NN a Pilulka nabízejí společné řešení zdarma

Téměř třetina Čechů nechodí ani jednou za rok na preventivní zdravotní prohlídku k lékaři. Ukázaly to výsledky nedávného průzkum NN Životní pojišťovny. Ať už jde o důsledek věčného odkládání nebo strachu, může zanedbávání prevence vyústit ve zbytečné zdravotní komplikace. NN proto spojuje síly se společností Pilulka v oblasti prevence a péče o zdraví a nabízí mobilní aplikaci Plus Care zdarma pro každého, kdo u NN má, nebo si nově sjedná životní pojištění.

„Naše průzkumy ukazují, že se lidé učí o sebe lépe starat: déle spíme, lépe jíme a nezapomínáme ani na pohyb. Pravidelné návštěvy lékaře ale zanedbáváme. Možná i proto, že nevíme, kdy a jaký dávají smysl,“ shrnuje Martin Turek, šéf marketingu NN Životní pojišťovny. NN proto svým pojištěncům nově nabízí bezplatný mobilní nástroj Plus Care pro plánování prevence a podpory zdravého životního stylu. „Věříme, že tak lidem pomůžeme efektivněji předcházet některým civilizačním chorobám,“ dodává.

Společnost Pilulka lékárny se pomocí své dceřiné společnosti Plus Care už delší dobu zaměřuje na rozšiřování svých služeb a zkvalitnění péče o zdraví. Plus Care je cestou Pilulky do oblasti digitálního zdravotnictví. „Naše mobilní aplikace podporuje aktivní přístup ke zdraví – vyhledá lékaře, napoví v prevenci, ukáže aktuální benefity zdravotní pojišťovny nebo motivuje k pohybu prostřednictvím soutěží,“ vysvětluje Oldřich Kašpar ze společnosti Plus Care.

Aplikace nabídne uživatelům chytrý kalendář připomínek preventivní péče na míru jejich osobnímu profilu, seznam veškerých zařízení primární péče s možností vyhledávání, nástroj pro krokovací soutěž nebo množství obsahu věnovaného zdravému životnímu stylu.

Klientům NN Životní pojišťovny se po zadání členského kódu do mobilní aplikace navíc objeví jako bonus další funkce – vstup do klientského portálu MojeNN nebo slevy a benefity od Pilulka.cz a dalších partnerů.

„Vedle toho mobilní aplikace připomene uživateli jeho pravidelné výroční setkání se svým poradcem, který pomůže pohlídat finanční zdraví domácnosti. A to vše v plně brandovaném prostředí společnosti NN,“ doplňuje Oldřich Kašpar.

Cílem spolupráce obou společností je podpora lepšího zdraví a životní pohody všech uživatelů aplikace, ale i snížení nákladů na zdravotní péči. Klienti Plus Care a NN budou mít přístup k nejlepším digitálním službám a péči, která jim pomůže snáze vést zdravý a aktivní život.

(tz)