Akademie Václava Hudečka je opět tady

Václav Hudeček

Ve dnech 29. července až 9. srpna 2019 přivítají Luhačovice další, tentokrát už 23. ročník Akademie Václava Hudečka, na kterém bude vynikající český houslista Václav Hudeček opět vyučovat mladé nadané houslové virtuózy.

„Zahajovací koncert, koncert vítězů předchozích ročníků nebo tradiční koncert nazvaný Krásné stavby s krásnou hudbou, to vše je připraveno pro veřejnost v první polovině letošního ročníku,“ informuje o programu Hana Felcmanová, kulturní manažerka Lázní Luhačovice, a. s. a pokračuje: „Další tři dny už budou patřit absolventským koncertům, kdy své umění předvedou v Lázeňském divadle samotní účastníci Akademie.“ Odměnou těm nejlepším mladým talentům je potom účinkování po boku Václava Hudečka na řadě jeho koncertů během celého následujícího roku. Více na www.akademievhudecka.cz.

Lázně Luhačovice, a.s.

Společnost Lázně Luhačovice, a. s. patří mezi největší lázeňská zařízení České republiky a je hlavním profilovým zdravotnickým zařízením v oblasti léčby dýchacích cest u dospělých a dětí od jednoho a půl roku. Společnost navazuje na více než stoletou tradici luhačovického lázeňství a díky profesionálnímu přístupu dnes využívá nejmodernější léčebné a rehabilitační metody v kombinaci s přírodními zdroji minerálních vod, které jsou označovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě. V současné době spravuje deset ze třinácti přírodních léčivých pramenů dostupných na území Luhačovic (v čele s nejznámější Vincentkou). Za jejich účinky v rámci léčebných, relaxačních i wellness pobytů ročně přijede do luhačovického lázeňského areálu více než třicet tisíc hostů.

www.lazneluhacovice.cz .

(tz)