Zavedli HELP linku a snížili exekuce zaměstnanců o 3 procenta

Exekucemi je v Ústeckém kraji zasaženo až 16 procent lidí, téměř nejvíce v ČR. Potýká se s tím i mnoho firem regionu a některé z nich na to již reagují. Jednou z nich je i chudeřická AGC Automotive Czech s 2500 zaměstnanci. Před rokem a půl firma společně se Sociální agenturou spustila poradenskou HELP linku, na které odborníci zaměstnancům radí, jak se exekuci vyhnout nebo jak ji vyřešit. Za tu dobu ve firmě poklesl počet zaměstnanců v exekuci o 3 procenta. Projekt natolik zaujal i odborníky, že HELP linku aktuálně zařadil Klub zaměstnavatelů mezi pět nejlepších personálních projektů v ČR.

Tomáš Brokeš, personální ředitel AGC Automotive Czech: „V roce 2016 jsme zaznamenali rostoucí počet našich zaměstnanců, kteří se díky životní situaci, nevýhodné půjčce nebo špatnému investičnímu rozhodnutí dostali do tíživé situace, se kterou sí neuměli poradit. Nejčastěji šlo o exekuce. Rozhodli jsme se proto jednat a ve spolupráci se Sociální agenturou zprovoznili zaměstnaneckou HELP linku, která slouží zcela zdarma a anonymně našim zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům pro odbornou pomoc v těchto případech.“

Za zhruba rok a půl fungování se na linku obrátilo s prosbou o konzultace 420 zaměstnanců nebo jejich rodinných příslušníků. „Během tohoto období se nám ve spolupráci se Sociální agenturou podařilo snížit počet exekucí u zaměstnanců ve firmě o 3 procenta, což považuji za velmi dobrý výsledek,“ vypočítává Tomáš Brokeš. Kompletní provoz linky platí AGC Automotive Czech ze svých peněz.

Projekt zaujal i odborníky, kteří se zabývají personálními otázkami ve firmách. V rámci soutěže Zaměstnavatel roku pak samotní personalisté „poslali“ HELP linku mezi pět nejlepších personálních projektů v České republice. O konečném vítězi by se rozhodne v polovině června. „Stále hledáme další možnosti, jak více pomoci zaměstnancům. Proto jsme HELP linku rozšířili o další oblasti – sociálně právní poradenství a antistresovou pomoc. Letos také vzniky speciální webové stránky, kde naši zaměstnanci mohou využít chatovací platformu s profesionály na danou oblast či si přečíst zkušenosti jiných lidí s obdobnými problémy,“ doplnil personální ředitel firmy.

AGC Automotive Czech je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. V loňském roce firma vyrobila rekordních 32 milionů autoskel. V Chudeřicích zaměstnává přes 2500 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.

(tz)

Ilustrace Pixabay.com