Pro 192 milionů ze Sportky si přijel muž z Ústecka

Necelý měsíc od padnutí páté nejvyšší výhry v historii Sportky si pro své peníze přijel muž středního věku z Ústeckého kraje. V doprovodu manželky přinesl do Sazky čísla několika bankovních účtů, na které chce miliony rozdělit. Během hodinové návštěvy se podělil o své první dojmy i plány do budoucna. 
Služební cesta do Prahy změnila život ženatému čtyřicátníkovi z Ústeckého kraje. Při nákupu časopisu v jedné z pražských trafik si podal také plný tiket Sportky, na který mu terminál Sazky do jednoho ze sloupečků vygeneroval čísla 10, 16, 28, 31, 33 a 49. Právě tato kombinace mu o pár hodin později přinesla výhru v hodnotě 192 024 310 Kč.

„Sportku sázím už přes 20 let, někdy i více tiketů najednou. Pravidelně hraju i Eurojackpot, jen se mi až doteď vyšší výhry vyhýbaly,“ svěřil se v Sazce majitel páté nejvyšší výhry v historii Sportky: „Zpočátku jsem vůbec nemohl uvěřit, že je ze mě milionář. Po opakovaných kontrolách tiketu na internetu mi došlo, že jsem opravdu vyhrál tuhle obrovskou sumu a byl to prostě neskutečný pocit štěstí.“

Daň z výhry ukrojí 28,8 milionu korun

Výherce přijel do budovy Sazky s připraveným plánem, jak se svými penězi naloží. Několik desítek milionů korun nechá poslat na bankovní účty členů nejbližší rodiny. Část výhry hodlá také postupně věnovat spolkům na ochranu zvířat, které spolu s manželkou už řadu let podporují. Při setkání došla řeč i na novou daň z výher nad milion korun, která muže z Ústecka připraví o téměř 30 milionů. „Daň z výher mi vadí, protože není vůbec jasné, kam pak peníze směřují. Raději bych stejnou částku povinně odvedl na dobročinnost,“ řekl výherce.

O společnosti SAZKA a.s.SAZKA a.s. je největší a nejstarší loterijní společnost v České republice s cca 95% tržním podílem na trhu loterií a jiných podobných her. Hlavními loterijními produkty společnosti jsou číselné loterie s nejznámější hrou Sportka. Kromě číselných loterií jsou v produktové nabídce stírací losy, sportovní kurzové sázky a rychloobrátkové hry. Druhým pilířem jsou neloterijní služby, zejména největší mobilní virtuální operátor v České republice SAZKAmobil, dobíjení mobilních telefonů a zprostředkování plateb za služby a zboží nebo prodej vstupenek. Své produkty poskytuje SAZKA a.s. hlavně prostřednictvím unikátní prodejní sítě s více než 7 200 prodejními místy rozmístěnými po celé České republice. SAZKA a.s. je členem nadnárodní investiční skupiny KKCG, působící v 11 zemích na 4 kontinentech. Sazka a.s. je součástí mezinárodního loterního holdingu Sazka Group (patří sem rovněž podíly v řecké loterii OPAP, italském Lotto a rakouských Casinos Austria). Více na www.sazka.cz a www.kkcg.eu.

(tz)