Převratné novinky v možnostech strojového učení

Společnost SAP oznámila další vylepšení funkcí strojového učení v rámci svého portfolia SAP Leonardo. Globální lídr v oblasti podnikového IT představil i inovace platformy SAP Cloud Platform, které umožní firmám stát se inteligentním podnikem. Partneři SAP navíc budou mít příležitost zapojit se do inovačního programu a využívat lepší funkcionality SAP S/4HANA Cloud. Všechny tyto novinky zazněly během konference SAP TechEd konané od 23. do 25. října v Barceloně.

„Díky inteligentní robotické automatizaci procesů (RPA) budou naši zákazníci schopni dosáhnout vysoké úrovně automatizace, která je potřebná při budování inteligentního podniku,“ řekl Jürgen Müller, šéf inovací SAP, a dodal: „Strojové učení zde přebírá roli mozku, který se vypořádává s výjimkami a řídí roboty k provádění žádoucích procesů.“ Inteligentní RPA zvýší efektivitu podniku a usnadní zvládání drahé, manuální a opakující se práce.

Součástí vylepšení SAP Leonardo Machine Learning je také služba SAP Conversational AI, která firmám zjednoduší vývoj sofistikovaných botů. „Tato inovace umožní za pomoci chatbotů automatizovat zákaznickou podporu,“ vysvětluje Jürgen Müller.

SAP Leonardo přinese nové možnosti strojového učení a analytiky
SAP kromě toho pokračuje v investicích do funkcí a nových služeb, které využívají strojové učení. Do konce roku jsou v plánu tyto:

  • rozpoznání textu v obrazu – lze využít například při čtení produktových označení a jmen značek,
  • přizpůsobitelná segmentace obrázků – trénovatelná funkce, která umožní klasifikaci obrázků na úrovni pixelů, detekci a rozpoznání objektů, například podle balení maloobchodního zboží či módních doplňků,
  • přizpůsobitelná extrakce textu – trénovatelná funkce, která odhalí jemné vzory v textu, což dovolí párování podobných dokumentů,
  • cloudová konverze textu na řeč od Google,
  • cloudová konverze řeči na text od Google, obojí jako součást partnerství SAP a Google.

Nové služby pro inteligentní podnikání

SAP kromě toho představil na TechEd inovace, které zákazníkům umožní jednoduše propojit jejich dodavatelský a odběratelský řetězec, pomohou jim vyhovět novým bezpečnostním regulacím i opatřením na ochranu soukromí a poskytnou exkluzivní cloudové prostředí pro jejich klíčové aplikace.

„SAP přichází s inteligentním podnikáním a zcela tak mění hodnotu, kterou mohou zákazníci získat z podnikového softwaru. Činí je schopnými rychle reagovat, což potřebují k přežití a úspěchu v době neustálých změn,“ okomentoval Björn Goerke, prezident SAP Cloud Platform a CTO SAP.

Společnost zpřístupní integračního poradce pro SAP Cloud Platform, založeného na umělé inteligenci a strojovém učení, jakož i nové scénáře pro služby Cloud Integration Automation a SAP Cloud Platform Open Connectors. Balík SAP Cloud Platform Integration Suite umožní zákazníkům jednoduše propojit obchodní procesy SAP s více než 150 řešeními od jiných dodavatelů.

SAP kromě toho rozšiřuje možnosti implementace SAP Cloud Platform a poskytuje tak zákazníkům vyšší flexibilitu při nasazení inovačních řešení napříč hybridními architekturami.

Partnerský program rozšiřuje možnosti využití SAP S/4HANA Cloud pro rychlé inovace
Společnost SAP na konferenci TechEd představila i inovační program pro partnery. Ti mohou vyvíjet a prodávat nové aplikace, které dále rozšiřují bohaté možnosti SAP S/4HANA Cloud díky využití otevřené a agilní SAP Cloud Platform. Proces vývoje ještě zrychlí vývojářský balík SAP S/4HANA Cloud SDK, jenž poskytne všechny nástroje a šablony potřebné pro rychlé inovace. Namísto ručního zadávání kódů je SDK generuje automaticky a umožňuje tak partnerům zredukovat samotný vývoj až o polovinu.

Pro více informací navštivte SAP News Center. Sledujte SAP na Twitteru @sapnews.

O společnosti SAP

SAP, cloudová společnost s klíčovým produktem SAP HANA, je lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem a pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. 77 % světových výnosů z obchodních transakcí má co dočinění se systémy SAP. Technologie, jejichž součástí je strojové učení, internet věcí a pokročilé analytiky, pomáhají našim zákazníkům přetvořit jejich firmy v inteligentní podnikání. SAP poskytuje jednotlivcům a organizacím obchodní expertízu a rozvíjí spolupráci, díky níž jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Společnostem zprostředkováváme jednoduché využití technologií, díky čemuž mohou náš software využívat tak, jak sami chtějí a bez komplikací. Naše end-to-end sady aplikací a služeb pomáhají více než 413 000 zákazníků z komerční i veřejné sféry v dosahování vyšších zisků, v přizpůsobování se aktuálním potřebám a ve schopnosti těžit z rozdílného přístupu. Díky celosvětové síti zákazníků, partnerů, zaměstnanců a uvědomělých lídrů pomáhá SAP ke zkvalitňování lidských životů. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v České republice je také SAP Services, SAP Ariba a SAP Concur. Pro vice informací navštivte www.sap.com.

 

(tz)