Gjirafa je úspěšná ve světové konkurenci

Gjirafa se stala jedním z 13 začínajících podniků v Evropě, které budou v září 2018 předvedeny v Silicon Valley při příležitosti Dne evropského inovace (EID), který je součástí programu Startup Europe Comes to Silicon Valley (SEC2SV). Oznámila to společnost Mind the Bridge, globální organizace poskytující inovační poradenské služby pro firmy a začínající podniky se sídlem v San Franciscu.

„Být součástí SEC2SV roku 2018 je pro nás skvělou zprávou a vynikající příležitostí k další expanzi naší sítě v Silicon Valley. Náš růst je obrovský a jsme přesvědčeni, že Gjirafa je pro americké investory atraktivní příležitostí,“ poznamenal Mergim Cahani, zakladatel a generální ředitel společnosti Gjirafa.

„Jsme hrdí, že jeden z našich začínajících absolventů s velkým mezinárodním potenciálem roste a dosahuje úspěchu na celosvětové úrovni,“ dodal Cedric Maloux, ředitel společnosti StartupYard.

Startup Europe Comes to Silicon Valley (SEC2SV) je předním programem budoucích evropských špičkových firem, organizovaný společností Mind the Bridge s podporou Evropské komise, Evropského parlamentu a EIT Digital.

Pro svůj čtvrtý ročník (plánovaný na září 2018) pozval 13 startupů. Pocházejí z 8 různých zemí – Albánie, Finska, Francie, Německa, Maďarska, Itálie, Polska a Španělska – a zaměstnávají téměř 1000 zaměstnanců s celkovými příjmy 75 milionů dolarů a majetkem více než 135 milionů dolarů.

O projektu Gjirafa

Gjirafa je nejrychleji rostoucí společností zabývající se internetovými službami na Balkáně. Gjirafa poskytuje mediální služby OTT (Over the Top), využívají internet pro distribuci placeného obsahu směrem k uživatelům. Nabízí platformu elektronického obchodu pro Balkán, postavenou na španělském specializovaném vyhledávači.

O StartupYardu

StartupYard je nejstarší soukromý akcelerátor v regionu střední a východní Evropy, založený v roce 2011. Dosud investoval a akceleroval 65 startupů v 9 kohortách. Jeho cílem je pomáhat vybraným startupům k růstu a získání dalších investic, přičemž je propojuje s mentory a partnery, kteří jim pomohou se vstupem na globální scénu. Další investice v celkové částce přes 11 milionů eur se podařilo získat již 27 firmám z portfolia StartupYardu, 6 startupů již bylo prodáno. StartupYard je podporován fondy Credo Ventures, Rockaway Capital a skupinou andělských investorů včetně Michala Illicha, Josefa Matějky, Michala Kratochvíla a Philipa Staehelina.

(tz)

Ilustrace Pixabay.com