Doprovodný program MSV se zaměří na aktuální témata

 

K Mezinárodnímu strojírenskému veletrhu v Brně patří i zajímavý doprovodný program, který se skládá zejména z přednášek, konferencí a seminářů. Letos se program výrazně zaměří na téma digitalizace.

Ve středu 9. října se od 9 hodin uskuteční konference Digitální továrna 2.0 s podtitulem „Česko jako průmyslová velmoc?“. Konference se koná pod záštitou Svazu průmyslu a dopravy ČR a jejím hlavním cílem je předat zkušenosti z oblasti digitalizace zástupcům malých, středních i větších firem, kteří řeší optimalizaci procesů ve firmách. Díky závěrečnému networkingu budou mít účastníci jedinečnou příležitost setkat se s experty i se zástupci společností, které mají s implementací Průmyslu 4.0 nemalé zkušenosti.

V úterý 8. října se bude konat Česko-bavorská konference: „E#change for your digital future!“, která bude především o provázanosti českého a německého průmyslu. Na konferenci pořádané Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou (ČNOPK) vystoupí odborníci předních výzkumných institucí, oborových svazů a také výrobních a logistických podniků z Česka a Bavorska.

Řadu doprovodných akcí připravuje i Svaz průmyslu a dopravy ČR, který i letos drží záštitu nad 61. ročníkem Mezinárodního strojírenského veletrhu. První den veletrhu se uskuteční tradiční Sněm, kterého se účastní na 450 zástupců významných českých firem a zástupci vlády. Prezident Svazu Jaroslav Hanák na něm předá vládě výzvy s prioritami, které je potřeba splnit, aby se v Česku lépe podnikalo. „Na Sněmu předám panu předsedovi vlády výzvy, které priority je potřeba do konce volebního období vyřešit, aby se firmám v Česku lépe podnikalo. Do roka a do dne vyhodnotíme, jak vláda v těchto prioritách pokročila. Vláda se stabilizovala, skončily útoky na pana premiéra i boje kolem státního rozpočtu, tak má nyní příležitost pracovat,“ uvádí prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák. Dále Svaz organizuje prezentaci jihoafrických firem na MSV a Fórum průmyslu a vysokých škol. Přímo na svém stánku č. 9 v pavilonu Z zřídí kavárnu, kde proběhnou semináře k energetickým úsporám v budovách a k budoucnosti mobility, ke kreativním průmyslům a novým technologiím a k využití blockchain v průmyslu.

Atraktivní bude také Fórum aditivní výroby, které se uskuteční 8. října. Vystoupí na něm téměř dvě desítky odborníků na aditivní výrobu a ukáže inovace z nabídky předních světových výrobců 3D tiskáren. V průběhu MSV se budou dále konat třeba business dny Ruské federace, Běloruska či Ukrajiny.
První tři dny bude souběžně s MSV probíhat akce Kontakt-Kontrakt. Akce funguje na předem domluvených setkáních, které fungují jak na lokální tak mezinárodní bázi. Firmy mohou využit již spuštěný registrační portál, jenž jim bude sloužit k výběru partnerské instituce vhodné pro navázání spolupráce. Ve čtvrtek 10. 10. se uskuteční také Veletrh pracovních příležitostí JOB FAIR MSV 2019, který nabídne zájemcům možnost najít si práci či studijní stáž v technických oborech. Letos organizátoři doplní vystavovatele také o zajímavé přednášky, které návštěvníkům poradí, jak uspět v byznysu nebo na pracovním pohovoru.

Jedním z hlavních témat letošního ročníku je i oběhové hospodářství. Institut cirkulární ekonomiky chystá networkingové akce a také oficiální představení Českého Cirkulárního Hotspotu. Hlavním bodem cirkulárního panelu bude celodenní konference v úterý
8. října – Cirkulární ekonomika – trendy a inspirace pro každou firmu. Mezinárodní i tuzemští řečníci na ní představí nejnovější trendy cirkulární ekonomiky, osvědčené možnosti financování při přechodu na oběhové hospodářství a také inspirativní počiny z české praxe.

Kdo z návštěvníků chce mít jistotu, že mu nic podstatného neunikne, může se zúčastnit komentovaných prohlídek MSV TOUR s tematickými trasami „Smart výroba a IT: Digitální transformace průmyslu“ nebo „Smart zařízení a roboty: Chytrá výroba potřebuje chytré stroje“.

Více informací:

www.msvbrno.cz