Unikátní figurky IGRÁČKA v podobě Tří králů podpoří Tříkrálovou sbírku

Sběratelský unikát, IGRÁČCI Tři králové, budou od 11. ledna tohoto roku předmětem dražby, jejíž celý výtěžek poputuje na účet Tříkrálové sbírky Charity Česká republika. Kašpar, Melichar a Baltazar existují pouze v jednom jediném exempláři. Vyvolávací cena celé kolekce je jedna koruna. Aukce bude trvat přesně deset dní., Partnerem aukce Tříkrálových IGRÁČKŮ je aukční portál Aukro a Charita Česká republika. Akce navazuje na přechozí úspěšný projekt firmy EFKO-karton, s.r.o. “Pomáhej s IGRÁČKEM“.
„Zájemci o sběratelský unikát v podobě Tří králů mají nyní jedinečnou příležitost. Mohou se zapojit do aukce a unikátní figurky v ní získat. Celý výtěžek poputuje na účet Tříkrálové sbírky Charity Česká republika. Pandemie letos znemožňuje malým koledníkům fyzické koledování, a tak i Charita musela přistoupit k získání prostředků formou on-line koledy. Rozhodli jsme se tedy podpořit tuto sbírku prostřednictvím našeho IGRÁČKA. K vydraženým figurkám od nás získá šťastný majitel certifikát. Výherce získá nejen originální sbírkový předmět, ale zároveň udělá radost potřebným,“ uvádí Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO–karton s. r. o., firmy, která legendární figurky vyrábí. „Aukce začíná v pondělí 11. ledna v 19:30 hod. a potrvá do večera 21. 1. 2021 a bude k dispozici na: https://aukro.cz/uzivatel/EFKO-karton/nabidky,“ dodává Miroslav Kotík.

„Kamarádka mi vnukla myšlenku, abychom vytvořili IGRÁČKY Tři krále. Neváhal jsem a zadal šikovné kolegyni z našeho vývoje, aby unikátní figurky vytvořila. Když mi následně toto královské trio kolegyně přivezla, začal jsem hned přemýšlet, jak krásné figurky využít. Přišlo mi škoda, aby z nich byl jen krásný artefakt v naší firemní vitrínce. Napadlo mě tedy, uskutečnit jejich dražbu, jejíž výtěžek bude poukázán na účet Tříkrálové sbírky. Kontaktovali jsme jak centrálu Charity, tak aukční portál Aukro. Oba partneři byli z nápadu nadšení, takže jsme se bez váhání rozhodli figurky do aukce věnovat,“ uvádí Zbyněk Čech, marketing manager firmy EFKO.

Akce navazuje na úspěšný projekt „Pomáhej s IGRÁČKEM“. IGRÁČEK s rouškou, který pomáhá s bojem proti covid-19 zaujal zákazníky i sběratele. Za vybrané prostředky firma postupně nakoupila ochranné pomůcky a dezinfekce pro nemocnice, charity, domovy seniorů. Přehlednou evidenci toho, kam doposud nakoupená materiální pomoc zamířila, naleznou všichni zájemci na www.pomahejsigrackem.cz. Přestože EFKO oznámilo ukončení výroby této limitované edice, jsou IGRÁČCI s rouškou v prodeji do vyprodání zásob. I nadále platí, že 15 Kč z každé prodané figurky poputuje na boj s koronavirem. Aukcí IGRÁČKŮ Tří králů chce Efko na tuto akci navázat.

Společnost EFKO, český výrobce her a hraček, působí na českém trhu od roku 1993. Po celou dobu se zaměřuje kromě výroby také na charitativní akce. Podporuje sponzorskými dary řadu mateřských školek, základních a zvláštních škol, dětských domovů a kojeneckých ústavů. Společnost EFKO se zařadila do projektu KLOKÁNEK na podporu týraných a opuštěných dětí. Těm již od roku 2006 pravidelně přiváží vánoční dárky a pomáhá tak jejich malým svěřencům prožít radostnější Vánoce. Za své výrobky získalo EFKO řadu ocenění – FOR TOYS 2010 – cena GRAND PRIX za IGRÁČKA. V roce 2011 obdrželo čestné uznání v rámci projektu VIZIONÁŘI 2011. Ocenění bylo uděleno za oživení tradičních dětských hraček IGRÁČEK a uvedení na trh nové série, která využívá nejnovějších poznatků z oblasti didaktiky a dětské psychologie. Projekt VIZIONÁŘI organizuje sdružení Czech Inno pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu. V roce 2012 společnost EFKO získala ocenění v soutěži „Českých 100 nejlepších“ za strategickou hru ABAKU, kterou doporučuje rovněž Mensa ČR, Jednota českých matematiků a fyziků a Univerzita Karlova. Kreativní stavebnice ROTO START, získala ocenění „Správná hračka“ za rok 2013. Populární rodinná společenská hra Jožin z bažin se chlubí hned dvěma oceněními; „Správná hračka 2013“ a „Nejlepší novinka 2013“ v kategorii Hry, puzzle a karty. V roce 2014 získal označení „Správná hračka“ 2014 soubor oblíbených her Moje první hry, v roce 2018 edukativní hra „Vyprávěj“ a konstrukční stavebnice ROTO ABC. Poslední ocenění „Správná hračka“ získala společnost Efko v roce 2019 za sety nákladních aut Multigo FIRE set a Multigo BUILD set a za deskovou hru Picasso. Více na www.efko.cz.

(tz)