nejmladších zoologických zahrad v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. Jen v minulém roce ji navštívilo přes 70 tisíc lidí. Na jaře a v létě je zahrada otevřena každý den od 9:00 do 18:00. Hlavním posláním zahrady je chov a ochrana ohrožených druhů. Aktuálně v ZOO Tábor žije přes 250 zvířat takřka 70 živočišných druhů. Generálním partnerem je lídr developerské výstavby v ČR EKOSPOL.

(tz)