Za památkami UNESCO s HoppyGo

Česká republika nabízí pro cestování nezměrné možnosti – od výletů do přírody, historických památek, sportovních aktivit až po starobylá města nebo jiné kulturní zážitky. V tuzemsku máme dokonce 14 zápisů na seznamu světového dědictví UNESCO, takže si můžete vychutnat poslední slunečné dny a zároveň prozkoumat nejvýznamnější světové památky v rodné domovině.

A pokud chcete vyrazit jiným vozem, než který máte v garáži, nebo ho nevlastníte vůbec, můžete si ho rychle, jednoduše a bez složitého papírování zapůjčit na platformě pro sdílení aut HoppyGo. V nabídce naleznete více než 300 modelů nejrůznějších značek, takže si na své přijde prakticky každý. Zvolit můžete např. komfortní SUV s pohonem 4×4, kombík s nízkou spotřebou a dostatkem místa pro pasažéry i zavazadla nebo jakýkoliv jiný vůz splňující vaše potřeby.

ZAHRADA EVROPY

Lednicko-valtický areál se rozkládá na neuvěřitelných 300 kilometrech čtverečních a je tak pokládán za nejrozsáhlejší komponovanou krajinu. Skrývá nejen přírodní, ale i kulturní bohatství. V areálu najdete architektonické památky –⁠ Apollonův chrám, Janův hrad, Minaret a mnoho dalších. Na výlet si raději vyčleňte celý den.

JIHOČESKÉ SELSKÉ BAROKO

Zajeďte si do nejhezčí vesnice v Česku. Malebná jihočeská víska Holašovice je tvořena zcela dochovaným středověkým systémem obytných domů a sýpek. Klenuté vjezdy, domovní štíty a barevné štukové dekory dodávají obci pohádkovou atmosféru. Nejedná se o žádný skanzen, domy místní obyvatele stále využívají. Ve Špejcharu u Vojty se můžete dokonce ubytovat a ochutnat typické jihočeské delikatesy.

HORNICKÝ REGION

Díky více než 800 letům soustavné těžby a zpracování rud vznikla v Krušných horách hornická krajina s unikátními památkami. Zachovala se nadzemní i podzemní důlní zařízení nebo hutní komplexy, které dokumentují přínos Krušných hor pro oblast technologií a vědy. Neváhejte a vydejte se do dolů!

HŘEBČÍN A NÁDHERNÁ KRAJINA

Kladruby se proslavily nejstarším velkým hřebčínem na světě. Jeho základy položil už císař Maxmilián II. Hřebčín po staletí slouží k chovu tzv. starokladrubských běloušů, kteří představují celosvětově unikátní podobu barokního koně, který se nevyskytuje nikde jinde. Na seznam UNESCO byla zapsána krajina pro chov kočárových koní, která je spojením díla přírody a člověka v zachovalé předindustriální podobě. Projeďte se touto historicky cennou krajinou v kočáru taženým koni.

HISTORIE NA KAŽDÉM KROKU

V Českém Krumlově na vás dýchne atmosféra dávných let. Jedinečný soubor městské zástavby z 16. století spolu s rozsáhlým hradem a zámkem jsou světovými unikáty. Historické sídlo rodu Rožmberků zahrnuje řadu zámeckých budov, slavný maškarní sál, barokní divadlo, zámeckou zahradu s rokokovou fontánou a letohrádek Bellarie s otáčivým hledištěm. Na milovníky umění v Krumlově čekají výstavy v Egon Schiele Art Centru.

HoppyGo nabídne i další tipy

Kromě nejvýznamnějších památek světa nabízí HoppyGo i další tipy na nejlepší destinace a zážitky spojené s cestováním v České republice. Unikátní výběr na https://dovolenadoma.hoppygo.com/ je sestaven ve spolupráci s cestovatelským portálem Travelking.cz a nabízí více než 400 doporučení, takže si vybere opravdu každý.

(tz)