FOR BIKES představí luxusní modely kol i novinky

Veletrh cyklistiky FOR BIKES, který se koná ve dnech 25. až 27. března v PVA EXPO PRAHA, přinese unikátní přehlídku luxusních modelů kol od tuzemských i zahraničních značek. Kromě speciální zóny TOP Concept nabídne novinky a trendy všech druhů cyklistického sortimentu a uvede program pro profesionály i širokou veřejnost. Partnerem veletrhu FOR BIKES je Skupina ČEZ. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Více než 13.000 m2 plochy letňanského výstaviště bude ve dnech 25. až 27. března patřit významným tuzemským a zahraničním prodejcům a výrobcům kol a cyklistického sortimentu. Již dvanáctý veletrh cyklistiky FOR BIKES nabídne tři haly expozic, výhodné nákupy i doprovodný program pro profesionály i veřejnost. A přinese exkluzivní novinku, zónu TOP Concept! V ní se představí luxusní modely kol světoznámých značek.

Společnost EUROBIKE přiveze do Letňan své top kolo Speed Concept SLR 9 eTap Emerald Iris/Trek Black s karbonovým rámem OCLV řady 800, vybavením SRAM a hmotností 8,6 kg. Unikátní stroj vyjde zájemce na více než 350 tisíc korun a k vidění bude právě v TOP Conceptu veletrhu FOR BIKES.

Návštěvníci si mohou prohlédnout také limitovanou edici značky Colnago. Model V3Rs, který vznikl při příležitosti 108. výročí závodu Tour de France, existuje pouze v počtu 108 kusů. Unikátní kolo, jehož cena je 355 tisíc korun, vzdává hold slavnému závodu svým barevným schématem, jehož součástí je žlutá barva dresu vedoucího závodníka. Kromě limitovaného modelu se mohou návštěvníci na této expozici pokochat i podepsaným dresem vítěze posledních dvou ročníků Tour de France Tadeje Pogačara.

V zóně TOP Concept představí své exkluzivní modely také značky CANNONDALE nebo PINARELLO. Druhá jmenovaná značka se pochlubí exkluzivním DOGMA F DURA ACE Di2 2022 – Plutonium Flash. Jeho cena dosahuje téměř 400 tisíc korun a je pokračovatelem vítězného odkazu modelu F12. Ten triumfoval na 7 z posledních 10 ročníků Tour de France.

Přední značky i bohatý program

Freeride kolo z limitované edice představí na své expozici také CANYON. Stroj Torque Mullet CF Fabio Wimber – jak již samotný název napovídá – je kolo, s nímž jezdí závody MTB hvězda Fabio Wimber. Jeho cena se pohybuje nad 153 tisíci korunami a nabízí rozdílné velikosti kol i prvotřídní komponenty.

FOR BIKES přivítá poprvé v řadách svých vystavovatelů také přední cyklistickou značku ISADORE. Za ní stojí legendární sourozenecká dvojice Martin a Peter Velitsovi, která je hybnou silou směru, jímž se firma ubírá. ISADORE na sebe upozornila také díky dresům vyráběným z recyklovaných PET lahví a celkovým přístupem k otázkám ekologie.

Na veletrhu cyklistiky nebudou chybět také expozice zahraničních značek jako BIANCHI, KTM, ROCKY MOUNTAIN, ISAAC nebo FOCUS, k vidění bude i sortiment tuzemských značek jako SUPERIOR, ROCK MACHINE, LEVIT, MTF a dalších.

V PVA EXPO PRAHA nebude nouze ani o bohatý doprovodný program. Děti si mohou premiérově otestovat dětská kola včetně edukace na pumptracku nebo se projet na dopravním hřišti. K dispozici bude i testovací dráha pro elektrokola. Profesionálové i závodníci z řad široké veřejnosti si mohou změřit síly v rámci MTB závodu, který v Letňanech proběhne pod taktovkou organizátorů veletrhu. Na návštěvníky čeká soutěž o voucher v hodnotě 20 000 korun na cyklistický zájezd od CK Adventura podle vlastního výběru. Více info na www.forbikes.cz.

Věděli jste, že váš pohyb na kole můžete proměnit v dobrý skutek? Stačí si stáhnout aplikaci EPP Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ. Ta funguje jako klasický sport tracker, ale kromě toho, že měří váš výkon, generuje body. Body pak můžete přiřadit charitativním projektům, které v aplikaci najdete. V minulosti se pomáhalo třeba nákupem tricyklů handicapovaným sportovcům nebo kol do dětských domovů.

(tz)