Největší setkání „Kachen“ na světě

Milovníci „Kachny“ si dali sraz v polské Toruni, kde se konal od 28. července do 2. srpna 21. světový sraz vozů 2 CV. Jde o největší setkání majitelů vozů 2 CV na světě, jehož 1. ročník se konal v roce 1975. Letos se účastnilo více než 7000 aut a 20 000 účastníků. Po dobu jednoho týdne podlehlo celé město rytmu tohoto legendárního vozu Citroën a bylo plné barev, optimismu a svobody.

Při letošním ročníku se všichni „aficionados“ vozu Citroën 2 CV sešli v nejkrásnějším severopolském městě Toruň. Jde o jedinečné setkání, které přitahuje stále více a více lidí: srazy v roce 2011 v roce 2012 a v roce 2013 ve Španělsku překonaly s více než 20 000 návštěvníky rekordy. I v letošním roce se na 21. srazu sešlo nejméně 7 000 vozů Citroën 2 CV.

Nadšenci, ať už jednotlivci, nebo členové klubů 2 CV, přijeli obdivovat jednotlivé verze nejcharismatičtějšího a nejprodávanějšího auta značky (za 42 let se vyrobilo více než 5 milionů kusů). Jde o jedinečnou příležitost k setkání lidí, které spojuje stejná vášeň a kteří zde prožili několik nezapomenutelných dní v rytmu 2 CV!

Účastníci této jedinečné akce navštívili dočasné muzeum Citroën, kde byly vystaveny modely a fotografie ze soukromého muzea značky („Conservatoire“). Sběratelé vozů Citroën a členové sdružení Amicale Citroën Internationale (ACI) měli rovněž možnost zúčastnit se řady soutěží, jako jsou závody v terénu a na okruhu nebo soutěž ve smontování a rozmontování vozu 2 CV, jež připomenou víceúčelový charakter tohoto legendárního vozu. Konala se rovněž burza a soutěž elegance, v níž vozu 2 CV konkurovaly další legendární modely jako Ami 6, Ami 8, Dyane nebo Méhari.

(tz)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento sraz bude mít rovněž dobrodružný lidský rozměr, protože někteří sběratelé se rozhodli vydat se na cestu do Polska ze své rodné země společně ve vozech 2 CV.

Někteří z nich budou pokračovat i po srazu a zúčastní se mimořádné dvoudenní rallye organizované pro účastníky ve voze 2 CV. Budou mít jedinečnou příležitost objevit v přátelském a sportovním duchu, který je vlastní životu s „Kachnou“, poklady Baltského moře.

 

Veškeré detailní informace naleznete na oficiálních stránkách: http://www.2cvpoland2015.pl/fra/

Upoutávku na akci naleznete na: https://www.youtube.com/watch?v=3bFduULD6NE