Tradiční Sbírka potravin se tentokrát koná v sobotu 20. listopadu. V ten den budou lidé moci po loňské koronavirové pauze opět v 61 prodejnách PENNY po celé České republice darovat potraviny a drogistické zboží pro potřebné. Kdo chce přispět, může navštívit v sobotu v čase od 8 do 18 hodin některou z vybraných prodejen, nakoupit a věnovat zakoupené produkty dobrovolníkům.

Sbírka potravin je tradičně organizována Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti. „Jsme rádi, že i v dnešní složité době můžeme být opět těmi, díky nimž mohou lidé pomoci, těm, co to nejvíce potřebují. Kvůli aktuální situaci se řada lidí nachází, často ne vlastním přičiněním, v tíživé životní situaci, kdy nemají dostatek prostředků na nákup základních věcí. Nejčastěji jsou to matky samoživitelky, senioři, pěstounské rodiny, hendikepovaní či lidé bez domova. Proto jsme Českou federaci potravinových bank v době pandemie podporovali kromě běžných příspěvků i mimořádnými dary. Nyní chceme přispět opět společně s našimi zákazníky,“ říká Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu PENNY.

Darované zboží z prodejen putuje do regionálních skladů potravinových bank, a následně za pomoci místních neziskových organizací přímo ke konkrétním lidem. Největší upotřebení naleznou konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny a základní i dětská drogerie.

SEZNAM DOPORUČENÝCH PRODUKTŮ

Během jarní části sbírky se podařilo vybrat 405 tun potravin a 45 tun drogistického zboží. „Letošní jarní Sbírku potravin považujeme za mimořádně úspěšnou. Těší nás zájem o ní jako o transparentní akci, která pomůže desítkám tisíc lidí lépe žít,“ uvedla Veronika Láchová, výkonná ředitelka České federace potravinových bank, a dodala: „Podpora společnosti PENNY je pro nás zásadní. Nejde jen o to, že je tradičním účastníkem Sbírky, a že nám poskytuje centrální sklad v Modleticích, ale především se jako jediná podílí na zajišťování naší infrastruktury a zázemí, na jejichž rozvoj v posledních 5 letech darovala bezmála 20 miliónů korun. Jen díky PENNY se tak řadíme v rámci potravinových bank na evropskou špičku a za současné složité situace můžeme naši síť dál rozvíjet a být potřebným blíž po celé zemi.“

Společně s Českou federací potravinových bank PENNY letos odstartovalo také projekt HEZKY ČESKY BEZ PLÝTVÁNÍ, jehož cílem je ještě více zefektivnit celý systém potravinové pomoci tak, aby se potraviny dostaly, co nejrychleji a nejefektivněji ke všem potřebným do všech regionů po celé České republice.

PENNY do potravinových bank přispívá pravidelně řadu let a je současně tradičním partnerem Sbírky potravin. Od počátku roku 2018 pomoc potřebným prostřednictvím PENNY překročila hranici 400 tun potravin a drogistického zboží. V době pandemie podpořilo Sbírku potravin mimořádnými dary přesahujícími 10 000 000 korun, tedy více než 150 tunami potravin, a prostřednictvím přímé pomoci přispělo dalšími 60 tunami pomoci.

O společnosti PENNY MARKET Česká republika

Společnost Penny Market s.r.o. je dceřinou společností mezinárodního obchodního řetězce REWE, který je jednou z největších světových obchodních společností. Na český trh vstoupil Penny Market před 24 lety v roce 1997, a zaměřil se na rozvoj nových prodejen v regionech. Díky tomu dnes provozuje více než 395 prodejen, což je nejširší síť v ČR, a poskytuje práci více než 5 800 zaměstnancům. Pravidelně slaví úspěchy v programu Volba spotřebitelů a svým zákazníkům nabízí věrnostní program PENNY karta.

(tz)