Sázkaři věří na pátek třináctého

V celé řadě zemí je pátek třináctého považován za nešťastný den, pro spoustu Čechů je to naopak ideální čas jít štěstí naproti. Potvrzuje to alespoň výrazný nárůst zájmu lidí o páteční mimořádné slosování Sportky. Ze statistik loterní společnosti SAZKA je zřejmé, že ve srovnání s jinými mimořádnými slosování se objem sázek na toto magické datum zvedne až o 60 %.

„Minulý rok jsme vypsali celkem šestnáct mimořádných slosování, z toho hned tři připadly na pátek třináctého. Absolutním rekordmanem byl pátek 13. listopadu, kdy sázející vyplnili přes 2 miliony sloupečků. Běžně bývá tento počet u mimořádných losování o polovinu nižší,“ říká Veronika Marková, tisková mluvčí Sazky.

Mimo faktu, že na pátek třináctého sází více lidí než v jiné dny, roste také poptávka po plných tiketech, tedy vsazených 10 sloupců Sportky se Šanci. Právě díky plné sázence lze dosáhnout na Superjackpot a nyní dokonce i na luxusní limuzínu. „Od pátečního a v každém následujícím losování až do 24. června mohou sázející s plným tiketem vyhrát i nový luxusní Superb,“ dodává Marková.

Rok od rekordního Eurojackpotu

Z hlediska numerologie je letošní pátek třináctého zajímavý i z dalšího důvodu. Jedná se totiž o druhý květnový pátek, a právě v tento den padla přesně před rokem historicky nejvyšší výhra v Česku. Sázející z Pardubického kraje tehdy získal neuvěřitelných 2,466 miliardy korun. Milovníky statistik bude jistě zajímat, že za poslední čtyři pátky třináctého, kdy probíhalo losování Sportky, ani jednou nepadlo číslo 13. Hned třikrát naopak losovací zařízení vytáhlo čísla 6, 10, 41 a 7, které je mezi lidmi bráno za šťastné.

Během loňských mimořádných her Sportky v Česku přibylo 20 milionářů, kteří si mezi sebe rozdělili 96 131 336 Kč. Konkrétně pátky třináctého přinesly milionovou výhru 5 šťastlivcům. Jen letos Sazka ve všech hrách vygenerovala už 42 milionářů, kteří si mezi sebe rozdělili 292 561 017 korun.

(tz)