Česká stopa z Chudeřic v novém hybridním Mercedesu třídy C

Výrobce autoskel AGC Automotive Czech z Chudeřic na Teplicku se podílí na výrobě nejnovějšího Mercedesu Třídy C, který automobilka představila v březnu. Nová Třída C je první klasickou modelovou řadou, která je kompletně elektrifikovaná díky částečně hybridnímu pohonu. AGC Automotive Czech pro jednu z nejprodávanějších tříd Mercedesu dodává boční skla pro obě verze automobilu, sedan i kombi.

Luděk Steklý, člen představenstva AGC Automotive Czech: „Mercedes je dlouhodobě značkou kvality pro zákazníky, ale i odborníky v automobilovém průmyslu. Náš závod v Chudeřicích s touto automobilkou spolupracuje dlouhodobě. Je skvělé, že díky kvalitě našich autoskel můžeme být součástí pokračování příběhu této významné značky.“

Pro verzi sedan vyrábí v Chudeřicích spouštěcí sklo předních dveří v laminované verzi a sklo zadních pevných dveří. U verze kombi pak AGC Automotive Czech dodává pevné sklo zadních dveří a zadní sklo. V rámci koncernu AGC se dodává do vozu kompletní boční zasklení této modelové řady.

Nová Třída C Mercedesu je více digitalizovaná a hospodárnější. Jako první klasická modelová řada je kompletně elektrifikovaná díky částečně hybridnímu pohonu s 48 voltovou technikou a integrovaným generátorem nebo externě nabíjitelnému hybridnímu pohonu.

Autoskla z Chudeřic se montují i do dalších modelů Mercedesů, například do prvního plně elektrického SUV, které se prodává pod zkratkou EQC. AGC Automotive Czech vyrábí autoskla pro všechny velké evropské automobilky, vedle Mercedesu jde například o Porsche, BMW, Audi nebo Volva, ale také do Škodovek nebo Peugeotů. Ročně firma vyrobí kolem 30 milionů kusů autoskel. Drtivá většina, až 80 procent směřuje na vývoz.

Závod v Chudeřicích patří mezi největší a nejkomplexnější evropské výrobce autoskel a je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. Objem výroby autoskel za posledních 10 let AGC Automotive Czech zdvojnásobila. Zaměstnává kolem 1700 lidí. Firma patří do skupiny AGC, která je největším světovým výrobcem plochého skla.

 

(tz)