Čechům se otevírá cesta k online hypotékám

Koncem letošního roku by měla být v rámci bankovní identity zpřístupněna služba SIGN, která slouží k digitálnímu podpisu schválené úvěrové dokumentace. Bankovní identita může být využívána i ke sjednávání dalších navazujících finančních produktů k hypotékám, jako je například životní pojištění nebo pojištění nemovitosti.
Ověření identity zájemce o hypotéku a podpis úvěrové dokumentace na dálku pomocí bankovní identity zkrátí dobu vyřízení úvěru na bydlení. Veronika Hegrová k tomu dodává: „Lidé při online sjednání hypotéky ušetří spoustu času, protože se nemusí osobně scházet s hypotečním poradcem. Vše potřebné totiž vyřídí jednoduše z pohodlí domova. U nás mají zájemci o hypotéku již nyní k dispozici online hypoteční bankovnictví, kde přes svůj unikátní účet dodávají veškeré potřebné podklady ke schválení hypotéky. Pomáháme klientům se všemi kroky online, včetně dokladování podmínek čerpání hypotéky a podmínek po jejím dočerpání.“
Češi si budou na novou službu chvíli zvykat
Projekt bankovní identity je teprve na samém začátku a Češi si na tuto novou službu budou postupně zvykat. Jakmile se dostane do povědomí širšího okruhu lidí, může výrazným způsobem proměnit dosavadní způsob sjednávání hypoték. „Výhodou je, že bankovní identitu mohou lidé využívat v rámci širokého pole služeb a komunikovat nejen se státními institucemi a úřady, ale také firmami. BankID výrazně zkrátí určité procesy, zrychlí vyřízení řady úkonů a ušetří čas všem zúčastněným stranám,“ uzavírá Veronika Hegrová.