Pro 100 milionů přišla celá rodina

Po deseti dnech od osudného losování dorazila dnes do budovy Sazky čtyřčlenná rodina, aby si vyzvedla svou výhru v hodnotě 96 893 168 Kč! Starší manželský pár s dospělými dětmi má s penězi velké plány. Mimo investice do bydlení chce rodina například společně cestovat po světě, ale také darovat část výhry na dobročinné účely.

„Návštěva celé rodiny pro nás byla velice milým překvapením, neboť se spíše setkáváme se situacemi, kdy se výherci zdráhají o této šťastné události svěřit svým nejbližším a pro výhru dorazí raději sami,“ říká mluvčí Sazky Václav Friedmann a dodává: „V tomto případě žije rodina výhrou od samého počátku. Ihned po losování se všichni členové sešli a společně řešili, jak s penězi naloží.“

Tiket podala v pražské trafice žena ze staršího páru, která tak pokračuje v tradici svého otce. „Můj tatínek sázel celých třicet let svá vlastní čísla, ale podařilo se mu vyhrát jen menší částky. V sázení jsem pak nepravidelně pokračovala i já, ale věřila jsem náhodnému tipování,“ svěřila se dojatá výherkyně.

Rodina už se shodla také na prvních investicích. „Rádi bychom vybudovali nové rodinné zázemí, kde budeme moci všichni společně bydlet. Určitě si chceme splnit naše celoživotní sny a podívat se na místa, kam jsme zatím jezdili jen prstem na mapě. Část peněz věnujeme některé nadaci, která pomáhá dětem ve složitých životních situacích,“ dodala výherkyně.

Nejvyšší výhry u Sazky

Výhra Region
15. května 2015 2 466 000 000 Kč Pardubicko
3. listopadu 2013 399 904 705 Kč Chrudimsko
7. září 2016 201 252 720 Kč Ústecko
2. listopadu 2014 195 101 987 Kč Praha – východ
20. srpna 2003 112 931 592 Kč Praha

„Rodina na místě využila možnosti odnést si v hotovosti 270 tisíc korun. Zbývající miliony dorazí na účet výherců nejpozději do 60 dní,“ doplňuje Václav Friedmann. Jen v letošním roce se prostřednictvím loterních her Sazky stalo milionářem 108 výherců, kteří si rozdělili celkem 867 593 742 Kč.

O společnosti SAZKA a.s.

SAZKA a.s. je největší a nejstarší loterijní společnost v České republice s cca 95% tržním podílem na trhu loterií a jiných podobných her. Hlavními loterijními produkty společnosti jsou číselné loterie s nejznámější hrou Sportka. Kromě číselných loterií jsou v produktové nabídce stírací losy, sportovní kurzové sázky a rychloobrátkové hry. Druhým pilířem jsou neloterijní služby, zejména největší mobilní virtuální operátor v České republice SAZKAmobil, dobíjení mobilních telefonů a zprostředkování plateb za služby a zboží nebo prodej vstupenek. Své produkty poskytuje SAZKA a.s. hlavně prostřednictvím unikátní prodejní sítě s více než 7200 prodejními místy rozmístěnými po celé České republice. SAZKA a.s. je členem nadnárodní investiční skupiny KKCG, působící v 11 zemích na 4 kontinentech. Sazka a.s. je součástí mezinárodního loterního holdingu Sazka Group (patří sem rovněž podíly v řecké loterii OPAP, italském Lotto a rakouských Casinos Austria). Více na www.sazka.cz a www.kkcg.eu.

(tz)