Edenred rozdal v rámci projektu Hurá do restaurace 30.000 obědů

Více než dvacet tisíc lidí se zapojilo do projektu na záchranu tuzemských stravovacích zařízení, který pod názvem „Hurá do restaurace“ organizovala společnost Edenred. Ta lidem darovala za každých pět zaplacených obědů šestý zdarma. Celkem během dvou měsíců od startu projektu 25. května lidé objednali a zaplatili ve znovuotevřených restauracích 211 tisíc jídel. Třicet tisíc obědů pak Edenred rozdal. Výsledkem akce je tak téměř čtvrt milionu obědů prodaných restauracemi v celé ČR.

Projekt „Hurá do restaurace“ byl po dobu dvou měsíců určen více než 200 tisícům lidí, kteří za obědy platí nejrozšířenější tuzemskou stravenkovou kartou Ticket Restaurant Card. “Naším cílem bylo pomoci k restartu restaurací po jejich uzavření v rámci koronavirové krize. Moc nás potěšilo, jaký zájem akce vyvolala. Byli jsme svědky skutečného entuziazmu našich uživatelů, kteří celou akci silně podpořili i na sociálních médiích. Vzhledem k úspěchu v nadcházejících měsících zvažujeme další podobné projekty,“ uvedl generální ředitel Edenredu Nicolas Eich. O tom, že projekt fungoval hovoří i statistická čísla: Z analýzy karetních transakcí Edenred zjistil, že účastníci programu navštěvovali restaurace o 23 % častěji a utráceli o 19 % více než ti, kteří se nezapojili.

Akci oběd zdarma zvolil Edenred právě proto, že šlo o rychlou a efektivní cestu, jak restauracím rychle po jejich znovuotevření přinést potřebnou hotovost. Projekt v celkové hodnotě 5 miliónů korun byl financován z dividend 2019, které letos Edenred ČR neposlal mateřské firmě.

Edenred má v tuzemsku síť celkem 20 tisíc partnerských restaurací, tedy naprostou většinu z těch, ve kterých se v tuzemsku podávají jídla. Platit kartou lze ve velké části z nich a to ve všech regionech České republiky, od velkých měst až po obce.
Edenred pomáhal restauracím už od vypuknutí koronavirové krize. Personálu těch, které už v první vlně nezastavily prodeje a nabízely jídla z okénka, zajistil ochranné roušky, zároveň na svých stránkách zprovoznil vyhledávač fungujících provozoven. Poté se stal jedním z partnerů zmíněného projektu Zachraň hospodu.

Edenred ČR obsluhuje 700 000 každodenních uživatelů z řad zaměstnanců, kterým poskytuje služby v síti 57 000 partnerských provozoven. V oblasti digitalizace patří k lídrům českého trhu. Stravenky a volnočasové benefity jsou na dispozici na jedné platební kartě Edenred Benefits. Karta umožňuje platbu mobilními aplikacemi Apple Pay a Google Pay. Čerpání benefitů je možné on-line díky platformě Edenred Benefity Café.

Skupina Edenred je každodenním společníkem ekonomicky aktivních lidí. Její špičková zprostředkovatelská platforma propojuje 50 milionů uživatelů z řad zaměstnanců se 2 miliony partnerů z řad obchodníků prostřednictvím 830 tisíc klientů z řad podniků ve 46 zemích. V roce 2018 díky svému globálnímu technologickému vybavení skupina Edenred zpracovala 2,5 miliardy transakcí plateb pro zvláštní účely, provedených zejména prostřednictvím mobilních aplikací, on-line platforem a karet, přičemž jejich celkový objem dosáhl téměř 30 miliard eur.

Na 10 000 pracovníků skupiny se zasazuje o zlepšování života zaměstnanců, zvyšování výkonnosti podniků i růst obratu obchodníků, a to prostřednictvím tří hlavních oblastí činnosti:
zaměstnanecké výhody (výživa, stravování, spokojenost, volný čas, kultura, osobní služby);
řešení profesionální mobility (palivo, mýtné, údržba, služební cesty);
doplňková řešení: služby korporátních plateb (virtuální platební karty, identifikované bankovní převody, dodavatelské platby), incentivy a odměny (dárkové platformy a karty, motivační programy) a veřejné sociální služby.

Více informací naleznete na: www.edenred.com