ČSOB vylepšuje cestovní pojištění

ČSOB bude od 1. července pro všechny klienty mnohem rozsáhlejší a atraktivnější. Limit léčebných výloh se u nejvyšší varianty znásobuje až na sto milionů korun a limit pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a majetku se navyšuje na 20 milionů Kč.

Cestovní pojištění navíc bude mimořádně od července až do konce letošního roku platit i v Česku.„Cesty do zahraničí jsou vzhledem k opatřením kvůli Covid-19 stále omezené, a proto přicházíme pro klienty s benefitem cestovního pojištění na pobyty v tuzemsku. Pojištění se bude vztahovat na dovolené, prodloužené víkendy, lázeňské pobyty, dětské tábory i jednodenní výlety,“ uvedl Petr Hájek, výkonný manažer bankopojištění ČSOB.

V rámci cestovního pojištění tak klienti ČSOB nově mohou využívat většinu pojištěných rizik i v Česku. Výjimkou jsou léčebné výlohy a asistenční služby. Atraktivní pojištění s maximálními výhodami se vztahuje i na klienty ČSOB Premium, kde je navíc cestovní pojištění zdarma součástí kreditní Premium Karty.

„Úhrada léčebných výloh včetně potřebného zajištění lékařské pomoci na místě je základem cestovního pojištění pro zahraničí. Pro klienty Premia je od července limit sto milionů korun, tedy desetkrát vyšší než dosud. Klienti Premia nejvíce oceňují pojištění stornopoplatků, které výrazně vylepšujeme a to z 35 tis. na 50 tisíc a se spoluúčastí z 20 % na 10 %. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví je nově spojeno s újmou na majetku a limit je výrazně navýšen na 20 milionů korun. K cestovnímu pojištění pak byla přidána pojištění odpovědnosti za poškození elektroniky a pojištění spoluúčasti na zapůjčené věci, například auta nebo skútru, vždy s limitem deset tisíc korun. Jsem rád, že takto atraktivní cestovní pojištění můžeme pro naše Premium klienty poskytovat jako benefit zdarma.“ vysvětluje Miroslav Zetek, ředitel segmentu ČSOB Premium.

Nové limity cestovního pojištění v nejvyšší variantě:

Nové limity cestovního pojištění v nejvyšší variantě:

Druh pojištění Nově Dříve
Léčebné výlohy 100 mil. Kč 10 mil. Kč
Odpovědnost (zdraví, majetek) 20 mil. Kč 3 mil. Kč
Stornopoplatky 50 tis. Kč 35 tis. Kč
– spoluúčast 10 % 20 %
Odpovědnost (poškození elektroniky) 10 tis. Kč
Spoluúčast na zapůjčené věci (auto apod.) 10 tis. Kč

Služba ČSOB Premium zahrnuje nadstandardní bankovnictví, individuální péči a zvýhodněné služby. Zdarma ho mohou využívat klienti, kteří mají buď měsíční příjem nad 50 tisíc korun, úspory minimálně 1,5 milionu korun nebo hypotéky s úvěry ve výši alespoň 3 miliony korun. Jinak vyjde vedení měsíčně na 900 Kč. ČSOB Premium bylo spuštěno 1. června 2016.Atraktivnější podmínky cestovního pojištění, platné navíc od července do konce letošního roku i pro Česko, se týkají klientů ČSOB, kteří mají zřízené cestovní pojištění ke své platební kartě.

(tz)