Syndrom vyhoření – strašák Čechů

Business Link Visionary, prémiové pražské centrum plně servisovaných flexibilních kanceláří, hostí 9. října 2019 prakticky zaměřenou konferenci „Prevence syndromu vyhoření v zaměstnání“, kterou pořádá společnost MultiSport. Čeští i zahraniční přednášející se budou věnovat způsobům rozpoznání syndromu vyhoření, poskytnutí pomoci, zajištění prevence i účinné motivaci zaměstnanců a kolegů. Účastníci konference si budou moct na vlastní kůži vyzkoušet benefity moderního pracovního prostředí Business Link Visionary, kde se zaměstnanec může plně soustředit pouze na svou práci, zatímco provozovatel obstará vše ostatní, co v pracovním prostředí potřebuje.

Kancelářský prostor má zásadní vliv na pracovní výsledky i případné vyhoření
V kancelářích tráví lidé mnoho času, a proto je potřeba, aby pracovali v takovém prostředí, které jim bude příjemné. Pracovní prostor a související poskytované služby by měly být koncipovány tak, aby byly již od počátku prevencí před syndromem vyhoření, který nejen v Česku postihuje stále více lidí. V současné době se uvádí, že vyhořením je ohrožena přibližně třetina pracujících1.

„Business Link Visionary udává směr v tom, jak by měl vypadat kreativní pracovní prostor, ve kterém se lidem dobře pracuje. Naše budova a její interiéry jsou postaveny z nejmodernějších a nejekologičtějších materiálů. Použité prvky a technologie mají certifikaci LEED Platinum a certifikaci Well. To znamená, že jsou nepřetržitě sledovány všechny aspekty, které mají vliv na zdraví a duševní pohodu člověka, jako je kvalita ovzduší, vody a přístupu ke zdrojům světla,“ uvádí Jana Gerhátová ze společnosti Business Link Visionary, a dodává: „Vysoká kvalita pracovního prostředí a nejmodernější standardy, které Business Link Visionary svým klientům poskytuje, byly i důvodem, proč se společnost MultiSport rozhodla, že konference k prevenci syndromu vyhoření uspořádá právě v našich prostorách.“

„K tomu, aby u nás pracující nevyhořeli, slouží kromě příjemného prostoru i široká škála poskytovaných služeb. Patří mezi ně nadstandardní výhody, kterých mohou klienti dle libosti využívat. Pro odreagování často navštěvují posilovnu a venkovní hřiště. Velmi oblíbené jsou také naše rozsáhlé relaxační terasy s výhledem na celou Prahu, či běžecká dráha na střeše budovy. Cyklisté pak oceňují možnost speciálního parkingu či sprch s úložným prostorem a prádelnou. Pro každodenní komfort a osvěžení během práce je klientům k dispozici kuchyňka na každém patře, která je nejen skvělým zdrojem žádaného kofeinu, ale i inspirativního networkingu s ostatními klienty. Zdánlivě se může jednat o detaily, ale přesně ty rozhodují o tom, jak se po mnoha hodinách pracovního nasazení cítíme,“ přibližuje výhody flexibilních kanceláří Business Link Visionary Jana Gerhátová.

Konference poradí, jak ze zaměstnanců nevysát radost z práce i z celého života
Konference „Prevence syndromu vyhoření v zaměstnání“ je prvotně určena profesionálům, kteří pracují s lidmi. Vítáni jsou vedoucí pracovních týmů, ale i lidé, kteří si již syndromem vyhoření prošli, nebo se obávají, že jim v dohledné době může hrozit. Syndrom vyhoření bývá mnohdy mylně interpretován jako lenost nebo nezájem. Bagatelizování těchto projevů může mít však kritické následky. Mezi přednášejícími bude např. mistryně světa ve sportovním aerobiku Olga Šípková, která sama vyhořením trpěla, nebo jeden z nejúspěšnějších handicapovaných sportovců světa Jiří Ježek. Vystoupí také Marian Jelínek, hokejový trenér a manažer, který se více než 25 let zabývá sportovní psychologií, terapeutka Zdenka Kmuníčková či přední světoví kouči z oblasti osobního a organizačního rozvoje Charline S. Russo a Jan Mühlfeit. Podrobné informace o konferenci naleznete na této internetové adrese: https://multisportevents.cz/dusevnizdravivpraci/.

(tz)