54 výrobců převzalo ČESKOU CHUŤOVKU

IMG_0928(1)Slavnostní vyhlášení a předání cen „ČESKÁ CHUŤOVKA 2013″ pod záštitou Milana Štěcha, předsedy Senátu, se uskutečnilo ve čtvrtek 17. října 2013 v Rytířském sále Senátu Parlamentu ČR. Plakety a diplomy opravňující pyšnit se značkou Česká chuťovka a Dětská chuťovka převzalo celkem 54 výrobců, kteří uspěli se 127 výrobky. Historicky prvním titulem Rytíř české chuti byl dekorován držitel Českých chuťovek ze všech dosavadních ročníků František Janíček, spolumajitel uzenářské firmy z Židlochovic.

Na slavnostním vyhlášení výsledků jubilejního 5. ročníku soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2013, které se konalo ve čtvrtek 17. října v Senátu Parlamentu České republiky si z rukou místopředsedkyně Senátu Miluše Horské

Oproti loňskému ročníku se počet výrobců zapojených do soutěže Česká chuťovka zvýšil o více než 60 % a stejný nárůst zaznamenali počet oceněných výrobků. Obě hodnotitelské komise, jak ta pod odbornou garancí Výzkumného ústavu potravinářského Praha, která uděluje značku Česká chuťovka, tak i dětská porota udělující značku Dětská chuťovka, měly podle slov svých členů letos opět těžší úlohu, protože kvalita i chuťové vlastnosti hodnocených výrobků se ve všech kategoriích oproti loňsku znatelně zlepšily. Což je dobrá zpráva zejména pro zákazníky – čeští výrobci potravin se v náročné konkurenci na trhu zaměřují stále více na kvalitu a hlavně vynikající chuť svých výrobků.

Také samotným českým výrobcům soutěž pomáhá v uplatnění jejich kvalitních výrobků na trhu, jak shodně potvrdili výrobci, kteří opakovaně letos značku Česká chuťovka pro své výrobky získali, např. Jiřina Volková z trutnovské pražírny kávy VOLKAFE, obchodní ředitel Uzenin Beta Jiří Souček nebocena ČCh David Jurásek, majitel firmy Davídkovo koření.

Zákazníci se budou moci s řadou výrobků oceněných značkou Česká chuťovka 2013 nebo Dětská chuťovka 2013 setkat již od 6. listopadu ve spotřebitelské soutěži obchodního řetězce SPAR ČOS, který je jedním z generálních partnerů soutěže.

ČESKÁ CHUŤOVKA – ZNAČKA, KTERÁ SI NA NIC NEHRAJE

ceskachutovka.cz

facebook.com/ceskachutovka