RSTS slaví výročí rekordními úvěry

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) slaví 25 let svého působení na českém trhu rekordem v objemu poskytnutých úvěrů. Od začátku roku lidem na lepší bydlení poskytla přes 10,3 miliard korun.
Od pár zaměstnanců až po druhou nejsilnější stavební spořitelnu v Česku – to je příběh, který se začal psát 7. září roku 1993. Tehdy Raiffeisen stavební spořitelna začala lidem pomáhat se spořením a s realizací jejich plánů o bydlení ještě pod původním názvem AR stavební spořitelna.

RSTS vždy kladla důraz na moderní technologie a stala se vůbec první spořitelnou v České republice, u které klienti mohou sjednat stavební spoření i úvěr pomocí elektronického podpisu. Společnost letos také uvedla do provozu nový systém pro schvalování úvěrových žádostí. Díky větší míře automatizace tak může úvěry schvalovat mnohem rychleji, třeba i v řádu jen několika hodin.

A právě z hlediska úvěrů letos RSTS zažívá vůbec nejúspěšnější rok v celé její historii. Ke konci srpna lidem poskytla financování v objemu více než 10,3 miliard korun, což je v meziročním srovnání růst téměř o 50 %. Průměrná výše úvěru se pohybovala okolo 700 tisíc korun.

„Tento rok je zájem o úvěry skutečně obrovský. Kromě rychlého procesu zpracování je to způsobeno také postupným růstem úrokových sazeb. Řada klientů raději urychlila své rozhodování o pořízení nového bydlení nebo rekonstrukci, aby si zajistili nižší úrokovou sazbu. Podstatnou roli ale hraje také nové doporučení České národní banky zpřísňující pravidla pro poskytování hypotečních úvěrů, které vstoupí v platnost už v říjnu,“ říká Jan Jeníček, předseda představenstva Raiffeisen stavební spořitelny.

V celkovém součtu RSTS lidem na bydlení od začátku svého působení poskytla přes 136 miliard korun. Rostoucí zájem však spořitelna pozoruje i v segmentu stavebního spoření. Za osm měsíců tohoto roku spořitelna uzavřela v meziročním srovnání o 31 % více smluv o stavebním spoření. Výrazně rostl zejména segment 0 – 25 let, a to díky akční úrokové sazbě 1,5 % ročně, kterou RSTS na tzv. dětské smlouvy nabízí až do konce tohoto září.
„Ekonomice se daří, a tak se lidé snaží vytvořit finanční rezervu. Ta se jim může hodit například pro pořízení vlastního bydlení. Právě stavebko je všeobecně vnímáno jako bezpečný a výnosný produkt vhodný k tomu našetřit si do budoucna zajímavou částku. Očekávám, že výborné výsledky na trhu stavebního spoření budou pokračovat i v následujících měsících a s největší pravděpodobností i v příštím roce,“ uzavírá Jan Jeníček.

O zajímavostech z historie, ale i současnosti Raiffeisen stavební spořitelny, si můžete přečíst na webové stránce https://www.rsts.cz/25let. 

O Raiffeisen stavební spořitelně

Raiffeisen stavební spořitelna poskytuje v České republice stavební spoření a výhodné úvěry na rekonstrukce, modernizace i pořízení bydlení. Na český trh vstoupila v roce 1993 jako první stavební spořitelna, ještě pod jménem AR stavební spořitelna a.s. Je součástí Raiffeisen, největší soukromé finanční skupiny působící na rakouském trhu, jejíž tradice sahá až do roku 1862.

(tz)

Ilustrace Pixabay.com