Peugeot a TotalEnergies spojuje dlouholeté partnerství

Spojenectví mezi značkou Peugeot a společností TotalEnergies není žádnou novinkou. Vzniklo totiž už v roce 1995. Od té doby se však vyvíjelo různými směry. Total odjakživa dodává Peugeotu motorové oleje, je také věrným a dlouholetým partnerem v motorsportu. Provázel Peugeot na Dakaru, v rallye a v současné době i ve vytrvalostních závodech. Mohlo by se zdát, že s přechodem na elektrické vozy, který Peugeot plánuje už od roku 2030, bude role partnera TotalEnergies upadat. Vždyť elektromobily žádný motorový olej nepotřebují. Ovšem nenechte se mýlit. Je možné, že spolupráce obou značek ještě posílí. TotalEnergies totiž Peugeotu dodává speciální přípravky pro elektromotory, speciální ekologická paliva pro závodní vozy, a dokonce vyvíjí i speciální komponenty. Například baterie závodního speciálu Peugeot 9X8, který jel před několika dny slavný závod 24 hodin Le Mans, je právě dílem firmy TotalEnergies.

Partnerství mezi oběma značkami se ubírá i dalšími cestami. Od letošního roku je TotalEnergies ČR generálním partnerem Peugeotu v národním šampionátu Česká Trophy v ecorally. Kromě podpory povědomí o elektromobilech pomáhá také s rozšiřováním infrastruktury pro elektromobily. V České republice dosud firma TotalEnergies otevřela pět veřejných dobíjecích stanic, z toho dvě v Hradci Králové a tři v Praze. Do konce roku 2023 předpokládá rozšířit své dobíjecí portfolio na 12 stanic. Vlajkovou lodí má přitom být dobíječka, kterou otevřela společnost TotalEnergies přímo před svým sídlem, u budovy River Garden v pražském Karlíně. A Peugeot spolu se svými třemi posádkami reprezentující značku v ecorally samozřejmě na inauguraci nemohl chybět.

Dobíječka bude sloužit převážně firmám, které spolu s TotalEnergies River Garden sdílejí. Budou ji ovšem moci využívat i ostatní elektromobilisté, a to prostřednictvím dobíjecích čipů a karet společností ČEZ, PRE a EON či aplikace ChargeUp.

(tz)