V jednoduchosti je… klika!

Subtilnost jako hlavní cíl postavená na pevnosti základových materiálů. Na světě je nová klika, která nemá svým vzhledem obdoby – NOMAD! Kování, které vzniklo ze spojení autorského nápadu architektky Evy Le Peutrec a zručných výrobních zkušeností rodinné manufaktury M&T, je odvážné svým jednoduchým tvarem a opravdu tenkými liniemi.

Aby jich mohlo být dosaženo, bylo důležité vyřešit výrobu kliky zejména po technologické stránce. „Klika NOMAD je nejjednodušší a zároveň nejmenší klika, jakou jsme kdy vyrobili,“ komentuje Roman Ulich, hlavní designér společnosti M&T, a pokračuje: „Docílili jsme štíhlé a elegantní verze, u které můžeme kromě minimalistického vzhledu garantovat také dlouhodobou životnost a mimořádnou konstrukční pevnost. Tu klice zajišťuje základový materiál, který kombinuje masivní mosaz a speciální vysoko pevností nerezovou ocel.

Pohledová část kliky se skládá ze čtyř částí, které je možné pro individualitu každého interiéru libovolně barevně kombinovat. Jednotlivé segmenty jsou dostupné v deseti povrchových úpravách. Možnosti provedení navíc rozšiřuje varianta NOMAD Touch s jemně vroubkovaným povrchem na rukojeti. M&T připravuje celou produktovou kolekci NOMAD, která bude kromě dveřních klik zahrnovat také okenní kliky a kliky se zámkem na skleněné dveře.

(tz)