Oficiální pivo MFF Praha – Febiofest 2022 je poprvé z plzeňského pivovaru Proud

Oficiálním pivem 29. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest je Proud. Festivalové návštěvníky a hosty osvěží Ventill 11°, TheMže 10°, Veer IPA 14°, Pepper your Saison 11° a nealko Proovan. Intenzivní filmové zážitky tak umocní výtečné pivo v té nejvyšší kvalitě z plzeňského pivovaru Proud.
„Z naší premiérové spolupráce s Mezinárodním filmovým festivalem Praha – Febiofest máme velkou radost. Febiofest je nám totiž blízký svou filosofií, v jeho programu vždy dostávali prostor kreativní tvůrci a nekonvenční projekty. Také my v Proudu rádi experimentujeme a zkoušíme nové věci. Navíc v této komplikované době mohou být kultura a film vítaným zdrojem pozitivní energie – stejně jako pivo z Proudu. I to je důvod, proč jsme s podporou Febiofestu neváhali,“ říká ředitel pivovaru Proud Michal Škoda.

Během MFF Praha – Febiofest 2022, od 28. dubna do 4. května , budou na čepu dvě nejprodávanější piva ze stálé nabídky Proudu: světlý český ležák Ventill 11° a lehké pivo English Pale Ale TheMže 10°. Plus dva speciály: příjemně hořká novinka Veer IPA 14° s dominantní vůní citrusů a tropického ovoce a Pepper your Saison 11° okořeněný prvotřídním vyzrálým tmavě červeným Kampotským pepřem – výsledek spolupráce s belgickým sládkem Davidem Raetsem a českou značkou .pepper..field. Výběr z těchto čtyř piv bude na festivalu k dispozici také v lahvích a stejně tak oblíbené nealkoholické pivo Proovan inspirované stylem IPA. Všechna piva z Proudu jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná, pouze nealko je pasterizované.

Pivo z pivovaru Proud se bude podávat také v rámci exkluzivního filmově-kulinárního večera Culinary Cinema, který propojuje aktuální kinematografickou tvorbu s jedinečným kulinářským zážitkem. Culinary Cinema 3. května naservíruje dokumentární film The Truffle Hunters o sběru a kultuře lanýžů a tematické čtyřchodové menu šéfkuchaře Marka Fichtnera.

29. ročník MFF Praha – Febiofest se koná od 28. dubna do 4. května. Centrem festivalového dění se stane stejně jako loni Cinema City Slovanský dům v centru Prahy, vybrané sekce a masterclass bude hostit také Kino Pilotů, Ponrepo, Edison Filmhub, volnočasové centrum H55, Café Vzlet, Kampus Hybernská a Empire Hall. Po skončení hlavního programu v metropoli Febiofest zamíří do regionů.

(tz)