Peníze nevyhazujte z okna!

Foto_SberbankStále více lidem není lhostejné, kde mají uloženy své peněžní prostředky. Běžný bankovní účet nenabízí téměř žádné zhodnocení, proto lidé častěji volí uložení svých peněz na spořicích účtech. Ty mají několik výhod – peníze máte kdykoli k dispozici a navíc se zhodnocují na rozdíl od běžných účtů zajímavou sazbou. Mezi nabídkami spořicích účtů bank jsou ale propastné rozdíly. Některé banky nabízejí totiž úrokovou sazbu například jenom 0,2 %, jiné až 1, 6 %. Kdo tedy nechává ležet ladem peníze na běžném účtu či špatně zvoleném spořicím účtu, vyhazuje i několik tisíc korun ročně z okna.

„Pokud chcete mít své úspory stále na dosah a navíc chcete, aby se zhodnocovaly, ideální volbou je spořicí účet. Zde se však vyplatí pečlivě vybírat. Například u uložených 300 tis. Kč můžete při chytrém výběru spořicího účtu získat o tisíce korun ročně více než na spořicím účtu průměrné banky“, uvedl Roman Knaus, ředitel retailových produktů Sberbank CZ.

Například dle nezávislých srovnání* nejlepší spořicí účet „FÉR spoření u Sberbank přinese z uložených 300 000 Kč ročně klientovi 4 170 Kč. Vzhledem k tomu, že výnosy ze spořicích účtů zejména velkých bank se blíží nule, se jistě vyplatí uvažovat, kde své peníze ukládat.

Spořicí účty Sberbank jsou v různých nezávislých srovnáních dlouhodobě označovány za nejvýhodnější na českém bankovním trhu a banka nejlepší sazbu 1,63 % drží již 17 měsíců a dále ji garantuje až do roku 2016.

Roman_Knaus_Sberbank

Na snímku Roman Knaus, ředitel retailových produktů Sberbank CZ.