Tablety Panasonic pro profesionály

panasonicKapesní tablety Panasonic Toughpad FZ-F1 a FZ-N1 disponují unikátně zešikmenou čtečkou čárových kódů umístěnou vzadu, která chrání před opakovanou zátěží a zvyšuje produktivitu uživatelů. Společnost Panasonic představuje světově nejlehčí*1 kapesní tablety s vysokou odolností určené pro podnikání. 4,7 palcové kapesní tablety Panasonic Toughpad FZ-F1 a FZ-N1, které jsou v současnosti nejmenší na trhu, nabízí hmotnost méně než 280 g*2 a jedná se o zařízení s vysokou odolností a ergonomickým řešením.

Přístroj lze snadno používat a držet jednou rukou díky integrované zešikmené čtečce čárových kódů umístěné vzadu, která chrání před opakovanou zátěží, a zvyšuje tak produktivitu práce. Zařízení je navrženo pro poštovní a kurýrní pracovníky, skladové manipulanty, pracovníky v maloobchodě, ve výrobě, pro terénní a záchranné služby a disponuje rozhraním pro hlasové i datové služby. Je vybaveno pasivním i aktivním perem, které umožňuje přesnější zachycení podpisu.

Tablety Panasonic Toughpad FZ-F1 a FZ-N1, se svou unikátně zešikmenou zadní čtečkou čárových kódů a přibližně o 50 g nižší hmotností, než je tomu v případě některých téměř 4,7 palcových konkurentů, přináší nový standard na trhu s handheldy“, říká Jan Šplíchal, marketingový manažer Panasonic Computer Product Solutions. „Tato nová zařízení obstojí vedle našich velmi úspěšných kapesních pětipalcových tabletů Panasonic Toughpad FZ-E1 a FZ-X1 a specializovaných verzí s certifikátem ATEX. S touto narůstající škálou produktů si jako přední poskytovatel odolných notebooků a tabletů na trhu s handheldy udržujeme již dlouhá léta vybudované renomé v oblasti zákaznicky orientovaného designu a inženýrských řešení.

Zešikmená zadní čtečka čárových kódů pro ochranu a produktivitu

Zešikmená zadní čtečka čárových kódů v kapesních tabletech Panasonic Toughpad FZ-F1 a FZ-N1 slibuje převrat ve standardech logistického odvětví tím, že nabízí zvýšenou ochranu pro uživatele a také zvýšení produktivity. Zešikmení čtečky 1D a 2D čárových kódů znamená, že uživatelé při skenování nemusí ohýbat lokty nebo zápěstí, čímž se snižuje riziko zranění způsobené opakovanou zátěží. Zešikmení také znamená, že uživatelé mohou při skenování zároveň sledovat displej přístroje, což pracovníkům umožní rychlejší dokončení procesu než při použití klasického snímání čárových kódů, kde přístroj musí být nakloněn a následně otočen, aby se uživatel mohl podívat na displej. Zařízení Panasonic přichází také s aktivačními tlačítky čtečky čárových kódů umístěnými na obou stranách pro snadné používání jak levou, tak pravou rukou.

Kromě toho kapesní tablety Panasonic Toughpad FZ-F1 a FZ-N1 disponují 4,7 palcovým antireflexním kapacitním multidotykovým displejem s HD rozlišením. Lze jej tak použít na přímém slunečním světle nebo za intenzivního deště a také ho lze ovládat v rukavicích. Přístroj může být používán i s volitelným pasivním nebo aktivním perem pro účely přesnějšího zachycení podpisu a rozpoznávacích schopností.

Hlasové a datové služby na cestách

Kapesní tablety Panasonic Toughpad FZ-F1 a FZ-N1 jsou vybaveny rozhraním 4G LTE / 3G pro hlasové a datové služby. Tato 16,3 mm úzká zařízení lze snadno použít i pro telefonní hovory. Mají 3 mikrofony vybavené technologií k potlačení šumu a dva přední reproduktory poskytující celkem až 100 dBA čistého zvuku v hlučném prostředí. Kapesní tablet je vybaven bezdrátovým modulem Wi-Fi, rozhraním Bluetooth a modulem NFC, 8MPx zadním a 5MPx předním fotoaparátem pro pořizování fotografií a videozáznamů, stejně jako micro USB portem, slotem pro micro SD paměťovou kartu a dvěma sloty*3 pro micro SIM.

Kapesní tablety jsou dodávány s možností výběru ze dvou operačních systémů pro snadnou integraci ve firmách používajících Windows (FZ-F1) nebo Android (FZ-N1). FZ-F1 se stane jedním z prvních kapesních tabletů na trhu používajícím operační systém Windows 10 IoT Mobile Enterprise. FZ-N1 disponuje verzí Android 5.1.1, která je vybavena systémem Android pro pracovní účely, což IT oddělením přinese možnost v zařízení oddělit obchodní údaje a aplikace od osobních. To usnadní správu i zabezpečení.

Zařízení je vybaveno čtyřjádrovým procesorem Qualcomm® SnapdragonTM s 2 GB paměti RAM a flash úložištěm s kapacitou 16 GB.

Pružná pracovní doba

Kapesní tablety Panasonic Toughpad FZ-F1 a FZ-N1 jsou vybaveny standardním akumulátorem na 8 hodin nepřetržitého provozu*4 a volitelným akumulátorem, který by měl vystačit až na 16 hodin nepřetržitého provozu*4. Mají tak schopnost pracovat tak dlouho, jak je potřeba.

Bohaté příslušenství

Zařízení je uváděno na trh s řadou podpůrného příslušenství, včetně poutka na ruku, kolébky, pouzdra, baterií s prodlouženým provozem a stojanem s nabíjecí kolébkou. Kromě toho jsou adaptéry AC a DC také kompatibilní s již úspěšnými pětipalcovými kapesními tablety Panasonic Toughpad FZ-E1 a FZ-X1.

Kapesní tablety Panasonic Toughpad FZ-F1 a FZ-N1 jsou uváděny na trh také s vlastním dokovacím řešením do pohybujícího se vozidla, navrženým interním týmem Panasonic Global Docking Solutions. Dokovací stanice byla ergonomicky navržena s využitím kompozitních materiálů pro perfektní kombinaci nízké hmotnosti a dlouhé životnosti, a umožňuje dokování a vyjmutí pomocí jedné ruky.

Odolnost při zachování použitelnosti

Toto lehké a ergonomické zařízení staví na dědictví vedoucího postavení společnosti Panasonic na trhu se stupněm krytí IP67, odolností proti prachu a ponoření do vody, se schopností odolávat pádům až do 1,8 metru.

Cena a dostupnost

Kapesní tablet Panasonic Toughpad FZ-N1 AndroidTM 5.1.1 bude dostupný v červnu 2016, cena € 1715 / £ 1268 plus DPH, kapesní tablet Panasonic Toughpad FZ-F1 Windows 10 IoT Mobile Enterprise bude dostupný v druhé polovině roku s cenou € 1746 / £ 1291plus DPH. Obě zařízení budou dostupná po celé Evropě a budou vybavena standardní 3letou zárukou.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. Produktové portfolio zahrnuje PBX telekomunikační systémy, tiskárny, profesionální kamerové systémy, projektory, profesionální displeje a odolné mobilní počítače. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Od svého založení v roce 1918 se společnost globálně rozšířila a nyní řídí přes 500 firem po celém světě, které vykázali konsolidované příjmy přes 55,5 miliard euro ve fiskálním roce končícím 31. března 2015. Se závazkem sledovat nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, se společnost se snaží vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Pro více informací o Panasonic najdete na webových stránkách společnosti http://panasonic.net/.

(tz)