Eurojackpot baví stále více Čechů, aneb Cesta k doživotní finanční svobodě

V květnu uplynuly tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii. Neuvěřitelné 2,5 miliardy korun, stále platný rekord Eurojackpotu, získal v polovině května roku 2015 sázející z Pardubického kraje. Loterie Eurojackpot i díky této přelomové události každým rokem zvyšuje tržby a počet pravidelných sázejících.

Minulý rok se Eurojackpot podílel na celkových tržbách Sazky necelými 11 %, což je přibližně 1,3 miliardy korun.

„Eurojackpot jsme v České Republice spustili ke konci roku 2014 a o pár měsíců později už jsme slavili prvního miliardáře. Šlo tak o nejlepší možnou reklamu, která této loterii zajistila ještě vyšší zájem sázejících,“ řekl Václav Friedmann, ředitel komunikace Sazky. Loterie Eurojackpot je od chvíle, kdy vyhrál miliardy český sázející, ještě více vnímána jako cesta k doživotní finanční svobodě. Touhu lidí získat takové prostředky velmi jasně potvrzují počty podaných sázenek v případě hlavní výhry nad jednu miliardu korun.

„V týdnu, kdy se losuje například o 900 milionů korun, registrujeme okolo 150 000 sázenek. V následujícím losování se jackpot dostane nad jednu miliardu a rázem dojde ke skokovému navýšení a Eurojackpot si vsadí až o 50 % více zákazníků,“ doplnil Václav Friedmann. Díky kurzovému rozdílu mezi eurem a českou korunou zařazuje Sazka do Eurojackpotu pravidelně také hru o Cestu kolem světa. Za dobu fungování loterie v ČR už tak zaplatila svým zákazníkům zájezdy v celkové hodnotě převyšující 200 milionů korun. „Měli jsme tu výherce, který získaných půl milionu korun využil na deset stejných cest do oblíbené destinace na jihu Evropy, ale také řadu dobrodruhů, kteří strávili několik týdnů až měsíců na cestách po celé zeměkouli,“ komentoval Václav Friedmann.

Nejvyšší možná výhra padla v historii Eurojackpotu celkem čtyřikrát, paradoxně se z ní však radovalo hned sedm sázejících. Před několika měsíci si totiž ve Finsku sumu 90 milionů eur rozdělili čtyři výherci. Severská země nabízí možnost podat sázenku ve větším množství osob. Takový tiket pak garantuje rozdělení výhry stejným dílem. Výherci se ve Finsku přihlásili až po čtvrt roce, každý na účet získal kolem 600 milionů korun. I český výherce Eurojackpotu s vyzvednutím peněz otálel a Sazce se ozval až po několika týdnech, během kterých si připravoval plán, jak s astronomickou sumou naloží. V Eurojackpotu zatím nikdo nezískal větší částku než právě výherce z Východních Čech.

Loterie Eurojackpot se hraje v 18 evropských zemích. Sázející na svém tiketu vybírají celkem 7 čísel – 5 z 50 a 2 z 10. Na jedné sázence může zákazník vsadit maximálně šest sloupců, jeden sloupec stojí 60 Kč. Kromě toho Sazka nabízí za 40 korun také doplňkovou hru Extra 6, která se hraje na stejném principu jako Šance u Sportky. Hlavní výhra je vždy minimálně 10 milionů eur (přibližně 270 milionů korun), maximálně se může vyšplhat až na 90 milionů eur (zhruba 2,5 miliardy korun).

(tz)

SAZKA a.s.

je největší a nejstarší loterní společnost v Čes­ké republice se zhruba 95% tržním podílem na trhu loterií. Hlavními loterními produkty společnosti jsou číselné loterie s nejznámější hrou Sportka. Kromě číselných loterií jsou v produktové nabídce stírací losy, sportovní kurzové sázky a rychloobrátkové hry. Druhým pilířem jsou neloterijní služby, zejména největší mobilní virtuální operátor v České republice SAZKAmobil, dobíjení mobilních telefonů a zprostředkování plateb za služby a zboží nebo prodej vstupenek. Své produkty poskytuje SAZKA a.s. jednak prostřednictvím unikátní prodejní sítě s více než 7400 prodejními místy rozmístěnými po celé České republice, a zároveň na internetové stránce www.sazka.cz, kde mohou zákazníci hrát své oblíbené hry online. SAZKA a.s. je součástí mezinárodního loterního holdingu Sazka Group (patří sem rovněž podíly v řecké loterii OPAP, italském Lotto a rakouských Casinos Austria). SAZKA a.s. patří mezi nejvěrohodnější loterijní společnosti na světě. Jako jediná loterijní společnost na českém trhu je SAZKA a.s. držitelem významných certifikátů pro zodpovědné hraní od mezinárodních asociací World Lottery Asociation a European Lotteries.

www.sazka.cz