Pleši na hlavě odzvonilo

real_muz_predpo_orez_nahledNadměrné vypadávání vlasů je problémem, který častěji trápí mužskou část populace. Existuje ale i velké procento žen, které tuto nepříjemnost musí řešit. V Česku se objevila novinka RealHair, která tyto problémy dokáže odstranit. Jde o systém biokompatibilních polymerových štěpů s pravými vlasy. Tato metoda, kterou vytvořili odborníci v Itálii, je přitom třikrát levnější než klasická transplantace.

Plešatost je problémem, který spoustě lidem dokáže přivodit psychické potíže. Muži většinou tento problém vyřeší co nejkratším střihem, případně kompletním oholením hlavy.

Dokážete si ale představit, co asi prožívá žena, na jejíž hlavě jsou výrazně vidět holá místa? V Česku trápí nadměrné vypadávání vlasů až 35% žen. Doposud bylo úbytek vlasů možné řešit pouze parukou, tupém nebo transplantací vlasů. Pro všechny, kteří se už nechtějí trápit plešatostí je v Česku konečně řešení, které pomůže vrátit ztracené sebevědomí.

Doposud bylo úbytek vlasů možné řešit pouze parukou, tupém nebo transplantací vlasů. Unikátní novinkou, kterou v Česku provádí klinika Mediestetik Praha, je metoda RealHair.

 O co jde?

Za vývojem systému stojí odborníci z Univerzity v Padově a z Polytechnické univerzity v Miláně. Jeho základem je speciální hypoalergenní polymerová kůže, která je díky modernímu počítačovému systému vyrobena každému klientovi na míru. Tato kůže ze speciálně upravených polyuretanových molekul je naprosto kompatibilní s pokožkou hlavy, je zcela prodyšná a nijak nebrání přirozenému metabolismu pokožky, k níž přisedá.

„Do této syntetické kůže jsou jeden po druhém ručně vetkány 100% přírodní lidské vlasy shodné s barvou a strukturou vlasů klienta, které nikdy nebyly barvené nebo jinak chemicky ošetřené, a tudíž které jsou naprosto zdravé,“ říká lékařka MUDr. Olga Shalamová, dermatoložka a tricholožka kliniky estetické medicíny Mediestetik, která tuto metodu provádí v Česku jako první.

Vlasový štěp je posléze pomocí speciálního gelu připevněn k lysému místu na hlavě tak, že dokonale přilne a přestane být odlišitelný od svého okolí.

Absolutní svoboda pohybu

Nejde jen o estetickou záležitost, nýbrž i o záležitost funkční. RealHair vám totiž poskytuje absolutní svobodu, co se vašich běžných denních činností týče. Můžete nadále provozovat náročné sporty, můžete chodit plavat, můžete se sprchovat jako doposud a dokonce i zajít ke kadeřníkovi. Náhrada se chová jako vaše vlastní vlasy a nebude na pohled ani na pohmat odlišitelná. Můžete ji česat, lakovat i barvit. Při správné a pravidelné údržbě náhrada vydrží ve stejné podobě a kvalitě až tři roky. Po této době je možno ji obnovit podle klientovy stávající situace. Cena za aplikaci RealHair se pohybuje už od 44 000,-Kč, což je v porovnání s klasickou vlasovou transplantací o třetinu levnější.

Zajímavá fakta o vlasech

Průměrně roste člověku na hlavě 100 tisíc vlasů. U zrzavých lidí je to o 20 tisíc méně, naopak u blonďatých je to o 40 tisíc vlasů více. Na každý centimetr čtvereční se vtěsná až 120 vlasů. Vlas vyroste o 0,35 mm za den a tudíž průměrné množství vlasů narostlé za jeden den činní 35 metrů. Střední průměr vlasu je 0,07 mm. Každému člověku za den vypadne kolem 100 vlasů, po umytí to může být až 300.

Příčiny vypadávání vlasů

Poruchy růstu vlasů mohou být vrozené, v tomto případě dochází ke vzniku lysinek na hlavě už od dětského věku, někdy dokonce vlasy chybí úplně. V těchto případech léčba příliš nepomáhá.

Další skupinou jsou poruchy získané během života a ty patří mezi nejčastější. Malou skupinou jsou chorobné změny kůže hlavy, při nichž může dojít k jizvení se zánikem vlasových cibulek a nevratným výpadem vlasů v postižené lokalitě.
Nejčastějšími příčinami vypadávání vlasů jsou těžký účes, často silně utažené vlasy, dlouhotrvající stres, fyzické vypětí, těhotenství, působení některých léků, infekční onemocnění, silná podváha, cukrovka, poruchy imunitního systému, onemocnění štítné žlázy, těžké operace nebo nedostatek vitamínů.

U mužů často vypadávání vlasů začíná na čele, které se pak posouvá po celém temeni až k týlu. Při tomto typu vypadávání vlasů, který se nazývá androgenetický, je nejčastějším důvodem dědičnost a mužské pohlavní hormony.

Odborné termíny

Effluvium capillorum nebo také defluvium capillorum– lékařský termín pro zvýšené vypadávání vlasů.

Alopecie (calvities) – neinfekční onemocnění způsobující vypadávání vlasů a ochlupení.
Androgenní alopecie – holohlavost, čili mužská pleš. Je nejběžnějším typem alopecie a je považována za dědičnou. Druhy vypadávání vlasů se dělí na přechodné, trvalé, částečné nebo úplné, ložiskové nebo difúzní.

Více informací na www.realhair.cz