Na Letné skončil Český pivní festival

052_www.klapper.czNa pražské Letenské pláni skončil o víkendu sedmý ročník Českého pivního festivalu, který přilákal od 15.–31. května celkem 45 268 lidí. Za 17 dnů se na výčepech prostřídalo 172 různých značek piv a celková výtoč činila 82 751 litrů piva (1 655 padesátilitrových sudů).Podle slov ředitele festivalu, Tomáše Krále, průměrná denní výtoč v hlavním stanu činila 1 147 litrů piva. Nejoblíbenějším pivem, které se čepovalo ve stanu pivní rozmanitosti, se stalo Starobrno zelené 13°, kterého se celkem vyčepovalo 1 115 litrů.  

K pivu jídlo lahodí a dokazuje to i celkový počet 36 616 naservírovaných porcí jídel. Festivalovou nabídku české kuchyně obohatily i restaurace asijské, americké a evropské, které se prostřídaly v několika denních blocích. Na své si přišli i milovníci vína, šampaňského, alko i nealko míchaných nápojů, domácích limonád a nechyběla ani výtečná káva od mistrů baristů a sladká tečka na závěr. Nejprodávanějším pokrmem festivalu se stala grilovaná klobása, o jejíž kvalitě, kterou zaručoval řezník se svou recepturou a ingrediencemi, přesvědčil pořadatele i vysoký zájem návštěvníků, ti jí zkonzumovali více než 2,3 km. Pomyslnou první příčku mezi restauracemi v gastronomické rozmanitosti si odnesla restaurace Dish a jejich burger.

Nedílnou součástí pivního festivalu byl druhý ročník Rock´n´Beer Festu, který tvořil hudební paralelu po celých 17 dnů. Na pódiu se vystřídalo a své koncerty živě odehrálo celkem 45 soutěžních kapel a tou nejoblíbenější, podle návštěvníků, se stala skupina Fourth Face.

Po celou dobu konání festivalu měli návštěvníci možnost přispívat pivními tolary na projekt Můj nový život. „Jsme opravdu nadšení, že tento projekt nenechal nikoho lhostejným a bylo nám ctí, že jsme díky zájmu účastníků, mohli předat zakladatelce projektu, paní doktorce Lucii Cingrošové, celkový obnos ve výši 10 552,50 Kč (tzn. 234,50 pivních tolarů),“ informuje Tomáš Král, ředitel Českého pivního festivalu.

Oblíbenou aktivitou pro mnoho návštěvníků se na festivalu stala i soutěž v co nejrychlejším pití „Fandova metru piv.“ Nejrychlejší tým zvládl vypít 11 desetistupňových piv v čase 61 vteřin.

Více informací na www.ceskypivnifestival.cz.