Rozjel konopný business, chystá se na vodu

Jiří Stabla je známý český podnikatel, který stojí za řadou úspěšných projektů u nás, ale také v zahraničí. Konopné lékárny doslova kvetou a on se vydává na další cestu k jeho snům. Nyní si vybral projekt s vodou. Vodu Masaru s květem života na dně láhve a nápisem “Láska v každém krystalu“.

Ve svých začátcích měl před sebou Jiří Stabla mnoho nemocných pacientů, kteří po něm žádali lékařské konopí, které bylo a stále je nelegální. Rozhodl se, že začne hledat podstatu nemocí a začal studovat lidské tělo společně se zdravým životním stylem. Jeho příběh začal telefonátem vyplašeného otce, jehož syn bojoval s rakovinou. Rodina měla prakticky vše, co mohou bohatí lidé v materiálním světě moderní doby mít. Až na zdraví jejich syna. Na pomoc chlapci už bylo ovšem pozdě. „V takové momenty jsem měl několikrát chuť ukončit mé poselství. Obdivoval jsem lékaře za jejich práci, hlavně při jejich rozhodování. Četl jsem stovky knih, které mají usnadnit člověku překonat nemoci a viděl smutek tisíců lidí, kteří na vás upřeně koukají s tím, že jim snad dokážete dát správný lék, navíc když jste přece ten mediálně uznávaný aktivista konopí z novin,“ popisuje nelehké momenty Jiří Stabla, odborník na konopí a zakladatel Konopných lékáren.

V mnoha knihách četl, že odpověď je všude kolem nás, a když se ptáte, tak odpověď se dostaví. Odpovědí na jeho otázky byla zabalená kniha před vchodem do jeho bytu. „Nikdy předtím jsem ze země nic nezvedl a neodnesl si domů, tohle jsem ale cítil. Kniha se jmenovala Enzymy a bral jsem ji jako odpověď a jako mapu pro mou další cestu v poznávání lidského těla,“ vzpomíná na začátek své cesty Jiří.

Cesta změny

Pár týdnu po objevu knihy se z Jiřího Stably stal vegetarián a začal číst podobné publikace, až jednoho dne narazil na vodu. „Voda byla pro mě něco, jak jsem chápal ze školy, že ji je vlastně všude dost a že bez ní bychom nebyli. Na Vánoce jsem pak dostal knihu japonského dobrodruha s vodou Masaru Emota a má další mise života začala,“ vzpomíná Jiří Stabla.

Masaru Emoto byl ve své podstatě vědec, který fotografoval molekuly vody v mrazu, aby se následně dala zachytit jejich struktura. Zjistil, že, když na vodu vysíláte v její blízkosti pozitivní vibrace a energii, tak má pod mikroskopem krásné tvary. Naopak, když na vodu vytvářel negativní emoce, byly molekuly rozmazané a nečitelné, jako by postrádaly tvar.

„Mnoho skeptiků se proti tomu opřelo, ale to kdysi i proti konopí. Jsem vodnář a dávalo mi smysl, že k vodě cítím pouto, a tak jsem začal pracovat na myšlence předat toto poselství dále lidem. Když se mě nyní ptáte a hovoříme o mém projektu, tak mě mrazí představa, že se mi to opět pomaličku plní. Věřím, že se mi to povede, tento pocit člověka táhne dělat zajímavé věci a věnovat tomu mnoho času místo toho, aby dělal hlouposti,“ popisuje svou vášeň Jiří Stabla.

Prosadit ve společnosti lásku ke konopí bylo pro Jiřího vyčerpávající období. Působí navíc i jako DJ, má tedy v životě o zábavu postaráno. „Snažil jsem se během těch let najít správný zdroj vody a někoho k sobě, kdo cítí vodu jako budoucnost stejně. Přiznám se, že stále hledám další partnery projektu, i když už snad budu mít vodu brzy v ruce,“ říká Jiří Stabla.

Voda nad zlato

Voda je hlavní živel, který tvoří téměř většinu lidského těla, a i když si to mnohdy neuvědomujeme, tak ovlivňuje celý náš život. Jiří chce, aby voda byla úspěšná nejen v zábavním světě, kam ji může dostat, ale pohání ho také fakt, že na ostrově Ibiza, kde nyní žije, je po vodě poptávka. Není tajemstvím, že turisté utratí na Ibize nejvíc peněz za pitnou vodu. Jeho aktuálním cílem je prorazit na japonském trhu, kde už má dobré obchodní kontakty a už nyní sponzoruje sportovce, který je v Japonsku velmi vidět. Další cesta bude Čína, USA nebo Polsko, kam se chystá vodu společně s Katarem a Ománem dostat.

Tajemství vesmíru a láska

Jiří se stále drží svého cíle a chce dostat lidem na stůl kvalitní, láskou ovlivněnou vodu. Vodu Masaru s květem života na dně láhve a nápisem “Láska v každém krystalu“.

Vzorem Jiřího týmu byl vždy pan Nikola Tesla. I on byl zesměšňován, když se jednalo o nevysvětlitelné otázky. Nakonec však uspěl, a především tento citát vede Jiřího kroky:

„Pokud chcete nalézt tajemství vesmíru, je ukryto v pojmech energie, frekvence a vibrace. “ Nikola Tesla

(tz)