GOOD DESIGN 2016 získal český sportovní vůz R200

Marek Malůšek © Fotografie 2016Sportovní vůz R200 úspěšně obstál v konkurenci světových automobilek a získal cenu GOOD DESIGN 2016 za design vozu v kategorii Transportation. Společnost Hoffmann & Novague, která „erko“ inspirované legendárním škodováckým sporťákem Škodou 200RS vyrobila, se tak může pyšnit stejným oceněním jako Ferrari nebo Audi! Slavnostní ceremoniál při příležitosti předávání GOOD DESIGN AWARD 2016 se konal 27. ledna 2017 v reprezentačním sále Cipriani na Wall Street v New Yorku za účasti respektovaných osobností z oblasti designu a zástupců designérských týmů firem uváděných v žebříčku Fortune 500.

GOOD DESIGN AWARD, zaštítěná americkým muzeem architektury a designu The Chicago Athenaeum, je nejprestižnější a nejstarší soutěží designu na světě. Od roku 1950 oceňuje výrobky nejvyšší estetické kvality, která se nachází daleko za designem běžných výrobků. Český designér Petr Novague se tak ziskem trofeje GOOD DESIGN 2016 zařadil do exkluzivní společnosti výrazných postav světového designu. Letos zvítězilo celkem 8 vozů, vedle R200 například takéFERRARI F12TDF 2015, FERRARI 488 SPIDER 2015, AUDI Q7 2015, AUDI R8 2015 nebo 2015 HYUNDAI VISION G CONCEPT 2015. Erko R200 se dostalo dokonce do vizuálu pozvánky GOOD DESIGN AWARD.

Petr Novague na designu vozu pracoval několik let, celý rok 2014 věnoval s týmem konstruktérů firmy Hoffmann jeho přípravě pro výrobu. Firma Hoffmann kovo poskytla strojové zázemí, společně automobil vyvinuli a splnili náročné homologační řízení, které v roce 2016 vedlo k uvedení auta na trh. „Designování projektu, jehož výsledkem je komplexní produkt s množstvím designérských úkolů, bylo pro mě velkou výzvou. Stal jsem se součástí velkého profesionálního týmu, který automobil vyvíjel, což mi přineslo zcela nové zkušenosti a profesní pokoru,“ říká Petr Novague, držitel dvou desítek mezinárodních ocenění za design (reddot design award, IF design award, Good design atd.).

Petr Novague

Narodil se v roce 1981 v Dačicích, v roce 2006 absolvoval VŠUP – design výrobků a v roce 2008 založil vlastní studio NOVAGUE DESIGN s cílem vyvíjet pro klienty funkční a uživatelsky přívětivé produkty s výjimečnou estetikou. Toto studio se úspěšně etablovalo ve vysoce kompetitivním světě designu. Jeho tvorba přináší klientům jedinečná řešení v mnoha kategoriích designu od vizuální prezentace společnosti až po technicky náročný engineering. „Pro docílení vysokého stupně kvality služeb jsme vytvořili unikátní pracovní postup, který řídí celý proces vývoje zakázky a zabraňuje chybným a náhodným rozhodnutím. Naše služby tak přesahují svojí metodologií rámec běžné designové tvorby,” konstatoval Petr Novague.

www.novague.com