Philip Morris k budoucnosti bez kouře

Společnost Philip Morris urychluje cestu k budoucnosti bez kouře; v Česku představila inovativní náplně bez tabáku.

Česko je jednou z prvních zemí na světě, kde společnost Philip Morris představila pro svou vlajkovou loď IQOS ILUMA zcela nové náplně bez tabáku. Uvedení inovativních nikotinových náplní LEVIA je dalším významným krokem na cestě společnosti k budoucnosti bez kouře. Náplně nabízí svěží příchutě těm dospělým kuřákům, kteří by jinak pokračovali v kouření cigaret nebo používali alternativní nikotinové produkty.

Aktuálně jsou na českém trhu k dispozici dvě varianty – LEVIA Island Beat a LEVIA Electro Rouge. Nové náplně produkují během nahřívání v průměru o 99 % menší množství škodlivých chemických látek ve srovnání s cigaretami. Představují tak výrazně lepší alternativu než je pokračování v kouření. Nejsou však bez rizika neboť obsahují nikotin, který je návykový.

„Vnímáme alternativní bezdýmné produkty jako příležitost vedoucí ke snížení počtu kuřáků ve prospěch veřejného zdraví i společnosti jako takové. Proto neustále rozšiřujeme naše portfolio bezdýmných alternativ o vědecky podložená řešení využívající nejnovějších technologií s cílem motivovat dospělé kuřáky k tomu, aby udělali změnu. Podle zpětné vazby od spotřebitelů je k takovému rozhodnutí silnou motivací i široká nabídka variant a příchutí. Mám proto radost, že právě našim českým zákazníkům nabízíme nikotinové náplně bez tabáku LEVIA jako jedněm z prvních na světě,“ říká Andrea Gontkovičová, předsedkyně představenstva a generální ředitelka Philip Morris pro Česko, Slovensko a Maďarsko.

„Náplně LEVIA jsou výsledkem několikaletého výzkumu a práce našeho špičkového globálního vědeckého a vývojového týmu. Stejně jako u všech našich ostatních bezdýmných řešení nevzniká při jejich užívání škodlivý kouř. Právě díky tomu představují pro dospělé kuřáky lepší alternativu, než je pokračování v kouření cigaret,“ dodává Andrea Gontkovičová.

IQOS ILUMA, pro kterou jsou tyto nové nikotinové náplně bez tabáku určeny, je součástí rodiny IQOS, světové jedničky na trhu zařízení na nahřívaní tabákových a dnes už i netabákových náplní. Její špičkové vlastnosti oceňuje na 20,8 milionu dospělých na celém světě, kteří přešli na IQOS a přestali kouřit, z nichž je více než půl milionu dospělých uživatelů v České republice. Uvedení náplní LEVIA na trh pak ukazuje, jak může jediné zařízení dospělým spotřebitelům nabízet různé chuťové zážitky. Nové náplně obsahují speciální pevné jádro vyrobené ze složek převážně získaných z rostlin, které jsou během výrobního procesu pečlivě zpracovány a jsou do nich přidány příchutě a nikotin.

Nové nikotinové náplně bez tabáku jsou určeny výhradně dospělým uživatelům. „Plně podporujeme všechny snahy vedoucí k tomu, aby nikotinové výrobky nekončily v rukou nezletilých. Ti by nikotin neměli užívat v jakékoliv formě. LEVIA v tom není žádnou výjimkou,“ zdůrazňuje Petr Šebek, ředitel vnějších vztahů Philip Morris pro Česko a Slovensko.

Náplně LEVIA jsou v České republice dostupné skrze www.iqos.com a k zakoupení v prodejnách IQOS. Tak jako ostatní náplně do bezdýmných zařízení IQOS, je i tato varianta součástí recyklačního programu společnosti Philip Morris na sběr použitých náplní.

(tz)