Souboj mladých floristů překvapivě ovládli chlapci

Ve dnech 12. až 14. prosince probíhala na půdě Střední odborné školy Jarov tradiční pražská předvánoční akce Flora Pragensis. V rámci ní se koná i jediná floristická soutěž ve vazbě a aranžování s vánoční tematikou v Česku. Tu si letos zcela podmanili zástupci silnějšího pohlaví.

Letos proběhl už osmý ročník soutěžní výstavy Flora Pragensis. Ze strany škol je o účast ve floristické soutěži každoročně velký zájem. „Soutěže se letos zúčastnilo 26 žáků z 11 zahradnicky zaměřených škol z celého Česka. Soutěž proběhla ve čtvrtek 12. prosince. Soutěžící měli tři úkoly – ozdobení vánočního stromku, adventního věnce a výrobu girlandy na krbovou římsu,“ popsal Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov (SOŠJ).

I když se mezi laickou veřejností traduje, že floristika je spíše doménou děvčat, na Jarově byl opak pravdou. Tři soutěžní úkoly nejlépe zvládli chlapci – žáci zahradnických škol, budoucí floristé. „Na první příčce se umístil Vlastimil Kucharovič ze zahradnické školy Děčín, druhé místo obsadil Filip Hrouda ze školy na pražském Jarově a na třetím místě skončil Tomáš Pražák ze zahradnické akademie Mělník,“ doplnil Miloslav Janeček.

(tz)