MOSER nabídne poklady archivů

Společnost MOSER, a.s. nabídne svým zákazníkům jedinečné kolekce z firemních archivů. Ve vzorkové prodejně v Praze Na Příkopě ze svého depozitáře vystaví a nabídne k prodeji stovky kusů, které vznikly za posledních 50 let. V historii sklárny jde o zcela jedinečnou nabídku, která bude zahrnovat limitované edice, sběratelské kusy i výjimečné prototypy, které nebyly doposud přístupné veřejnosti.
V první vlně – tedy od 11. do 17. května – otevře firma expozici pro své V.I.P. zákazníky. Od 18. května bude prodejna přístupná pro veřejnost.  Celá expozice obsahuje přes 200 položek – váz, objektů, ale také přes stovku drobnějších a cenově dostupných kusů (například skleničky, misky či slánky). Zákazníci zde najdou také unikátní díla slavných výtvarníků, např. Františka Víznera, Stanislava Libenského nebo Karla Bečváře. Jedním z nejdražších exponátů je instalace pod názvem „Čas“, jejíž hodnota přesahuje milion korun.   „Využili jsme dobu, kdy jsme museli vzhledem k nouzovému stavu uzavřít výrobu, abychom prošli naše archivní zásoby a udělali si analýzu toho, co z nich bychom mohli nabídnout našim zákazníkům. Vznikla tak neopakovatelná nabídka z našich děl za posledních 50 let,“ uvedla spolumajitelka sklárny Kateřina Zapletalová.

Postupný proces opětovného oživení firmy zahájilo již 27. května otevření prodejní galerie na Staroměstském náměstí. Tato nově upravená prodejní expozice v unikátních historických prostorách se přitom zaměřila především na českého zákazníka, který si může prohlédnout ukázky sklářských kolekcí Moser a ukázku novinek pro rok 2020.  Zároveň zde návštěvníci najdou souhrnnou prodejní výstavu děl, které za svou kariéru pro sklárnu navrhl světoznámý výtvarník Jiří Šuhájek. Firma se dívá také do vzdálenější budoucnosti. Skláři proto začali 11. května proces takzvaného „vzorování“. Zhruba do poloviny června v něm připraví kolekce na druhou polovinu letošního roku a na rok 2021.

O společnosti MoserSpolečnost MOSER, a.s. je česká sklárna se sídlem v Karlových Varech, která vyrábí díla z vysoce kvalitního bezolovnatého křišťálu. Firma pokračuje v tradici exkluzivní manufaktury Moser, kterou v roce 1857 založil v Karlových Varech rytec a obchodník Ludwig Moser. Dnes patří mezi přední české exportéry a reprezentuje tak celosvětově českou sklářskou tradici. Moser je členem společenství Comité Colbert, které si klade za cíl udržet a rozvíjet tradiční rukodělnou výrobu luxusních výrobků. Více naleznete na www.moser.cz.

(tz)