Konica Minolta slaví 150 let

Společnost Konica Minolta, globální poskytovatel IT služeb, slaví v letošním roce 150 let od svého založení. V České republice působily obě původně oddělené společnosti Konica i Minolta od začátku 90. let minulého století. Od sloučení v roce 2003 je Konica Minolta dlouhodobým lídrem mezi tuzemskými dodavateli tiskových řešení. V poslední dekádě se etablovala i na trhu poskytovatelů IT služeb souvisejících s digitalizací firem či inteligentních kamerových systémů.

„Charakteristickou vlastností Konica Minolta, kterou dokládá i její 150letá historie, je umění přizpůsobení se změnám na trhu i potřebám zákazníků. Původní společnosti se vypracovaly nejprve na lídry v segmentu fototechniky a později také v oblasti tiskových a kopírovacích řešení. Tuto dovednost se nám daří i nadále naplňovat a rozvíjet, nicméně stále více se soustředíme na nové oblasti podnikání,“ řekl Pavel Čurda, generální ředitel společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech.

Mezi ty náleží v posledních letech zejména komplexní IT služby a chytrá kamerová řešení využívající umělou inteligenci. Právě jejich prodeje se na výsledcích tuzemského zastoupení globálního koncernu Konica Minolta v minulém fiskálním roce podílely již z jedné třetiny. „Aktuální výsledky za první pololetí tohoto roku ukazují, že by se nám mohlo povést loňský úspěch minimálně zopakovat. Dosavadní tržby a zisk zatím kopírují rok 2O22,“ informoval P. Čurda s tím, že za dobu svého působení na českém trhu dosáhla letos Konica Minolta i jubilejních 40 000 obsloužených zákazníků.

Významnou pozici v rámci globální společnosti má také brněnské výzkumné a vývojové centrum, které je jedním z pouhých pěti podobných inovačních center Konica Minolta na světě. Čeští programátoři se zde zaměřují zejména na vývoj softwarových produktů spojených se správou digitálních dokumentů a na videoanalytické nástroje využívající prvky umělé inteligence určené pro chytrá kamerová řešení.

(tz)