Svěží barvy, inovativní technologie pro větší komfort i lehčí krok

V dnešní době je práce řemeslníků odlišná od obrázků, které nám zprostředkovává zlatý fond české kinematografie. Do jejich každodenního rytmu činností s daleko vyšší mírou vstupují nové technologie, které nebývale zjednodušují a urychlují celou řadu postupů. Ani tento pokrok však nedokáže zastřít, že pracovníků v těchto oborech je stále málo. To klade vyšší nároky na produktivitu každého jednoho z nich. Tu lze zvýšit správným vybavením – od oblečení, přes obuv až po nástroje. O to, aby jednotlivci i firmy působící v těchto službách zvládaly své zakázky dobře pokrýt i v nejteplejším období, se stará prodejní síť PROFI ODĚVY. Pro jaro a léto 2019 uvedla několik atraktivních novinek.
Kalhoty i kraťasy Snickers Workwear AllroundWork Stretch 

Řemeslníci míří do PROFI ODĚVY nejčastěji pro kalhoty, z podobného důvodu s touto obchodní sítí spolupracují některé střední i větší firmy. Bestselerem, který nabízí kompromisní cenu, ale vysoké pohodlí i kvalitu, jež přetrvají, jsou kalhoty řady AllroundWork z příjemného, odolného a pohyb nelimitujícího strečového materiálu. Ze stejného důvodu v letních měsících roste poptávka i po kraťasech AllroundWork. Od letošního roku jsou dostupné obě varianty i bez pouzdrových kapes.

„Tato inovace ve střihu si zachovává stále stejné vlastnosti, ale uspokojí ty pracovníky, kteří dávají přednost jinému rozmístění kapes a nepotřebují mít například šroubky neustále po ruce. Modely navíc vyvolávají dojem, že jsou vhodné nejen pro profesionální řemeslníky, ale budou dobře sloužit i ve volném čase. A skutečně to není jen zdání. Jsou stvořeny pro to, aby jejich kvality prověřili také lidé, kteří rádi aktivně tráví volný čas, ať už na zahradě, úpravou domova nebo výlety do přírody,“ osvětluje Martin Erba, jednatel společnosti AC-T servis, která prodejní síť PROFI ODĚVY zastřešuje.

Kouzlo kalhot spočívá ve vysoké užitné hodnotě pro nositele: atraktivní design, zesílené exponované partie tkaninou Cordura®, tvarované nohavice, systém polohovatelných kolenních chráničů KneeGuard Pro, odolná pružná látka, která dává mimořádnou volnost pohybu, poutko na nářadí, očko na klíče, prostorní Cargo kapsa, kapsa na metr a držák pro nože Hultafors.

Trička, bundy a mikiny vybavené technologií 37.5

V letních měsících probíhají řemeslnické žně. Zakázky je třeba zvládnout efektivně a zachovat si dostatek sil i na další stavbu, zateplení panelového domu nebo výrobu nového obložení schodiště. Jedním z nejvíce vyčerpávajících momentů je pro profesionály pobyt v příliš vysoké teplotě. Současné klima takových dní nepřináší málo. Právě to snižuje pozornost, ale především rychleji vyčerpává a vystavuje řemeslníka mnoha rozličným rizikům. Jedním z nich je vyšší pravděpodobnost úrazu.

„Pracovní úraz přináší nemalé komplikace nejen zákazníkům, ale též zavedeným značkám, jež tyto profesionální služby poskytují. Vždy proto tvrdím, že zdraví patří na první místo, ať už děláte cokoli. Výrobce Snickers Workwear zakomponoval do svých oděvů technologii 37.5, jež zvyšuje komfort během horkých dní. Odvádí z pokožky přebytečnou vlhkost tím více, čím intenzivněji se člověk potí. Díky tomu přispívá k navození příjemné pocitové teploty,“ představuje inovaci Ing. Jana Erbová, jednatelka společnosti AC-T servis.

Technologie je aplikována do struktury tkaniny, nikoli jen na povrchu. Zachová si své výjimečné vlastnosti po celou dobu životnosti oděvu. Její vlastnosti jsou dány využitím speciálně upravených částic přírodních materiálů, např. kokosových skořápek nebo sopečných minerálů. Takto ošetřená tkanina usychá až 5x rychleji, než jiné podobné materiály. Technologie 37.5 je využívána značkou už několik let. V prvním pololetí roku 2019 s ní přicházejí ale také trička FlexiWork a mikiny AllroundWork v svěží azurově modré, ocelově šedé nebo světle zelené barvě.

Nevšední pudrově růžová

Úplně poprvé v historii značky prvotřídních pracovních oděvů Snickers Workwear se objevuje pudrově růžová barva. Výrobce jí věnoval v kolekci pro jaro a léto 2019 velký prostor: tričko, tři modely mikin a jeden typ kšiltovky, vždy však s výrazným logem Snickers Workwear.

„Oděvní kousky, které se nově objevily v tomto barevném provedení, vychází z léty ověřených a vyhledávaných evergreenů, které se tradičně drží na dobrých pozicích prodejnosti a řemeslníci si je oblíbili také kvůli na dotek velmi příjemnému materiálu s vysokým obsahem bavlny. Růžový odstín je netradiční, ale domácí zákazníci se ho nemusí bát. Naopak jej může nositel využít ve svůj prospěch – zákazníkům utkví v paměti nejen vynikající výsledek práce, ale také reprezentativní vzhled řemeslníka. S důvěrou takového odborníka doporučí dál,“ komentuje Martin Erba.

Atletická nebo řemeslnická bota?

V tomto směru se již rozhodovat nemusíte. Výrobce Solid Gear našel vhodnou cestu, jak zkombinovat vzhled a muší váhu atletické boty s obutím pro pořádnou práci v dílně, na stavbě i kdekoli jinde. Přišel s modely Haze, které se pracovním botám vzhledově vůbec nepodobají. Přesto jsou v nich ukryty prvotřídní technologie, které nositeli umožní dlouhodobě pracovat v náročných podmínkách bez pocitu nadměrné únavy. Systém cirkulace vzduchu zajišťuje příjemné klima uvnitř boty. Kompozitní chránič prstů NanoToe je pevnější a tenčí než podobné laminátové chrániče, činí botu lehčí a vyváženější. Mezipodešev z pěny EVA s dvojí hustotou se stará o měkký krok a dobře tlumí nárazy. Díky způsobu utahování BOA už vás tkaničky nebudou více rozčilovat. Podrážka z protiskluzové a olejuvzdorné gumy s certifikací SRC odpovídá také normě EN 61340, takže bezpečně odvede i statické výboje. Obuv Solid Gear Haze je dostupná ve dvou barevných provedeních: Mars se vyznačuje kontrastními červenými prvky, Moon jednoduchou a nadčasovou kombinací bílé, šedé a černé.

Pocta švédské oceli s doživotní zárukou

Značka Hultafors se proslavila už v 19. století excelentními sekerami, které ve Skandinávii přispěly k rozvoji věku páry, a s tím k mnoha převratným inovacím. Jejich kouzlo je v detailu. Pro první část roku značka uvedla dva nové lehké modely, které se dokonale hodí k aktivnímu odpočinku v přírodě. Outdoorové sekery HULTAN a AGELSJÖN o váze 500 gramů patří do řady Premium, která poskytuje majiteli doživotní záruku na jeho nového společníka pro výlety a toulky krajinou. Obdobným způsobem poslouží 700gramová ABY.
Do téže řady přibyl lovecký model EKELUND, spolehlivý parťák pro lovce i myslivce, univerzální sekera QVARFOT, tesařský nástroj STALBERG. Všechny o váze 850 gramů. Unikátní je oboustranná sekera WETTERHALL či štípací HULT, obě s gramáží 1500 gramů.

Sekery jsou velmi dobře vyvážené, vyznačují se tenkým ostřením. Jsou dodávány včetně přesně tvarovaného topůrka z ořechovce bílého, jež navede uživatele nástroje k pohybu, jenž při práci maximálně zúročí každý Joule energie. K sekerám náleží kožený chránič ostří.

Nikdy více neořezaná řemeslnická tužka

Řemeslnické tužky a jejich ořezávání představují odvěký boj. Hultafors přichází s řešením. S Mechanickou řemeslnickou tužkou se snadno vyhnete nepříjemnostem a budete mít praktický nástroj neustále při sobě. Tělo tužky je zhotoveno z odolného plastu. Ergonomické tvarování zlepšuje zacházení s nástrojem. Ať už je odložen na jakoukoli rovnou plochu, neskutálí se. Díky pouzdru s integrovaným ořezávátkem vás tupý hrot už více nepřekvapí. O odvod vlhkosti a nečistot se stará otvor, jímž je pouzdro vybaveno. Dostupné jsou rovněž náhradní grafitové tuhy v samostatném balení po 10 kusech, případně doplněné o barevné křídy v kompatibilním provedení. Balení je konstruováno pro maximální ochranu tuh během transportu.

Více na https://www.profi-odevy.cz/ a https://www.facebook.com/Profiodevy.

PROFI ODĚVY je značka zabývající se především prodejem vysoce kvalitního pracovního oblečení, obuvi a nářadí určeného řemeslníkům a profesionálům z nejrůznějších oborů, ale myslí také na ty, kteří si aktivně užívají volný čas. Provozuje e-shop a čtyři kamenné prodejny. Je výhradním dovozcem a distributorem světových značek Snickers Workwear a Dunderdon (oděvy), Toe Guard a Solid Gear (obuv) či Hultafors (nářadí) pro Českou
i Slovenskou republiku. V portfoliu PROFI ODĚVY jsou dále zařazeny značky Pfanner a Protos Integral (vybavení pro práci v lesním hospodářství a arboristiku). Všechny výrobky v sortimentu se vyznačují vysokou přidanou hodnotou a kvalitou. Stojí za nimi precizní technologický vývoj, důraz na ergonomii a náročné testování přímo v rukou profesionálů. Perfektní funkčnost každého produktu je doladěna promyšleným designem. Rodina produktů prodejní sítě se v roce 2018 rozrostla o „brand“ reprezentující sportovní eleganci pro volný čas a závodního ducha – kolekci Red Bull Racing Formula One Team. Značka PROFI ODĚVY byla založena v roce 2006. V roce 2014 ji převzala ryze česká společnost AC-T servis, spol. s r. o., která ji na českém a slovenském trhu úspěšně rozvíjí.

(tz)