Sportka oslavuje 2 000. milionáře

Nejznámější a nejoblíbenější česká loterie vytvořila jubilejního 2 000. milionáře. Stal se jím výherce z doplňkové hry Stokrát 2 miliony, která uplynulé dva měsíce vyplatila sázejícím celkem 200 milionů korun. Všichni milionáři ze Sportky si rozdělili téměř 19 miliard korun.

Vůbec první milionová výhra ve Sportce padla v neděli 17. února 1991, sázející tehdy získal 2 094 423 Kč. Od té doby Sportka a její doplňkové hry vyplatily na milionových výhrách 18 831 730 336 Kč. „V posledních letech Sazka vyplácí okolo dvou set milionových výher ročně. Letos očekáváme přes dvě stě padesát nových milionářů, kteří zbohatli díky hrám Sazky,“ říká Václav Friedmann, ředitel komunikace Sazky.

Dvakrát Superjackpot a desítky milionářů

Dvoutisící milionář ze Sportky pochází z Jihomoravského kraje a svou výhru získal v doplňkové hře Stokrát 2 miliony. Plný tiket podal na prodejním místě Sazky v okolí Znojma. Sazka tak i v říjnu pokračuje ve velkém rozdávání milionových výher. Minulý měsíc se stalo milionářem neuvěřitelných 64 sázejících, v průměru tedy dva výherci denně. Celkem si mezi sebou rozdělili přes 252 milionů korun.

Mezi zářijovými milionáři jsou navíc i dva výherci Superjackpotu Sportky. Nejprve získal 92 milionů muž středního věku ze Zlína a v neděli 30. 9. se z 22,6 milionu korun radoval sázející z okolí Ostravy. Absolutním rekordem Sportky je výhra manželského páru z okolí Pardubic, kteří v listopadu roku 2013 získali neuvěřitelných 399 904 705 Kč. Nejvíce milionářů pak Sazka vygenerovala v roce 2015, konkrétně 287 + 1 miliardáře.

Třetina milionářů nevynechá žádné losování

Díky anonymnímu dotazování výherců disponuje Sazka exkluzivními daty o loterních milionářích. Nejčastěji si pro výhry nad milion korun chodí muži v produktivním věku, kteří jsou ženatí a mají 2 děti. Téměř polovina výherců sází alespoň dvakrát za měsíc, 36 % výherců milionů sází pravidelně na každé losování.

V tomto roce se prostřednictvím her Sazky stalo milionářem přes 200 sázejících. Hodnota letošních milionových výher momentálně atakuje 1 miliardu korun.

O společnosti SAZKA a.s.

SAZKA a.s. je největší a nejstarší loterijní společnost v České republice s cca 95% tržním podílem na trhu loterií a jiných podobných her. Hlavními loterijními produkty společnosti jsou číselné loterie s nejznámější hrou Sportka. Kromě číselných loterií jsou v produktové nabídce stírací losy, sportovní kurzové sázky a rychloobrátkové hry. Druhým pilířem jsou neloterijní služby, zejména největší mobilní virtuální operátor v České republice SAZKAmobil, dobíjení mobilních telefonů a zprostředkování plateb za služby a zboží nebo prodej vstupenek. Své produkty poskytuje SAZKA a.s. hlavně prostřednictvím unikátní prodejní sítě s více než 7200 prodejními místy rozmístěnými po celé České republice. SAZKA a.s. je členem nadnárodní investiční skupiny KKCG, působící v 11 zemích na 4 kontinentech. Sazka a.s. je součástí mezinárodního loterního holdingu Sazka Group (patří sem rovněž podíly v řecké loterii OPAP, italském Lotto a rakouských Casinos Austria). Více na www.sazka.cz a www.kkcg.eu.

(tz)