Nový E-Traveller zvolil správné načasování

Facelift modelu Peugeotu
E-Traveller byl odhalen takřka současně s informací, že se v Česku spustí dotační program na pořízení elektromobilů pro firmy. E-Traveller tak přichází právě včas, aby získal pozornost firem podnikajících
v osobní dopravě. Uplatní se například v cestovním ruchu, dobře poslouží třeba letištím, sportovištím, taxikářům, hotelům apod.

Je k dispozici ve dvou délkách. Standard je 498 cm, prodloužená verze měří 533 cm.
S výškou 190 může E-Traveller do všech krytých parkovišť pro osobní vozy. Pro přepravu osob je samozřejmě klíčový počet sedadel. Těch může být až devět. Přitom se nezapomnělo na prostor pro zavazadla pasažérů. Při plném obsazení devíti osobami je do kufru možné naložit až 1500 litrů nákladu. Pětimístná verze pobere 3000 litrů.
A jedou-li v autě jen dvě nebo tři osoby, mají k dispozici zavazadlový prostor o objemu skoro pět tisíc litrů!

E-Traveller v provedení VIP je ideálem pro firmy zabývající se luxusní přepravou. Nabízí uspořádání sedadel ve stylu obývacího pokoje, se čtyřmi nezávislými sedadly proti sobě a s nadstandardní výbavou. Ta zahrnuje například třízónovou klimatizaci nebo střešní okno s protisluneční clonou. Chtějí-li cestující využít jízdu k relaxaci, přijdou jim vhod posuvná a vyjímatelná sedadla, výklopné stolky ve druhé řadě či zabudované roletky. Praktickým pomocníkem pro jízdu v náročném terénu je pak systém Advanced Grip Control s voličem jízdních režimů (sníh, bláto či písek).

Faceliftem získal E-Traveller atraktivnější design, modernější interiér včetně nové palubní desky, rozšířenou nabídku konektivity a posílený arsenál asistenčních systémů. Pozitivní změnou je i nárůst dojezdu na 350 km u verze s kapacitou baterie 75 kWh. Spokojíte-li se s menší baterií a s dojezdem 224 km, ušetříte asi 150 tisíc korun. Navíc budete mít auto rychleji nabité. V rychlonabíječce to trvá 38 minut (na 80 %), větší baterie pak potřebuje 45 minut. Pomocí wallboxu dobijete vůz za necelých pět hodin, větší baterii za 7 a půl hodiny. Nicméně, netíží-li vás čas, můžete vůz E-Traveller připojit do sítě i normální zásuvkou.

(tz)