Česká značka SAPELI otvírá dveře zákazníkům

Elegant Sapdecor Jilm_10Ta největší pohroma, která může postihnout každý interiér, je nuda. Takto sugestivně představil nové kolekce na sezonu 2014/2015 největší tuzemský výrobce dveří a zárubní, společnost SAPELI. Právě v květnu a červnu se mezi zákazníky dostávají desítky novinek, které posouvají designový i technologický standard v bytových doplňcích o notný kus výše. Nové edice vycházejí vstříc dvěma stále početnějším skupinám klientů: první hledá co nejvyšší kvalitu za co nejnižší cenu, druhá naopak sleduje linku vytříbenosti, originality a precizního provedení.

Na obou frontách SAPELI díky svému vývojářskému oddělení posílilo. Nabízí tak nejen moderní dekory, ale i nový exkluzivní povrch Sapdecor, který je díky revoluční nanotechnologii s 3D efektem tisku dokonalou imitací přírodních materiálů se strukturami dubu, jilmu, nebo stále oblíbenější olivy. Nový materiál Sapelit v tradičních dekorech javoru, ořechu, třešně či dubu pak zaručuje uživatelům díky UV vytvrzovanému tisku na ploše dveří především vyšší odolnost než jiné umělé materiály, navíc za úžasnou cenu.

Bez nejmenších pochyb cítíme mezi designéry i koncovými klienty silnou potřebu vrátit se vyzněním interiérů k přírodě. Proto jsme se v nových kolekcích vydali právě tímto směrem. Naší ohromnou devizou zůstává práce s dýhou. Vyslyšeli jsme i poptávku po umělých materiálech, které zaručují ještě lepší vlastnosti, ale jsou dýze velmi podobné jak strukturou, tak kresbou,“ popsal orientaci Ing. Václav Bradáč, generální ředitel společnosti SAPELI.

Řada novinek se týká dlouhodobě nejoblíbenější řady Elegant. Rozšířena byla nabídka povrchů, mezi nimiž se vyjímají designové povrchy jako HPL láva, břidlice nebo andezit. S vyššími nároky klientů si hravě poradí nová kolekce dveří a zárubní Harmonie Praktik, která dostojí i požadavkům na nejmodernější design a aktuálnost interiérů. Právě zde se projevuje příklon SAPELI k přírodním materiálům: mezi povrchy nově najdeme dýhu dub natur a buk natur nebo ladný ořech natur, z nových umělých povrchů pak již zmiňovaný elegantní Sapdecor. K přednostem modelů Harmonie patří jejich téměř univerzální kombinovatelnost se striktně moderním nábytkem nebo jinými soudobými artefakty.

Nejsou to však jen dekory a materiál, s čím se tým SAPELI rozhodl posílit svou svrchovanou pozici na trhu. K očekávaným novinkám patří rovněž například skryté zárubně, kovové zárubně, otočné dveře s reverzním otevíráním nebo Compack – skládací dveře na stěnu snižující nároky na plochu kolem dveří o 50 %.

Samostatnou kapitolou jsou stále oblíbenější posuvné dveře. Velkým hitem jsou například dveře s vysokým leskem či celoskleněné dveře a stěny – i díky velmi jednoduchému osazení, kvalitě tvrzeného skla a nápaditosti potisků u zákazníků okamžitě uspěly. Výjimečný design těchto prémiových produktů navíc podtrhuje absolutně tichý provoz a neotřelé architektonické řešení, a to díky osazení stavebního pouzdra do stěny, bez nutnosti instalace zárubní.

Výše uvedené novinky jednoznačně dokazují, že jsme se rozhodli více zaměřit na individuální potřeby klientů, a to i těch nejnáročnějších. Vždy budeme sledovat kvalitu a to, abychom novinkami tvořili trend, poptávku. Právě atypické požadavky jsou pro nás motorem, jak nabídku neustále rozšiřovat – například o obklady stěn, podlahy nebo třeba i speciální dveře pro kanceláře či provozy jako nemocnice nebo školy,“ dodal Ing. Marek Sedlák, obchodní ředitel SAPELI. Novinky podle něj reagují i na výrazné oživení na trhu developerských projektů i individuální výstavby.

Skutečnost, že kolekce SAPELI jsou trhem vnímány jako kánon nastupujících trendů, není náhodná. Nové modely vznikají v předstihu čtyř pěti let, a to na základě detailních rešerší zahraničního prostředí, rozhovorů s designéry a předními evropskými výrobci materiálů a dalších partnerů a autorit v daném segmentu. Vývojářské oddělení SAPELI každou novinku před uvedením na trh důsledně testuje – z hlediska funkčnosti, kvality, ale i obchodního potenciálu.

I díky této politice si SAPELI dlouhodobě udržuje výsostnou pozici na trhu dveří a zárubní v České republice. Aktuálně firma se sídlem a největším showroomem v Jihlavě a s výrobními provozy v Polné a ve Starých Horách zaměstnává přes tři sta lidí. Největších obratů dosahuje přes síť SAPELI Center, které jsou v Praze, Brně, Hradci Králové a Olomouci. Mimo Českou republiku úspěšně působí na Slovensku, Maďarsku a v posledních letech také Německu, Bulharsku a Rakousku.

www.sapeli.cz