CREDITAS rozšiřuje své portfolio

Novou akvizici hlásí jeden z nejúspěšnějších českých realitních fondů CREDITAS Nemovitostní I. Fond dokončil v březnu nákup výrobního závodu společnosti Black & Decker (Czech) s.r.o. v Trmicích. Touto akvizicí se portfolio fondu rozrostlo na 9 nemovitostí v celkové hodnotě tři čtvrtě miliardy korun o celkové pronajímané ploše 85 000 m2.

Business Park Trmice se nachází v průmyslové zóně v blízkosti Ústí nad Labem a je součástí korporace Stanley Black & Decker, Inc. Výrobní závod byl oficiálně otevřen v říjnu roku 2002. Jeho celková pronajímatelná plocha činí 33,3 tisíc m2. Od svého otevření si vybudoval významné postavení jak v rámci původní společnosti Black & Decker, tak i nyní coby součást koncernu Stanley Black & Decker. Závod se již před několika lety stal vlajkovou lodí výroby profesionálního elektrického ručního nářadí značky DeWALT.

„Nákup Business Parku Trmice je naší první letošní transakcí, určitě ne však poslední. V blízkosti areálu se nachází nájezd na dálnici D8 vedoucí z Prahy na hranice s Německem, kde se napojuje na dálnici A17 do Drážďan. Právě tato strategická poloha představuje velkou konkurenční výhodu, díky které je areál plně obsazen,“ komentuje akvizici Petr Škoch, výkonný ředitel a předseda představenstva CREDITAS investiční společnosti.

CREDITAS Nemovitostní I čeká opět dobrý rok. Apetit fondu roste
Podle specializovaného portálu Nemovitostní-fondy.cz přinesl v roce 2023 retailový fond CREDITAS Nemovitostní I čtvrté nejvyšší zhodnocení výnosů na trhu v segmentu retailových nemovitostních fondů. Vloni dosáhl výnosu ve výši 7,4 %, od svého vzniku v roce 2019 pak dosáhl kumulovaného výnosu 27,2 %. Fond cílí primárně na funkční komerční nemovitosti, které jsou schopné generovat okamžitý hotovostní tok. Jedná se především o administrativní budovy, obchodní a multifunkční centra, skladové a logistické parky a průmyslové objekty.

Výhled pro letošní je rovněž optimistický. První letošní akvizice zvýšila investiční apetit fondu, který se již porozhlíží po dalších příležitostech k nákupu. Pozitivní očekávání má fond rovněž v oblasti růstu zájmu drobných investorů o nové investiční příležitosti, mezi které patří rovněž nemovitostní fondy.

„Plánujeme nadále posilovat výkonnost fondu a přinášet našim investorům nové příležitosti a zajímavý výnos. Pečlivě sledujeme vhodné investiční příležitosti k dalším akvizicím, abychom rozšířili portfolio nemovitostí a zajistili našim klientům co nejvyšší zhodnocení,“ doplňuje Škoch.

CREDITAS Nemovitostní I je svými parametry přizpůsoben i začínajícím investorům. Nově poskytuje možnost jednorázově investovat již od 5 000 Kč, minimální výše pravidelné investice je stanovena na 500 Kč. Investování je navíc bez jakýchkoli vstupních a výstupních poplatků.

Hodnota investice může v průběhu času kolísat, návratnost investované částky není zaručena. Historická výkonnost není zárukou budoucích výnosů.

(tz)