Xsolla, přední světová společnost v oblasti obchodování s videohrami, pokračuje v otevírání dveří k dalším možnostem příjmů pro vývojáře mobilních her. Na základě nedávných změn pravidel společnosti Apple pro obchod App Store mohou nyní vývojáři shromažďovat kontaktní údaje hráčů a využívat je k jejich kontaktování za účelem zpracování plateb mimo nákupy v aplikacích.

Xsolla Web Shop je vytvořen právě pro tento účel a umožňuje vývojářům mobilních her vytvořit obchod na vlastních webových stránkách. Pomocí webového obchodu mohou hráči nakupovat herní předměty, virtuální měny, předplatné, dobíjet hráčské účty a další, a to vše za pouhých 5 % za transakci. To představuje obrovské provozní úspory oproti tradičním možnostem plateb v aplikaci a poskytuje vývojářům větší příjmy.

Xsolla Web Shop, který je navíc plně připravený na obrandování ze strany vývojáře, přijímá více než 700 lokálních platebních možností. Hráči tak mohou jednoduše nakupovat přímo za pomocí platebního způsobu, který jim vyhovuje. Žádné pyramidové schéma – hráči zůstávají u vývojáře.

Xsolla Web Shop nevyžaduje složité kódování back-endu ani rozsáhlé práce na designu, vývojáři mohou začít s provozem okamžitě. Jednoduché integrační kroky jsou popsány v nejnovějšímpříspěvku na blogu společnosti Xsolla. Jakmile je webový obchod spuštěn, mohou vývojáři informovat své hráče o možnosti nakupovat prostřednictvím několika komunikačních metod, jako je e-mail, sociální média nebo newslettery. Ukázka webového obchodu je k dispozicizde.

„Společnost Xsolla tento zásadní posun předvídala již dříve v tomto roce, kdy jsme uvedli na trh několik produktů, které okamžitě začaly aktivně využívat některé z největších světových gamingových společností,“ Chris Hewish, prezident společnosti Xsolla. „Nyní jsme tyto produkty a poznatky spojili do nového elegantního řešení nazvaného Xsolla Web Shop pro mobilní hry, které je navrženo tak, aby zvýšilo příjmy vývojářů a pomohlo jim budovat užší vztahy s hráči.“

(tz)