Demo Day je vrcholem 9. akceleračního kola StartupYardu

StartupYard, nejstarší středoevropský akcelerátor se sídlem v Praze, uspořádal Demo Day, akci, která je platformou, propojující startupy s investory a korporacemi. Šest startupů z devátého programu akcelerátoru představilo své strategie potenciálním investorům a odborné veřejnosti.

Demo Day je tradičním vyvrcholením každého akceleračního kola, které pořádá akcelerátor StartupYard. Šest startupů z devátého akceleračního kola prezentovalo své nápady třem stovkám zástupců odborné veřejnosti. Akce se bude konala v pražském artovém kině OKO. Demo Day je akce otevřená veřejnosti a tradičně jí navštěvují nejen startupy, startupisté a investoři, ale také zástupci korporací, které hledají inovace a technologické nápady, stejně jako studenti a zástupci akademické sféry.

“Demo Day je již tradičně klíčovou akcí na startupové scéně. Setkávají se lidé, kteří se pohybují v oblasti statrtupů a s nimi souvisejícím ekosystémem – startupy, investoři, korporace a média. V devátém akcelerační kolem, které dneškem končí, bylo hlavním tématem porozumění lidským potřebám,“ uvedl Cedric Maloux, ředitel akcelerátoru StartupYard.

Na akci se prezentovaly následující startupy:

AdiQuit (ČR)
●E-zdraví
Miliony lidí chtějí přestat kouřit, ale nedaří se jim to vlastními silami. AdiQuit je vědecky ověřený, interaktivní mobilní asistent, který je k dispozici vždy, když to potřebujete. AdiQuit je mnohem víc než jen aplikace: je to kapesní terapeut a jedinečný systém s finančními pobídkami, které motivují k ukončení závislosti, včetně denních peněžních odměn, slev a dalších výhod.
Adiquit.com

Blocknify (ČR)
●Bezpečnost, e-podpisy
Blocknify je další vývojový stupeň elektronických podpisů, který je užitečný pro každého, kdo chce podepsat smlouvu s plnou jistotou soukromí a bezpečnosti. Blocknify je jako elektronický notář, využívající blockchain k zajištění nezměnitelnosti, spolupráce a ověřování třetích stran pro smluvní účely. Na rozdíl od cloudových služeb, jako je DocuSign, Blocknify zajišťuje smlouvy a podpisy pomocí peer-to-peer sítí, aniž by je někdy vystavoval v cloudu riziku úniku dat.
blocknify.com

Deaf Travel (ČR)
●Cestování, přístupnost, kultura
Deaf Travel je určen pro miliony neslyšících a osob s poruchami sluchu po celém světě, kteří si dnes nemohou plně užívat turistické lokality a aktivity kvůli jazykovým bariérám a potížím s četbou. Je to on-line platforma pro neslyšící, která poskytuje výlety s průvodcem, recenze a informace ve znakových jazycích, které jsou pro neslyšící skutečným mateřským jazykem. Neslyšící cestovatelé díky tomu mohou využívat stejné výhody jako všichni ostatní, aniž by bylo zapotřebí drahých tlumočníků, nebo obtížně čitelných cestovních průvodců a recenzí.
DeafTravel.cz

Elefinty (VB)
●Fintech, dobročinnost
Více než 25 milionů lidí ve Velké Británii je klasifikováno jako finančně zranitelná skupina, často žijící pod tíhou dluhů a ve strachu a zmatku ohledně svých finančních možností. Elefinty vznikl pro lidi, kteří nevidí žádnou cestu z finančních problémů. Finanční umělá inteligence vám nabídne předem schválené finanční řešení pro vaši jedinečnou situaci, včetně pomoci dobročinných organizací a služeb konsolidace dluhů. Na rozdíl od dravých poskytovatelů půjček nebo agregátorů, jako je MoneyDashboard, nabízí Elefinty jednoduchou cestu mimo oblast dluhových pastí se zaměřením na zlepšení finanční pohody a restrukturalizaci úvěrů. Elefinty v roce 2017 získal od finančního arbitra ve Velké Británii titul „finanční inovační laboratoř“.
Elefinty.com

Behavee (Czechia)
●Automatizace, marketing, ochrana osobních dat
Nákupní doporučení od on-line maloobchodníků jsou v dnešní době nekvalitní, mnohdy obtěžující; spoléhají se na historii a soukromá data zákazníků, nabízejí nepotřebné nebo nechtěné služby a zboží. Behavee je jiné: jeho doporučovací algoritmus se neustále učí na anonymizovaném chování zákazníků – s respektem k evropskému doporučení na ochranu osobních údajů GDPR – a poskytuje jedinečné „další nejlepší nabídky“ v reálném čase, při respektování soukromí a preferencí jednotlivce. Behavee vystupuje jako zkušený prodejce s instinktem a intuicí o potřebách nových i starých zákazníků, který neustále a v reálném čase zlepšuje své nabídky klientům.

Behavee.com
Turtle Rover (Polsko)

●Robotika, Open-Source, umělá inteligence
Inovátoři v oboru umělé inteligence a robotiky dnes čelí mnoha překážkám v oblasti testování a vývoje nových konceptů. Turtle Rover představuje řešení: open-source robotická platforma, která poskytuje tvůrcům, akademickým badatelům i malým a středním podnikům veškeré nástroje, které potřebují k nasazení robotů v terénu. Turtle nabízí robustní a rozšiřitelnou „mobilní robotickou platformu“, která slouží jako základ dalších inovací, a komunitu, která podporuje a testuje nové nápady pro software a hardware. Na rozdíl od Misty Robotics není Turtle hračkou. Je to robot, který budou výrobci a firmy nasazovat v terénu pro skutečné použití.

Tým Turtle získal 2. místo v soutěži University Rover Challenge v roce 2013 a 1. místo v soutěži European Rover Challenge v roce 2014.

Turtlerover.com

O StartupYardu

StartupYard je nejstarší soukromý akcelerátor v regionu střední a východní Evropy, založený v roce 2011. Dosud investoval a akceleroval 65 startupů v 9 kohortách. Jeho cílem je pomáhat vybraným startupům k růstu a získání dalších investic, přičemž je propojuje s mentory a partnery, kteří jim pomohou se vstupem na globální scénu. Další investice v celkové částce přes 11 milionů eur se podařilo získat již 27 firmám z portfolia StartupYardu, 6 startupů již bylo prodáno. StartupYard je podporován fondy Credo Ventures, Rockaway Capital a skupinou andělských investorů včetně Michala Illicha, Josefa Matějky, Michala Kratochvíla a Philipa Staehelina.

www.startupyard.com 

(tz)